reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

reklama
Dzisiaj gotuje rosolek, wlasny przepis, a uwielbiaja: ziemniaki, kawalek pora, lisc kapusty wloskiej, rozyczka brokulu, piers z kurczaka :-)

Dziewczyny ile Wasze Szkrabki jedza w dzien, bo moje oprocz zupy, to bardzo malo i chyba dlatego dojadaja w nocy ... 2 razy po 150.
Karola super :-) Ja gotuje od 5 mies, bo sloiczkow nie chcialy
 
moje wcinaja kaszka z mlekiem (lyzeczka) ok 180-200 ml na sniadanie, mleka zjadaly ok 200ml ale od pewnego czasu im sie odmienilo i jedza od 150-200ml - roznie (na noc alicja zwykle 200 a arek ok 150-180 ml), a obiadek to ok190-220 g jedzenia

planujemy zmienic im menu, moze wprowadzic moje zupy i wogole inny plan jedzenia w ciagu dnia ale jeszcze nie mamy pomyslu.

moje dzieci zzaczely przesypiac noc jak wprowadzilam obiadki
 
ja o borowkach na ból brzuszka to nic nie słyszałam..

Zupki gotuję sama, najczęściej wrzucam ziemniaka, marchewkę, kawałek pietruszki, czasami koperek czy natkę i miksuję. Dzisiaj robiłam np. ziemniaki ze szpinakiem. Wczoraj był rosołek na takiej "wiejskiej kurze" :-) A z owoców to też sama przygotowuje, dzisiaj maluchy wsuwały jabłka z bananami. Tylko ja sobie przywiozłam ze wsi ekologiczne jedzenie to na razie sama przygotowuję.

Za kojcem też się rozglądam.. tylko gdzie ja go wstawię :-D

Ja do pracy wracam w połowie września.. :-(
 
Manila, to super Twoje wcinaja, moje jedza 90 kaszki lyzeczka na sniadanie i kolacje, do tego owocki, zupa jakies 150 i raz butla 150 i plus 2 razy w nocy. To faktycznie malo w dzien i musza dojesc, ale jak chce dac cos wiecej w dzien to nie chca ...
 
Renia Ty tez chyba do pracy niedługo wracasz? Współczuję dziewczyny, chociaż ja tym razem chętnie juz bym się wyrwała z domu, bo siedzę od sierpnia 2009 :szok: Ale wątpię żebym znalazła jakąś szaloną kobietę do pilnowania 3 dzieci.
Monia niestety to już w najbliższym tygodniu a dokładnie zaczynam od czwartku, obecnie od tygodnia przychodzi niania, a jutro po raz pierwszy zostanie z nimi sama na jakiś czas:baffled::baffled::baffled: z jednej strony straszne a z drugiej trochę inności dobrze mi zrobi
Manila o herbatce borówkowej to pierwsze słyszę, ale pewnie działa tak samo jak jagody, które bierze się podczas biegunek.

rety, laski pierwszy raz w zyciu ugotowalam taka zupke dla maluchów zamiast sloiczka:szok:i zjedli ją:-D
z czego gotujecie takie obiadki o ile gotujecie?
Karola Gratulacje:) pierwsze koty za płoty i teraz będzie już z górki:)ja też chłopcom gotuję sama, zupki mięsne, warzywne, rybkę i obiadki a do garnka wkładam to co mam. A zdarz mi się też mieszać słoiczek z moim i też im smakuje:) a ja najczęściej zupki mieszane ziemniak, marchewka, brokuły, kalafior, fasolka, por, pietruszka, natka lub koperek plus mięsko kurczak, cielęcina bądz wieprzowina. dzisiaj jadły poledwica, ziemniaki, marchewka i por. od kilku dni przymierzam się do pomidorowej i moze w tym tygodniu im ugotuję :)

Dziewczyny ile Wasze Szkrabki jedza w dzien, bo moje oprocz zupy, to bardzo malo i chyba dlatego dojadaja w nocy ... 2 razy po 150.
Moje rano kaszka lub owsianka ok 200 z buli, obiadek/zupka ok 160g, deserek ok 120g, potem mleko z kaszką ryżowo-kukurydzianą 150ml, na noc 240-300 mleko z kaszką ryżową i w nocy ok 3-4 130ml mleka.
 
Dziewczyny powiedzcie mi cos o nianiach(jesli takowe posiadacie badz zamierzacie) mysle o powrocie do pracy po malutku i zastanawiam sie jakie sa stawki dla nian blizniat i czy ciezko bylo wam taka odszukac?
I jeszcze jedno ile wasze dzieci w wieku dwoch miesiecy mialy czuwania w ciagu dnia??moje prawie caly dzien walcza:D
 
Moje raczej śpią niż czuwają, ale jeszcze nie skończyły 2 miesięcy...teraz trochę zaczynają dokazywać - już tęsknię za pierwszymi dniami kiedy trzeba było je budzić na jedzenie :)
 
reklama
Cześć dziewczyny chciałam dołączyć do Waszego grona:-)

w 36tc i 5, 28 maja o godzinie 10.21 przez cc przyszła na świat Amelka z wagą 2750,55cm i 10 pkt Apg i o 10.22 Alanek z wagą 3000,54cm i 10 pkt Apg :-)
 
Do góry