reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Tez uważam, ze najlepiej 19-19.30 tak żeby o 20 juz dziecko spało i rodzice mają jeszcze czas dla siebie; ) jest już prawie 21 moje jeszcze nie wszystkie śpią ale lada chwila będą; )
 
reklama
U mnie też ząbkowanie pełną gębą, mają już po dwa ząbki, coś szybko im wychodzą tydzień temu wyszły im po jednym a dzis patrze już dwa i do tego mega marudzenia, gryzienie czegokolwiek, są wściekłe i Magda nauczyła się wrzeszczeć tak że aż w uszach dzwoni i nocki mam też kolorowe co chwilę budzą się, płaczą, muszę im co chwila podawać smoka, zelem też im posmaruje i jakoś ich tam to ukoi, dzisiaj była względna noc ale wczoraj to miałam koszmarną, krzyczały wręcz, mam nadzieję że szybko te ząbkowanie przejdą.
To tak będzie trwać aż wszystkie wyjdą?? Czy te pierwsze są takie bolesne?? Smaruje im żelem takim ale to na jakiś czas pomaga. Teraz mniej jedzą i maja rozwolneinie czsami.
Dolores też moim zdaniem trochę za późno je kąpiesz i kładziesz spać, musisz je uczyć że 19-20 godzina to jest pora na mycie jedzenie i spanie bo pozniej bedziesz miała problem, będziesz chciała posiedzieć sobie przy tv, odpocząć lub cokolwiek to dzieci nie dadzą Tobie bo będą szaleć.
 
Wiem, ze trochę za późno i chciałabym to zmienić ale problem polega na tym, ze mój maz wraca z pracy o 20.30, a mnie jest czasem trudno ogarnąć kąpiel i karmienie po kąpieli bo drą sie bardzo i potrzebne są mi dodatkowe ręce. Poza tym one w ciagu dnia śpią w koszykach w salonie, dopiero na noc zanoszę je do łóżeczek. O 20ej raczej mi nie zasnął w lozeczkach, bedzie ryk.


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
dolores ja tak narzekam na swoje, ale nauczyly sie zasypiac same po karmieniu po kapieli, tak miedzy 19 a 21. zazwyczaj o 20 juz sa w lozeczku nakarmione. i ile beda sie krecic i wiercic ich sprawa. ja do znudzenia podchodzilam glaskalam smoka dawalam, tulilam i odkladalam.juz tez mialam chwile zwatpienia, na poczatku po 3h to trwalo wiec o 18kapalam. a teraz jak maja dni ze ciezko ktoremus zasnac to pielgrzymuje co chwile glaskac i smoka dawac ale to rzadko.nawet uspokaja je moje ciiiiii z daleka.
mysle ze musisz przetrwac ich placze.ja sama ich kapie, czesto jedno po drugim i karmie na raz wiec zawsze ktores chwile poplacze, najpierw to co czeka na kapiel a potem to co na jedzenie. dzieci sa madre i naucza sie jak beda mialy staly rytm :-)
tylko musisz sama znalesc na nie zloty srodek bo poki co to one maja srodek na ciebie hehe
 
Dolores - dzieci w tym wieku są jak plastelina. Szybko się dają ukształtować i to co ulepisz, tak zostanie. Jednego wieczoru będzie ryk, drugiego będzie ryk, a trzeciego już będzie ok.
Skoro mąż wraca na 20.30 to Ty wszystko naszykuj na tą godzinę. Mleko dw butelkach i w termosie, wanienka, ubranka itd tak że mąż wchodzi do domu i od razu ruszacie kąpać. Ja tak robię jak wiem że mąż przyjedzie. Wszystko naszykuje i czekam ;-) mąż wchodzi, dzieci na ręce i ruszamy ;-)
 
Hej dziewczyny my od wczoraj w Rozewiu.
Maluchy mają nawrót biegunki od pt. wieczorem + Kaja wymioty dziś... mam mleko enfamil bez laktozy + proiotyki+ elektrolity od dziś od lekarza polecone telefonicznie eh... niech i przejdzie bo już się martwię

dagos
u mnie maluchy miały asymetrie i kręcze szyi, kreczu np. układaniem głowy nie zlikwidujesz tylko rechabilitacją i od tego jest krzywa głowa... moja Kaja ma bardzo krzywą głowę :-( choć już z miesiąca na miesiąc trochę lepiej + rosną włoski wiec mniej wdać. My z kręczem do dziś walczymy, tzn niby kręczu Kaja już nie ma ale z przyzwyczajenia trzyma głowę krzywo :confused2:
 
Justynia pilnij Kai, moja siostrzenica ma5 lat, po dzis dzien jest rehabilitowana na krecz, jest tez po zabiegu podciecia czegos w szyji, nie chce cue straszyc, ale po roku rehabilitacji lekarze powiedzieli ze juz wszystko ok, ze cwiczyc nie trzeba, a po paru miesiacach siostra nawet nie zauwazyla ze mala krzywi glowe i znow zaczeli chodzic, raz w tyg a to malo ale rak to jest z nfz :/ zaczal jej sie krzywic kregoslup od krecza. Cwiczeniami kregoslup juz prosty a cwiczyc mala bedzie mususla chyba jeszcze dluuuugo bo jak tylko przestaje to glowe krztwo trzyma b ja ten krecz ciągnie
 
Sorki za literowki palce slizgaja mi sie na tablecie.

Mamy wczesniaczkow rozszerzalyscie diete dzieciom zgodnie z wiekiem metrykalnym czy skorygowanym? Jak u was z jedzeniem łyżeczka
 
Celina - moje z 34t więc nie takie wcześniaki jak Twoje, ale ja rozszerzałam zgodnie z wiekiem metrykalnym. Jak miały 4m1t to zaczęłam od kleiku. Po tygodniu zaczęłam z warzywami. Moje łyżeczkę szybko zakumały. Znaczy do tej pory nie ściągają same jedzenia, ale na to jeszcze za wcześnie. Za to Dominik pięknie buzie otwiera jak widzi łyżeczkę, a Różę trzeba trochę zachęcać, ale to co dostanie do buzi to połyka. ;-)
 
reklama
Napierajka co do spotkania to ja zapraszam do siebie, mam domek z ogródkiem, więc na pewno byśmy się zmieściły...bo inaczej to może być ciężko znaleźć jakieś dogodne miejsce...Mieszkam w Niepołomicach.

Katherine te pierwsze zęby są najgorsze, potem już z górki :tak:

Dolores my zaczynamy kąpiel o 19 i kąpiemy całą 3 dzieci a o 20 już wszystkie śpią i jest spokój.
tak jak dziewczyny juz napisały lepiej wcześniej wprowadzić pewne nawyki bo potem trudniej będzie dzieci przestawiać. A co do przesypiania nocy to jak dzieci były małe to my karmiliśmy je przez sen zaraz przed naszym pójściem spać, żeby potem dłużej spały w nocy. Teraz jedzą o 19.30 a potem ok 5.

Pisałyście o rehabilitacji, muszę się pochwalić że od września przyznali nam rehabilitację domową i pani będzie przyjeżdżać do nas, a nie my do szpitala :-)

Justynia obyście mieli coś z tych wakacji i choroby poszły precz! :tak:

A my za godzinę kończymy pół roku :-)

Zdjęcie-0378.jpg
 

Załączniki

  • Zdjęcie-0378.jpg
    Zdjęcie-0378.jpg
    39,1 KB · Wyświetleń: 66
Do góry