reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Husky z tego co piszesz to chyba jestes w Angli...my mieszkamy w Szkocji I niestety u nas jest tylko 2,5 h refundowane tak wiec zostaje tylko czekac na to az pedraki pojda do szkoly I bedzie troche luzniej...
Moja starsza corcia chodzi do przedszkola prywatnego ale aby oddac jeszcze blizniaki to juz mnie nie stac bo to by bylo 1500£ za 5h dziennie...

Marcikuk
nasze chrabaszcze w podobnym czasie sie urodzily...tak wiec moje maja 7,8kg I 8kg wiec tez nie sa jakimis wielkoludami a wrecz sa mniejsze od wszystkich swoich rowiesnikow...a takie wielkie sie niby urodzily jak na blizniaki :)

A na pocieszenie dla tych co narzekaja na swoje szkraby ze sie budza 2-3 razy w nocy to moje dziewczynki dzisiaj mialy chyba z 10 pobudek na mleczko, przez zeby, na herbatke I nie wiem na co jeszcze w kazdym razie na tym froncie przegrywam I to sromotnie ;)
 
reklama
Husky u mnie jest 15 h tygodniowo przedszkola jak dzieci skończą 2 latka :-) u nas dwie pobudki w ciągu nocy od tyg jemy zageszczone mleko i nie ulewamy juz tak bardzo :-)
 
Tunczyki no to faktycznie twoje dziewczyny waza podobnie do moich chlopakow. No faktycznie chlopski mniejsse od rowiesnikow ale jakos sie specjalnie nie martwie. Grunt ze rosna i sie prawidlowo rozwijaja. U mnie jak Filip zabkowal to tez sie co chwipe budzil. Dawalam mu na noc calpol to spal wyszly mu trzy zeby u gory w jednym czasie.
Fsktycznie strasznie sie roznia te ceny i dofonansowania w uk. Mnie dofinansuja do 70%. Jeszcze nie mam decyzji wiec nie wiem ile dokladnie.
Praca ogolnie wypas. Czas leci szybko zero stresu nikt mnie nie wyzywa ani nie bije a czesto wrecz sie przytulaja do mnie. Super. Chlopaki wracaja padnieci i spia po powrocie a ja mam czas na odpoczynek szybka kawe ogarniecie mieszkania gotowanie czyvtez totalne lenistwo jak dzisiaj :)
 
tunczyki tak anglia....
mama290 kazdemu przysluguje te 15h od 2rz? bo ja bylam na etapie ze od 3rz jest ale wlasnie ostatnio slyszlalam ze od 2rz tez mozna ale trzeba pisac podanie i nie kazdemu przyznaja od 2rz
 
u nas jest po skonczonym 3 rz tyle ze teraz jest taki wyz demograficzny iz nawet w przedszkolach nie maja miejsc I czasem jest tak ze dzieci maja 3.5 roku I dopiero ida do przedszkola...:(
 
Kurcze dziewczyny ja o zadnych ulgach ani zwrotach kosztow opieki nie slyszalam. Musze poczytac. Dajcie namiary gdzie moglabym dowiedziec sie szczegolow. U nas refundowane jest tylko 15 h po ukonczeniu 3 latek a jakby sie chcialo wiecej godzin to naprawde slono kosztuje. Mi kazdy dawal cene powyzej £1000. Ofiarowano mi co najwyzej 10% znizki na drugiego babla.

Musze pochwalic moje maluchy ktore juz od prawie tyg przesypiaja cala noc. :-)
 
mama290 dzieki. kolezanka dostawala jakies zwroty za opiekunke ale grosze ;/ i szukala jakis opiekunek rejestrowanych za chyba 4-5f za godzine....
a to kiedy dziecko idzie do szkoly to chyba zalezy od szkoly bo moja bratanica ma w szkole 3 semestry i wkazdym mozna dolaczyc, w niektorych mozna tylko we wrzesniu ew po przerwie swiatecznej wlasnie
 
reklama
To dofinansowanie dostaje sie jezeli kwalifikujesz sie do Working tax credit dofinasowuja 70 % maxymalnie 175 na jedno dziecko i 300 na dwoje opiekunka musi być zajerestrowana jezeli samotny rodzic to musi pracowac minimum 16h a jezeli para to oboje minimum 16h moja znajoma kozystała i była zadowolona taka opiekunka pracuje u siebie w domu ma max 6 dzieci mozna sie dogadac odnosnie godzin podpisuje sie z nia umowe wszystko legalnie 0845 300 3900 helpline do revenue
 
Do góry