reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Nojo witaj, życzę Ci aby twoje maluszki jak najszybciej były przy tobie. Wszystkiego dobrego dla Was.
Moje dziewczyny w domu też śpią w dzień góra 2 × 30 min. Dopiero jak wyjdę z nimi na spacer to śpią 2 godziny. Chyba trzeba się z tym pogodzić, że w dzień będą stały coraz krócej. Dla mnie te drzemki to i tak luksus, bo moje dziewczyny przez pierwsze 3 miesiące przez kolki wcale w dzień nie spały.
 
reklama
Emilek tak jak naoisala Mama tylko maka ziemniaczana.ja no robilam na gerberku.ale teraz mozna samemu soczek zrobic.

Mama oj szybko maluchy rosna.ale co zrobic.
W takim razie zeby nie zapeszyc ja nie gratuluje przespanyxh nocek
 
Bibiana - soki to ja mam bo narobiłam dzieciakom: malinowe, wiśniowe i jeżynowe:-) chodzi mi bardziej o proporcje czego ile. Ale to zrobię jak mi cannot poradziła i poszukam w necie :-D

cannot - jak idzie Antkowi jedzenie warzyw? Posmakował już trochę czy dalej ciężko?
Ja to muszę chyba nagrać mojego Domiśka i Wam pokazać jak on je obiad :-D jak widzi miskę to od razu się trzęsie i muszę jak najszybciej go karmić, bo jak postawię i odejdę to jest taki wrzask że szok. A buzię to tak szeroko otwiera jak u dentysty :-D micha zupy to momentalnie znika :-)
 
Jeeeee jestesmy mistrzami swiata!!!!!!!

Emilek ha robie na oko. Powoli wlewam wode z maka do soku i widze jaka konsystencja.

Tak dawaj filmik hihi moze moje chlopaki sie naucza. Bo u nas tragedia z jedzeniem...
 
Nojo, wszystkiego dobrego dla Ciebie i dzieciaczków. U mnie juz tydzień jak zaczęłam rozszerzać dietę. Marcheweczka smakowała dziewczynom, jabłko z dynia tez, brokułami pluly, Natalka to nawet miała odruch wymiotny, ale sama dynia to dopiero był hit, nie nadazylam nabierać na łyżeczkę. Wszystko super aż do wczoraj, zobaczyłam u Izuni jakieś zmiany na rączce i na ramieniu, takie zaczerwienione, suche placki, wyglada mi to na egzeme, pytanie po czym. Izunia wogole ma bardzo delikatna, wrażliwa skore, a w ostatnim czasie używałam szampon na ciemieniuche, od dwóch dni używam ziajke do smarowania buzki no i nowe jedzenie. W zasadzie wszystko mogło ja uczulić, pytanie co dalej. Mam zaprzestać rozszerzanie diety? Cannot a jak u Was z jedzeniem?
 
U nas chorowania ciąg dalszy, dziś jadę z Wojtusiem do lekarza. Mam nadzieję, że nas przyjmie bo oczywiście poza kolejką, miejsc już nie ma.
U was dziewczyny też taka tragedia zarejestrować się do lekarza? Ja dzwoniłam od rana przez 3 godz non stop, w końcu mąż się zwolnił z pracy i pojechał do przychodni, bo nie można się dodzwonić, albo zajęte albo nie można zrealizować połączenia. Oczywiście miejsc już nie było, w rejestracji tel ciągle dzwoni, nikt się nie kwapi żeby go odebrać, masakra i jak kobieta z chorymi dziećmi ma sie zarejestrować? Przecież nie pojadę do przychodni rano z dziećmi chorymi tylko po to żeby stanąć w kolejce, a potem drugi raz do lekarza, a mam do przychodni kawałek samochodem. Zawsze jak jestem "na zdrowej stronie" to rejestruję się od razu na następny raz, ale choroby nie przewidzę. Musze to dziś powiedzieć lekarzowi, niech coś zrobią z tą rejestracją.
Dolores, uczulić może wszystko a to wygląda na uczulenie dlatego warzywa wprowadza się stopniowo, 2-3 dni na jedno, nie wszystko na raz. Wtedy widać czy dziecko na coś reaguje. Musisz chyba zacząć od początku po 1 warzywku i patrzyć jaka reakcja, taka moja rada. Abo wyeliminuj to co jadły w ostatnim dniu, a dawaj co jadły wcześniej. Myślę że od kremu miałaby zmiany na buzi chyba że smarujesz całe ciało.
 
Dolores tak jak Napierajka pisze musisz wyeliminowac to co ostatnio jadły i od nowa dawać i sprawdzać reakcje nawet kilka dni. ale najpierw poczekaj jak wysypka zejdzie, możesz na wysypke podać calcium w syropku.

Napierajka zdrówka dla dzieci!
Niestety nie wiem jak jest u nas, bo póki co nie chorujemy. ale do dzieci zdrowych nie trzeba dzwonić, po prostu się przychodzi.
Ale masz rację, to paranoja , że nie mozna dzieci do lekarza zarejestrować...
 
dziewczyny dużo, dużo zdrowia dla wszystkich chorych maluszków!

Napierajka współczuje, z tego co opisujesz to jest wielki problem aby zapisać się do lekarza, aż trudno uwierzyć. Mam nadzieje,że Was przyjmie poza kolejką. Kciuki&&&&
 
Dolores to nie uczulenie no chyba ze kapiesz dzieci w wodzie z butelki to woda nasza wspaniala angielska woda wlasnie robi tak ze skora u nas co jakiś czas wyskakuje chłopakom taki placek gdzie niegdzie ale moja corka ma np. egzeme i po dluzszej kapieli tez ma więcej takich suchych miejsc mi tez się czasem zdaza jakiś suchy placek nie wiem jak pierzesz ubranka staraj się plukac przynajmniej dwa razy bo to tez może być wina proszku no i tak jak dziewczyny pisza ze trochę zagalopowalas zsie z wprowadzaniem nowości ja może jestem dziwna ale ja swoim dawałam z początku jeden owoc lub warzywo i podawalam tak około tyg ale ja to się bardziej balam ze nie uczuli ich a będą mieć problemy zoladkowe odnośnie wizytu u lekarza to od razu ci mowie ze twoja strata czasu jeżeli chcesz isc nic sensownego nie dostaniesz ja swoich smaruje kreme ziajki takim do codziennej pielęgnacji ewentualnie nivea na kazda pogode jeżeli suche miejsca pojawia się w zgięciu lokci pod kolankami wokół szyji będą czerwone luszczcace i bardzo swedzace to jest egzema a tak wogole to moja corka konczy dziś 9 lat i to wlasnie sprawia ze czuje się coraz starzej:-)
 
reklama
Do góry