reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Czesc nie bylo mnie cale wieki bo mialam w serwisie sprzet :). Moje blizniaki rosna, ciekawe swiata juz, Nikodem buntuje sie na mleko i malo przybieram wiec rozszerzam mu juz diete. Rehabilitujemy sie. Pomalutku do przodu w nocy Natalka idpuscila juz jedzenie a Nikos je raz takse super sie wysypiam. Idpuscilam po 4 miesiacaxh karmienie piersia wiec teraz to dopiero super z ogranizacja ;) pozdrawiam
 
reklama
emilka dzieki za pocieszenie;) niestety maja oboje asymetrie i piotrek ma krzywa glowe ze az przykro, dominika lekka ale martwie sie piotrkiem, pilnowalam go prawie miesiac jak tylko dostalam skierowanie do poradni rehab zeby klad glowe w druga strone, juz mniej sie wyginal w C, a od weekendu wszystko od nowa;( ahh oby szybko miejsca byly na rehabiliracje bo swira dostane z wyrzutow sumienia
 
Dziewczyny chciałam was zapytać jak u was wyglada sprawa z kąpielą i ostatnim wieczornym karmieniem. Ja staram sie dawać moim dziewczynom ostatnie mleko jakoś tak po 22ej żeby mi przestały jak najdłużej w nocy. Nie przesypiaja jeszcze całej nocy ale nie jest zle. Kąpie je przed ostatnim karmieniem czyli dość późno, ale jak zrobię kąpiel wcześniej to pójdą mi spać na dłużej i wszystko im sie poprzestawia. Jestem na etapie eksperymentowania po to aby noc minęła w miarę spokojnie i aby złapać trochę więcej snu. Jak to u was wyglada?


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
dagos - wydaje mi się, że lepiej byłoby układać dziecko na plecach i obkładać główkę żeby leżał na wznak. Mi rehabilitanci kazali robić takie gniazdko z długiego kocyka albo ręcznika i kłaść w nie dziecko. Wtedy ciało odzwyczaja się od wyginania a i główka się prostuje.

dolores - u mnie kąpiel przed 20tą. O 20tej karmienie i lulu do 7.30 rano.
 
emilek a moze ja ci podrzuce dzieci i mi je wycwiczysz, i nauczysz spania cala noc;), chociaz nie mam tak zle, jedno karmienie w nocy i potem o 5, dzis czuje sie taka bezsilna ze wlaczylo mi sie jeczenie ze wszystko na moich barkach ;/ niech to slonce zacznie grzac bo jesienna depresje zaczne juz w sierpniu;)
 
Edytka- bo Twoje wyjątkowo stresujaco to przezyly:) bo zwyczajnie masz wyjątkowe dzieci:)

Emilek- u mnie tez wyginanie się przy jedzeniu. Dziś rano 10 min placzu nawet z butla w buzi :/ po poludniu to samo, w końcu padl bez jedzenia:) ah te ząbki.
 
Gosia- witaj!
Dobrze ze po wizytach wszystko w porządku:) oby tak dalej:)

Celina- no dobrze ze się odzywasz:) bo dlugo Cie nie bylo:)
 
Dolores, jak dla mnie za pozno kapiel. Ja od zawsze kapalam miedzy 19 a 19:30 wtedy mleko. Jak byli mali no to jedli 2x w nocy, później już tylko raz a teraz wcale. Spia do 6, 6:30 maks. Dzieki temu, ze kładziemy spac tak wcześnie mamy wieczory dla siebie. Ogladamy TV, filmy, pijemy winko czasami jak sa znajomi. Jak tak nauczysz chodzenia spac o 22 to co to będzie jak będą mieli 2 lata? O 24 będą jeszcze wariować. Zreszta wszystkie badania wskazują, ze dzieci najlepiej zasypiają między 20 a 21. Taka moja rada, zrobisz jak chcesz.
 
reklama
Do góry