reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Malmer a dawalas sinlack moim zdaniem jest jeszcze lagodniejszy od kleiku moi pili mleko z kleikiem 5 miesiec sie I nie zatykali trzeba dawac duzo pic malmer a co sie dzialo po karmieniu ?? dziwne ze dpoiero od 13 cos jest nie tak ja gotowalam moim ale im nie smakowalo pluli osz u mnie 180 soikow duzych 250 g to 90 funtow to jakies 450 zl nie wiem ile kosztja sloiki w PL wiec nie mam odniesienia
 
reklama
Mama faktycznie duże są tam słoiczki, ja kupuje małe ( 130g) , zwykle bobovity - poniżej przykładowy link. Kupuje zwykle w netto, ale za bardzo nie pamiętam co ile kosztuje

https://www.frisco.pl/stn,product/pid,4690?gclid=CJqk9ozav70CFZQZtAod7zcARg

ps. jak widać w UK mozna kupić taniej - wyszłoby ok 2.50 za duży słoiczek, u nas za mały płaci się dużo więcej. Mama a jakiej firmy kupujesz te jedzonko?
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny rozszerzanie diety mnie przeraża w ogóle nie kumam o co chodzi ale mam jeszcze ze 3 tygodnie na zgłębienie tematu. A zaraz przed nami jest Jjka i Napierajka :-) więc będzie kogo meczyć. Chciałabym gotować dzieciom ale zobaczymy co będzie bo karmić piersią też chciałam i byłam pewna że się uda ale nie poszło mi.
Dzisiaj pierwsza noc moich dzieci w osobnych łóżeczkach ciekawe jak będzie
 
Gotadora takie male tez tu sa ja kupuje hippa ze wzgledu ze sa organic mamy jeszcze Heinz I cow gate I tyle kaszki wole polskie b jakos lepiej mi smakuja soczki tez kupuje polskie bo u nas to tylko sok jablkowy I pozeczkowy co do rozszezania diety to warty kupic kilka roznych lyzczek bo nie wiadomo jaka podpasuje I miske z uchwytem zeby bylo wygodniej trzymac
 
Moi w koncu usnęli a płacz był od 13 własnie po kleiku ryzowym wiec sądze ze im ryz nie podpadowal. Myslalam ze juz pojade na pogotowie tak sie Dominis wydzieral dopiero masaz i goraca kapiel pomogla i usnał niedawno a jeszcze zwymiotowal po nocnym karmieniu. Czyli wychodzi na to ze nie akceptuja ryzu Szymon jakos lżej to zniusł, Dominik już nie
Tez patrzalam na słoiczki to za taki malutki trzeba dac ok 3.80 u mnie w sklepie jakas marchewka jabłuszko itp za obiad w takim juz duzym sloiczku Doremi czy jakos tam ok 7-8zł więc wydaje mi się że duzo

Karmelova trzymam kciuki !! ja planuje moich za jakies 2 miesiace moze dac do swojego pokoju. Narazie mamy jeszcze podłączone monitory oddechów i juz miesiac nie pikały a ostanio znowu u jednego i u drugiego pikały wiec jednak ich zostawie blisko siebie.
 
Cześć dziewczyny!spacer mieliśmy udany a później jak tatuś wrócił to zaliczyliśmy jeszcze jeden:)My zawsze chodziliśmy z tatusiem bo starszy nie chciał iść i trzeba było go w wózku pchać:)Ja mom gotuję a jak mam lenia to daję słoik tylko trzeba uważać no jak się dziecko za bardzo przyzwyczai do słoików to później może być problem żeby jadło inne rzeczy.Dziecko sąsiadów do 3roku jadło tylko gotowe jedzenie bo za długo był na słoikach.Owoce to daję albo w siatce albo blender i gotowe:)

Sent from my RM-941_eu_euro1_224 using Tapatalk
 
Mutimaa
Gratuluje spaceru z 3! Ja zbieram odwage na kolejna probe :zawstydzona/y:

Co do posilkow,chyba przy Neli z racji ze byla pierwsza bardziej sie spinalam. Ja zaczelam od kaszki ryzowej do mleka na noc. Nastepnego dnia wprowadzilam ziemniaka i marchew. I tak co 2-3 dzin cos nowego. Posilek be mleczy na razie mamy jeden. Dostaja jabko, brzskwinie,marchwe, ziemniaka, dynie, brokul, seler, pore, Maslo i cos tak extra jak jest w sloiku. My nie mamy problemow z brzuszkiem wiec mala wage przylkadam do tego. Ja generalnie gotuje w parowarze dolewam wody i blenduj. Owocena razie z sloika, ale corze parzylam w mikrofali i blendowalam. Co do sloikow to np. Moja starsza wolala domowe jedzenie.

Powoli sprzedaje rzeczy pomaluchach i o dziwo troche mi poszlo na tablicy czyli jest nadzieja ze kartony znikna :laugh2:
 
Mi gastrolog walsnie polecila ten Sinlac. Ze to w ogole zamiast mleka mozna dawać i ze jest dobry dla takich wrazliwcow, bo bezglutenowy i bezlaktozowy. Ale to jest kaszka z tego co widze w necie, wiec jak podawac taki Sinlac. Mozna w butelce?
J
Karmelova, ja to nic o zywieniu nie wiem, pustka zupelna. Nie wiem jak sie do tego zabrac. Chyba zaczne od tego kleiku ryzowego, jedna lyzeczkę do mleka na sniadanie. Jak bedzie po nim zle, to za 2 dni sprobuje jeszce raz. Jak bedzie znowu lipa to kupie ten sinlac. i mowicie, zeby kleik dawac do dwoch posilkow tylko, tak? A jak skoczną 5mcs do wprowadze jabko i marchewkę. i to się daje po lyzeczce ale na obiad czy po obiedzie? Macie jakies fajne strony albo ksiazki gdzie mozna o tym poczytac?
 
Dziewczyny, moze się ze mnie usmiejecie ale ja już przeżywam momtent kiedy chlopaki zaczna probowac chodzić. Boje sie tego strasznie. Nie wiem jak sobie dam rade. Przeciez to prawdziwy hardcore bedzie. kolezanki przy jednym dziecku ledwo dają rade upilnować a co przy dwoch? Jak wy sobie z tym radzicie?
 
reklama
Jjk nowe jedzenie wprowadza sie po posilku mlecznym najpierw dajesz mleko a pozniej nowa rzecz ogolnie mowi sie ze np jablko I sok jablkowy lagodzi dolegliwosci brzuchowe I w niektorch przypadkach lekarze pozwalaja dac pare lyzek rozwodnionego souk juz nawet 3 miesiecznym dzieciom sinlack mozna rozrobic tak na rzadko I dawac w butelce metoda prob I bledow dojdziesz do tego co dzieci lubia lub nie:-)ja wydrukowalam sobie schemat z internet chyba ze strony bobovity I tego sié trzymalam na poczatku co do sloikow moj starszy syn jadl tylko gotowce I teraz zreszta juz od najmlodszych lat ma dwie pozycje obiadowe zupe pomidorowa I schabowego I tyle nie probuje nowych potraw slabo ida mu owoce I warzywa jestem pewna ze mialo na to wplyw to ze jadl gotowe jedzenie moja corka nie chciala jesc sloikow I jej gotowalam I ona jewszytsko probuje nowych reczy a do tego wszytskiego jest chuda jak szczapa I wysoka :-)u mne kolezanki sie smieja ile kupilam juz bramek do drzwi wiec narazie mamm jedna:-)jak sie towarzystwo rozbiegnie to dokupie reszte ja z moimi spedzam prawie aly dzien bo ciagle cos zmajstruja nie boje sie ze sie rozbiegna bardziej boje sie ze gdzies zazna wlazic wspinac sie a ciagaty juz maja :-)jak nic poprzywiazuje do kaloryfera:-)
 
Do góry