reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Gotadora, cos ostatnio macie kłopoty ze spaniem. Wczesniej tego nie było prawda? Tak im się ostatnio zrobilo? Co oni tak wariują do polnocy? A jak już padla to do której potem spia? Kurcze, przerypane masz. Moja kolezanka ma 11msc corke i mowi, ze wlasnie od 8 miesiąca zaczely się kłopoty z wieczornym spaniem. Za nic nie chce jej cora spac, widać, ze jest zmeczona, oczy czerwone jak u krolika ale wariuje dalej. Boze, oby to mnie ominelo:szok:

Mama- a co to za majty, jakiej firmy, gdzie to kupic?
Zauwazylam, ze jeden gagatek ma ochraniacze na kolankach? Po co to?
 
reklama
no trafiły mi się takie nocne marki, nawet jak zasną ok. 20stej to się obudzą po 21szej i hulaj dusza. Śpią do 7, 8 a nawet do 9tej :-) , choć są dni kiedy budzą się i o 6 rano
 
jjk- ehh te teściowe:crazy: Moja chce wszystkim przeżądzać ale nie pozwalam jej na to. Np:
1. mamy małą łazienkę i niestety musimy w pokoju kąpać dzieci i ona zawsze przychodzi o tej porze. Jak jestem sama z mężem to chce nami rządzić, zamyka drzwi do pokoju żeby się dzieci nie przeziębiły ( a ta sama temp w całym domu jest) i jak wykąpiemy jedno dziecko to trzeba zmienic wodę to ona mówi żeby nie teraz bo drzwi trzeba otworzyć i może dziecko zawiać. Wkońcu ją opierdzieliłam żeby mi tych drzwi nie zamykała bo więcej robi się wiatru przy otwieraniu i zamykaniu.
2. mówi że jest za zimna woda ( a wodę ustalamy według tego termometru do kąpieli i jest w sam raz ok37)
3. Jak któremuś z dzieci jest fajnie w kąpieli i nei krzyczy to go chwilkę dłużej zostawiam a ta kazuje zaraz wyjmować
4. Po kąpieli nie moge spokojnie naoliwkować dziecka bo kazuje od razu ubrać
5. Zaczęłam powoli robić dzemy z truskawek i dzisiaj borówki kupiłam i zasypałam cukrem , dla dzieci żeby były do deserów, a ta do mnie z tekstem ze po co to, żebym nie uczyła dzieci jeśc słodyczy. Ku....a to co mam im dawać? Wieprzowinę którą ona non stop wpiernicza z teściem, albo kupować od razu gotowe dzemy i inne dziadostwo?
 
Gotadora może to jakiś wpływ pogody? Moje też ostatnio coś mają problem ze spaniem, często w nocy pojękują, Magda mi płacze przez sen a do tego Wojtek ostatnio budził mi się o 4 i śpiewał na całego, wysypiał się i nie miał zamiaru dalej spać, a w tą noc co była z kolei ja nie mogłam spać, obudziłam się o 1 i nie mogłam zasnąć z powrotem a żadne dziecko mnie nie obudziło, była cisza i tak leżałam do 3 do karmirnia ,a potem komar mnie męczył, super ta nocka była nie ma co.
 
Anulfka - oj to masz wesoło. A tak swoją drogą to ciekawe czy sama nie będzie im kupować jakiś lizaków itp jak już będą starsze.
Mieszkasz z teściową pod jednym dachem? Nie zazdroszczę:baffled:

Moja teściowa też czasem powie jakąś swoją mądrość, ale ja ogólnie sram na to. Ja jestem wyszczekana i potrafię szybko odpowiedzieć. Czasem aż przesadzę.:sorry2: Ha ha
Ostatnio teście przyszli a ja mówię że nie ma nikogo w domu. Na co teściowa, że w takim razie idą. A ja bez namysłu powiedziałam: "To nara!" :-D:-D:-D
 
jejku Anulfka współczuje! ale czy Twój mąż nie może wytłumaczyć swojej mamie, aby się nie wtrącała? Tobie za bardzo może nie wypada, ale on powinien wytłumaczyć jej czyje to dzieci. Ile ona ma lat ( teściowa) ? czy to już starsza osoba i nie ma zajęcia? A jeśli to nie pomoże to ja bym kąpała o innej porze.

A u nas święto - maluchy śpią :szok:
 
już po święcie ... Martusia już buszuje

Katherine nie, to raczej nie pogoda, bo one jakos od początku takie są, nawet w brzuchu harce się zaczynały między 22 a 23 :confused2:

a co do wody do kąpieli, to ja też zmieniałam dla każdego, no i kapaliśmy w pokoju, do czasu gdy zaczęli straasznieeee chlapać, mamy zawsze całą łazienkę mokrą
 
reklama
Te tesciowe!! Nie na marnie mówi się ze są wscipskie i nie do zniesienia. Moja cale szczęście nie wpada często ale tez się wtrąca. A to ze mu za gorąco, ze źle go trzy mam, za malo je, żeby przepajac wodą z cukrem itp. Miala swoj czas macierzyństwa to od mojego wara!

Emilek- Antek ostatnio mi swiruje z jedzeniem. Je po 60-75 ml no nieraz 90ml i co 2-3 h.
Nie umiem go dużej przetrzymać:/

Mama- no mam piersi cieple ale to chyba tak w normalnej temp ciala. Nie leci mi mleko, dziś probowalam wycisnac. A może mnie tak bolec na @?
Wizyte mam za tydz u Gina.

A jutro idziemy na szczepienie, zobaczymy ile krasnal wazy:)
 
Do góry