reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Ja juz wybudzam mniej wiecej w godzinach karmienia, ktore nam sie ustalily w wyniku 4 miesiecznych potyczek;) ale moje jedza juz 5 razy dziennie po 180 ml, wiec jest troche wiecej spokoju ufff. Wczoraj nawet cala nocke przespaly jejeje
 
reklama
Ja wybudzałam na początku - dopóki nie przekroczyły 3 kg - potem zluzowałam. I dobrze. Teraz dziewczyny ważą po 4kg,budzą się same na jedzenie, co 3, 4 godziny w dzień i 5-6 w nocy (jak nakarmię o 20.00 to potrafią dopiero 0 2 się obudzić, a potem o 6 :)
 
Moniek moje szkraby mają nieskończone 3 tygodnie i też jak są po kąpaniu o godz.19,zasypiają około 20 to wybudzają się o 1-2 w nocy i ja nie wybudzam ich na karmienie.

Wczoraj byliśmy prywatnie u pediatry z maluchami,bo mały ma nadal problemy z ulewaniem,to nawet nie ulewania tylko wymioty:szok: a mała znów ma zatwardzenia.Mamy mleko zmienione z Bebilon1 na Bebilon
Peti na razie na miesiąc,potem młody ma przejść na Bebilon Hr antyrefluksowy a mała na znów na bebilon1.Moje maluchy ładnie przybrały na wadze waża już po- Alanek 3450,Amelka 3280:-) Mała goi brata niesamowicie:tak:

Dziewczyny powiedzcie mi jak ubrać maluchy na taką pogodę jak teraz mamy?Już sama nie wiem,wydaje mi się że przewrażliwiona jestem że zachoruja itp jak je przegrzeje albo jak za cienko ubiorę:confused:
 
Anuśka chyba wszystkie mamy problem z ubieraniem maluchów:-)Twoje jeszcze malutkie, więc ubrałabym w bodziaka z i jakieś lżejsze porteczki.Do tego lekki kocyk. Moje to w samym bodziaku i tylko skarpetki na nóżki. Dodam, że u mnie dziś 30 stopni:-DMówi się, że lepiej żeby dziecku było chłodniej niż je przegrzać.
Yummy, a powiedz mi proszę jak to wypracowałaś, że jedzą tyle i tylko 5 razy. Bo moje mają problem z wciągnięciem 100 ml na raz w związku z tym muszę je karmić co 3 godz. A tak bardzo bym chciałą, żeby ten czas się im wydłużył. Non-stop robię butelki.
Dziewczyny jak to jest z leżeniem na brzuszku. Moje mało podnoszą główki, a każda próba położenia ich na brzuchu kończy się mega rykiem. No i chyba mamy skok rozwojowy, bo mniej jedzą, śpią ale więcej płaczą. lekko nie jest. Ale za jakieś 18 lat odetchnę:tak:
 
Ostatnia edycja:
Własnie ja sie tez zastanawiam jak je ubrać, w domu leża w pajacykach i w rozkach ale jutro planujemy pierwszy spacer, do tej pory 2 dni leżakowały po 20 min w fotelikach na balkonie i mam zagwostkę...
Czy dobrze będzie jak ubiorę w pajacyka bawełnianego, czapeczkę i nakryję kocykiem?
Boze ja mam takie problemy latem, a co bym zrobila jakby zima była:szok:
 
Anuśka moje dziewczyny wymiotowaly na odleglosc, zmiana mleka nic nie dala, wszelkie badania porobione, w tym usg i nic. Samo przeszlo po 6 m-cach! Teraz ulewaja przy odbiciu albo ostatnio jak przekrecaja sie wiecznie na brzuch, obojetnie czy jadly czy nie:) Dodatkowo cwicza raczkowanie jakby i stoja na 4, napinaja sie i chlust;p No ale nie wytlumaczysz przeciez.. :)
 
Własnie ja sie tez zastanawiam jak je ubrać, w domu leża w pajacykach i w rozkach ale jutro planujemy pierwszy spacer, do tej pory 2 dni leżakowały po 20 min w fotelikach na balkonie i mam zagwostkę...
Czy dobrze będzie jak ubiorę w pajacyka bawełnianego, czapeczkę i nakryję kocykiem?
Boze ja mam takie problemy latem, a co bym zrobila jakby zima była:szok:

w którym tygodniu ciazy urodzily sie dzieci? moje przyszly a swiat w 36 tc. kilka dni lezaly w inkubatorkach i byly ogrzewane dlatego pomimo upalow ubieralam je ciut cieplej, z kolei jak wracalismy do domu to mialy 2 warstwy na nozkach i 2 lub 3 na gorze no i sie zapocily z tym ze byl straszny upal w samochodzie okna nie otworzy za bardzo bo zawieje a w samochodzie no klima
 
Moniek moje szkraby mają nieskończone 3 tygodnie i też jak są po kąpaniu o godz.19,zasypiają około 20 to wybudzają się o 1-2 w nocy i ja nie wybudzam ich na karmienie.

Wczoraj byliśmy prywatnie u pediatry z maluchami,bo mały ma nadal problemy z ulewaniem,to nawet nie ulewania tylko wymioty:szok: a mała znów ma zatwardzenia.Mamy mleko zmienione z Bebilon1 na Bebilon
Peti na razie na miesiąc,potem młody ma przejść na Bebilon Hr antyrefluksowy a mała na znów na bebilon1.Moje maluchy ładnie przybrały na wadze waża już po- Alanek 3450,Amelka 3280:-) Mała goi brata niesamowicie:tak:

Dziewczyny powiedzcie mi jak ubrać maluchy na taką pogodę jak teraz mamy?Już sama nie wiem,wydaje mi się że przewrażliwiona jestem że zachoruja itp jak je przegrzeje albo jak za cienko ubiorę:confused:

a moze maluchy sie przejadaja? wiem ze to tez moze byc powodem nadmiernego ulewania
 
Anuśka chyba wszystkie mamy problem z ubieraniem maluchów:-)Twoje jeszcze malutkie, więc ubrałabym w bodziaka z i jakieś lżejsze porteczki.Do tego lekki kocyk. Moje to w samym bodziaku i tylko skarpetki na nóżki. Dodam, że u mnie dziś 30 stopni:-DMówi się, że lepiej żeby dziecku było chłodniej niż je przegrzać.
Yummy, a powiedz mi proszę jak to wypracowałaś, że jedzą tyle i tylko 5 razy. Bo moje mają problem z wciągnięciem 100 ml na raz w związku z tym muszę je karmić co 3 godz. A tak bardzo bym chciałą, żeby ten czas się im wydłużył. Non-stop robię butelki.
Dziewczyny jak to jest z leżeniem na brzuszku. Moje mało podnoszą główki, a każda próba położenia ich na brzuchu kończy się mega rykiem. No i chyba mamy skok rozwojowy, bo mniej jedzą, śpią ale więcej płaczą. lekko nie jest. Ale za jakieś 18 lat odetchnę:tak:

Heheheh to mnie pocieszylas:pP Wiesz co hmm moje zarte od poczatku, wiec za wiele nie musialam sie gimnastykowac lol co tu duzo gadac Pawel wazy 7 kg zuzia 5700 nie wiem jakim cudem jedza tyle samo:p
 
reklama
ja wczoraj testowalam moj "nowy-stary" maclaren twin techno i moge goraco polecic, latwo sie prowadzi jest zwrotny, pod gorke wiadomo ze trzeba troche sily wlozyc ale moje maluchy waza wspolnie ok 21 kg, natomiast na plaskim idziel lekko, moj model jest starszy a mysle ze jesli ktos sie zdecyduje na nowszy to bedzie jeszcze fajniejszy
 
Do góry