reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

reklama
Ashiarona niestety jestem w domu sama dzisiaj i nie mam banana, wczoraj nie pomyslalam i nie kupilam, dzisiaj dalam alicji jablko banan, kaszka bananowa tez mi sie skonczyla:wściekła/y:

ja mam taki stres przed powrotem do pracy ze praktycznie od tygodnia nic nie jem ech .. te powroty

reniag moje maluchy troche wieksze: arek 10.700g, alicja 10,500g ( waga z 17.05) ale nie wydaja mi sie jakies giganty, no i ubranka na 74 cm powoli staja sie male, takze juz 80 ida w ruch,
u mnie bilans maluchow taki:p
alicja sama juz wstaje, oczywiscie musi sie czegos chwycic, stoi sobie i tanczy - w rece obowiakowo grzechotka albo gryzak, duzo piszczy , krzyczy, wola tatatatata, nanana albo cos podobnie:-), no i czolga sie z coraz wieksza predkoscia, ladnie siedzi ale nie gaarnie sie do tego bo woli stac:-), 0 zebow, ale dziasla bardzo czerwone takkze czekamy z niecierpliwoscia
arek: zaczyna raczkowac, wogole to dopiero w ym tygodniu ruszyl do przodu, non stop w pozycji do raczkowania jest i sobie sprezynkuje, w tym tyg. zaczal tak naprawde wymawiac sylaby , glownie tatata, zynaja go interesowac rzeczy ktore sa wyzej, nie siedzi i sie do tego nie garnie, ma 4 zeby - wszystkie jedynki

Ashiarona twoja kolej, jak sie maja maluchy,
pozdrawiam serdecznie
 
u nas poszly w ruch dopiero 74 :), waza niecale 8 kg, raczkuja juz dawno, takie male torpedy, Nadusia staje na nozki przy meblach i wszystko sprzata :-), obie lubia siedziec i kleczec, w wannie najbardziej lubi stawac
wolaja mamamaa, bababaa, lallla, i duzo mrucza po swojemu, bawia sie zae soba, chichrajac sie przy tym, bawia sie glownie w akuku, jedna sie chowa, a druga wyglada i sie smieja :-) jak na razie maja po dwa zabki, ale sie slinia na potege
nadal w nocy butla dwa razy musi byc, Nadunia juz jestem pewna ma uczulenie na gluten, cytrusy, truskawy itp.
 
Ostatnia edycja:
Manila to duże Twoje dzieciaczki:szok::szok::szok: ponad 10kg wow.
Gadać u mnie gada Filip mamamama, babababa, dadadada, i dużo po swojemu a Kacper tylko po swojemu:p
A dziś wykluła się kolejna jedynka u Filipa:) czyli ząbków mam już 3:p a kolejne już w drodze hehehehe. Ashiarona moje w nocy też jedzą ale na szczęście tylko raz ale niestety pobudka często już o 5,30:/ kiedy ja się wyśpię:p
 
reniag mnie arek tez czesto budzi o 5.30 ale na jedzenie czeka do 7, wogole to alicje budze zawsze o 7 a czasami to by spala i spala,uroki blixniakow:-), no duze te moje dzieci ale teraz na pewno zleca z wagi bo nie dojadaja mleka , alicja s...a a arek zaczyna zy..ać a ja w poniedzialek mialam isc do pracy:confused:, na szczescie nie jedza w nocy bo nie chce zeby byly grubaski bo takie dzieci sie gorzej rozwijaja, moj pulpecik arek dopiero zaczyna raczkowac tymczasem wasze maluchy mniejsze i smigaja, no ale wytlumacz tu dziecku nie jem:), no nic, sa cudowne , daja w kosc , duzo radosci i najwazniejsze zeby byly zdrowe

a co do fenistilu to ja proponuje na swedzenie skory bo nam pomoglo, nam zalecila dermatolog i dwuch innych lekarzy powiedzialo ze mozna podawac, ale bez konsultacji z lekarzem to tez bym pewnie nie zaczela podawac
 
Moi jedzą w nocy różnie, nieraz ok 2-3 a nieraz ok 4, więc nawet jak się obudzą 5.30 dziś o 6, to jedzą ok 8-9, najczęściej 8,30:) tak jak Ty też nie umiem powiedzieć dziecku w nocy nie jedz, chociaż bardzo bym chciała. Pocieszam się tylko że w nocy jedzą mało bo mleko na 120ml wody.
Manila zdrówka dla dzieciaczków.
PS, a ile kropli dawałaś fenistilu???

Manila czytałam że pytałaś o kojec i jak kupiłaś??
Ja mam 8 elementowy o taki maj1 075.jpg i jestem bardzo zadowolona:) jak muszę do wc, do kuchni to zamykam, a jak kręcę się to tu to tam to otwarty i sami wchodzą i wychodzą i zabawki raczej w jednym miejscu:) Polecam
 
Ostatnia edycja:
Moi jedzą w nocy różnie, nieraz ok 2-3 a nieraz ok 4, więc nawet jak się obudzą 5.30 dziś o 6, to jedzą ok 8-9, najczęściej 8,30:) tak jak Ty też nie umiem powiedzieć dziecku w nocy nie jedz, chociaż bardzo bym chciała. Pocieszam się tylko że w nocy jedzą mało bo mleko na 120ml wody.
Manila zdrówka dla dzieciaczków.
PS, a ile kropli dawałaś fenistilu???



Manila czytałam że pytałaś o kojec i jak kupiłaś??
Ja mam 8 elementowy o taki Zobacz załącznik 473365 i jestem bardzo zadowolona:) jak muszę do wc, do kuchni to zamykam, a jak kręcę się to tu to tam to otwarty i sami wchodzą i wychodzą i zabawki raczej w jednym miejscu:) Polecam

super zdjecie dziekuje bardzo, oczywiscie kojca nie ma jeszcze bo zawsze cos wazniejszego , troche lenistwa i sie odklada, a gdzie kupilas kojec? ile zaplacilas? jakis taki wypasiony sie wydaje, ale maja dzieci super plac zabaw no i bezpieczny

na poczatku dawalam 5 kropli 3xdziennie, a teraz daje 2x dziennie po 5 kropli
 
Renia Ty tez chyba do pracy niedługo wracasz? Współczuję dziewczyny, chociaż ja tym razem chętnie juz bym się wyrwała z domu, bo siedzę od sierpnia 2009 :szok: Ale wątpię żebym znalazła jakąś szaloną kobietę do pilnowania 3 dzieci.
 
reklama
Renia Ty tez chyba do pracy niedługo wracasz? Współczuję dziewczyny, chociaż ja tym razem chętnie juz bym się wyrwała z domu, bo siedzę od sierpnia 2009 :szok: Ale wątpię żebym znalazła jakąś szaloną kobietę do pilnowania 3 dzieci.

fajnie miec oderwanie od domu, z jednej strony sie ciesze, ale jak pomysle ze trzeba bedzie to wszystko pogodzic, dom praca, prasowanie, zakupy, wolny czas??:szok:, no i oczywiscie czas z dziecmi to mnie to wszystko przeraza, takze ciesz sie ze jestes w domu bo nikt tak nie dopilnuje dzieci talk jak mama lub tata, nawet najlepsza babcia...
ja sobie tez wspolczuje:zawstydzona/y: maluchy nie ida do zlobka bo problemy z zoladkiem, przychodzi babcia na 1,5 h a potem tatus bedzie pilnowal, to juz jutro, kurcze ale przelecialo 1,5 roku bo prawie cala ciaza na L4 , ale ma stres..

dawala moze ktoras na biegunke dziecku herbatke borowkowa, kupilam dzis borowki suszone w aptece , pani powiedizla ze spoko mozna dawac, ale chyba kazda ma watpliwosci przed podaniem 1 raz
 
Ostatnia edycja:
Do góry