reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Oj dziewczyny moje to okruszki w porównaniu do waszych kluseczek.Moje jeszcze 9kg nie przekroczyły.Wstają namiętnie przy czym się da tylko nie spędzają zbyt dużo czasu na podłodze bo starszy biega jak wściekły i może się w porę nie zatrzymać,więc na luza chodzą tylko jak starszy śpi albo jak mąż jest w domu bo sama nie daję rady upilnować.większość czasu są w kojcu albo siedzą w leżaczku i się bawią.chodzików staram się używać sporadycznie boDawid stoi na palcach i nie bardzo łapie równowagę a Maja normalnie.A co najlepsze to Dawid nie potrafi jeszcze siadać!jak go posadzę i dam coś ciekawego to chwilę posiedzi a tak to się prostuje i tylko by na czterech biegał.nie przejmuję się tym za bardzo bo pamiętam,że starszy też późno zaczął siadać a że teraz jest ich sztuk dwie i Maja już dawno siedzi to wydaje się,że Dawid jest bardzo opóźniony.Dam mu jeszcze trochę czasu.A co chodzi o nocki to mnie nikt nie przebije!zacznę od tego,że usypiam ich w wózku a potem przenoszę bo w łóżeczku nie ma szans żeby usnęły,na brzuch i zwiedzanie a jak nie to wrzask.W nocy ok 1-2Maja ląduje z nami bo to samo,na brzuch i albo ją usypiam na rękach i do nas albo wrzask i budzi brata.Godzina 3-4 budzi się i spania nie ma,wtedy biorę ją do wózka do salonu i ja przenoszę się na kanapę a w między czasie do Mai dołącza Dawid i śpimy do 7-8.jeśli zdarzy się cud u nie przenosimy się do salonu to budzą się nawet do 10razy.I kto mnie pobije?

Sent from my RM-941_eu_euro1_224 using Tapatalk
 
reklama
CZesc dziewczyny
Fzasem odzywalam sie na forum ciazowym, moze pamietacie. Tutaj tez czasem was podczytuje wiec troche was kojarze. Urodzilam w 29tc natalke i nokodema 3 tyg temu. Maluchy sa caly czas w szpitalu a ja kazdego dnia jezdze do nich z moim mlekiem. Mam pytanie, czy jest tu jakas mama ktora urodzila przedwczesnie a nie miala podanych sterydow celestonu na rozwoj pluc dzieci?
Lezalam 2 tygodnie na patologii ciazy zanim urodzilam i nie podano mi sterydu:(
Jawne niedopatrzenie, napisalam pismo do ordynatora ale co oczywiste oji utrzymuja ze nie bylo wskazan do podania sterydu. Jakis zart jestem po konizacji szyjki, do tego pessar i w trakcie ciazy juz w szpitalu pojawilo mi sie wewnetrzne rozwarcie. No i ciaza blizniacza..a oni smia mowic ze nie bylo wskazan.

Ktoras mama pytala o ospe, a karmisz swoim mlekiem? Jesli tak to na pewno sie nie zaraza. Moj synek pierwszy mial staly kontakt z kuzynka z ospa jak mial 2 miesiace karmilam go i sie nie zarazl i tak tez wszedzie pisza jesli chodzi o naturalne karmienie.
 
Justynia twoje starsze dziecko chodzi do zlobka tak? Duzo ci choruje?nie zaraza blizniakow? Pytam bo waham sie czy posylac starszego do przedszkola.
 
Multimama moje to w ogóle jakoś dziwnie układają stopy, ale ten od bioderek powiedział, że to może przez wagę, jednak po 10 kg na łebka, nóżki grube, więc całe nogi żle są ułożone, no ale nie przejmuje się tym bo wybiegają swoją nadwagę :-D na szczęście nasza pediatra nie komentuje ich wagi, bo jak ze starszym chodziłam do innej to wiecznie mi zwracała uwagę, a Filip w porównaniu do bliźniaków był chudy :-D:-D
Kurcze współczuję z całego serducha z tym usypianiem, może oducz ich tego, ja maluchy też usypiałam w wózku tzn tylko w dzień, bo chciałam żeby razem zasypiali, ale gdy skończyły sie kolki i już razem zasypiali to fru do łóżeczek i takim sposobem moi zasypiają w swoim łożu, czasem też się wygłupiają, szaleją, szczególnie Dominik wieczorem, a Tomuś w dzień, ale się nie uginam, poszaleja i zasypiają, jedynie jak którys płaczę to idę dać smoczka, pogłaskać.
A wczoraj pochwaliłam moich chłopaków i a karę zrobili pobudke o 5 :szok::szok: i zasnęli dopiero pół godziny temu, moze stresa mają bo jedziemy do kuzynki chyba w Twoje strony Multimama :tak:

Celina a po porodzie nie podali sterydów? kurcze co za szpital wrrr, zdrówka dla maluchów i napisz coś więcej, jak maluszki sobie radzą?

Anufka, a jak twoje szkraby?
 
Bibina dziękuję, że pytasz:-) Moje szkraby, eh....:-) Dobrze. Mają wilczy apetyt. Ciocie pielęgniarki rozpuściły ich na amen, przecież ja nie dojdę z nimi do ładu i składu jak wyjdą. Wczoraj jak byłam to Wojtuś jadł o 11:00 i 13:00 o 15 jak wychodziłam to jeszcze się nie obudził do karmienia. Asia jadła o 12:00 i 14:00. :szok: No normalnie jakiś sajgon będzie jak ich nie ustawią z powrotem na równe pory. Niby pielęgniarki mówią, że to przez sterydy które mają podawane, mają taki apetyt. No zobaczymy jak to będzie. Wojtuś waży 2330 a Asia 1955. Wojtuś od wczoraj jest już w normalnym łóżeczku z czego bardzo się cieszę. Asia jeszcze w inkubatorze ale mam nadzieję, że lada dzień też ją wyprowadzą z niego;-) Ładnie jedzą już same smoczusiem więc też jest sukces:tak: Cały czas domagają się, żeby brać ich na ręce zwłaszcza po karmieniu. Mnie powoli zaczyna ogarniać panika co będzie się działo w domu jak wyjdą.:szok:

Celina ja urodziłam w 26tyg+3 ale miałam podane 2 serie sterydów, jedną w 24tyg a drugą kilka dni przed cc. Dziwi mnie postępowanie twoich lekarzy. Jak to możliwe, że nie było wskazań??:szok: Masakra jakaś. A jak radzą sobie twoje dzieciaczki? Mają wspomagany oddech, czy radzą już sobie same? Ile ważyły?
 
Bibiana moje też ładnie usypiały w łóżeczkach a kilka tygodni temu wszystko się popsuło.Wmawiam sobie,że to przez zęby ale powoli przestaję w to wierzyć:(Jak próbuje ich usypiać w łóżeczkach to zawsze ktoś się uderzy w zęby o barierkę i jest czarna rozpacz.Jakoś muszę się za nich wziąć.A z wagą to się nie przejmuj.Mój starszy waży 16kg i pielęgniarka środowiskowa narobiła paniki,że się w siatkę nie mieści i mam go odchudzać.Po nim nie widać wagi bo on jest ubity jak ja i mąż a po drugie to jak niby odchudza sie dwulatka?Dobra idę po kawę bo ta noc była wyjątkowa,Maja z trudem usnęła o 23.45 pierwszy raz takie jaja.O 4 jak mąż wstawał do pracy to i robaki wstały i patrzyły w niego jak w obrazek i po przeprowadzce do salonu Dawid pospał do 6.30 a Maja łaskawie do 7.30.padam na rynek.Bibiana wybierzcie się w moje strony w czerwcu jak będziemy w pl,zapraszam.A gdzie mieszka kuzynka?

Sent from my RM-941_eu_euro1_224 using Tapatalk
 
Hej dziewczyny!witam nowe mamusie
Multimama to jak Twoje to okruszki to moje szczypiorki chyba bo wojtek 8 kg a lena z 7,5kg i wcale malo nie jedza:-);-) moje nadal nie raczkuja ale siedza juz stabilnie bardzo i pozycje do raczkowania juz robia ale syrki im sie rozjezdzaja. Emek poszedl w morze i we wrzesniu wraca a my korzystajac z tego ze mam jeszcze miesiac wolnego jedziemy jutro na caly maj do mojej siostry w podkarpackie,boje sie troche drogi bo na lene fotelik dziala jak straszak i drze sie,ale na noc wyjezdzamy to licze ze przespia droge:-) udanego dlugiego weekendu wszystkim Wam zycze!!!:-):-)
 
Witam moi chodza na palcach jak sie ich prowadzi za raczki ale na ostaniej wizycie lekarz im obejzal stopy I wszytsko niby jest dobrze bo jak sami stoja to juz na plaskich wogole to Olek jest lzejszy I jemu chodzenie I siadanie lepiej wychodzilo na poczatku Max ciezszy tak wszytsko slamazarnie powoli on sie musi namyslec zastanowic :-)Multimama ale sposoby;-) ja to moich tylko raz usypialam w wozku migracji tez nie robimy bo ja bym juz kompletnie nie spala dzisi w nocy 22.00 120 ml 23.00 120 ml 00.00 120ml plus 90 ml ja sie wystrzele ktoregos dnia:-) przenioslam chlopakow do ich pokoju ja razem z nimi:-) ogolnie dom wariatow na kolkach Celina dziwne ze nie podali ci sterydow wydawalo mi sie ze ciazach blizniaczych to w standarcie sie podaje szczegolne ze one szybko dzialaja moj Max dostal tez sterydy bezposrednio do pluc po porodzie Anulfka a wy kiedy do domu?? bo waga ladna I jak juz sami jedza a znimi wszytsko w porzadku zdrowi sa??Ktos wybiera sie na wakacje z czortami??bo ja planuje ale jak to wszytsko wyjdzie to nie wiem moj kreci nosem
 
Mama gdyby nie moje kombinacje to w ogóle bym nie spała.Mi się to wcale nie podoba i muszę to JAKOŚ zmienic:(

Sent from my RM-941_eu_euro1_224 using Tapatalk
 
reklama
Multimama kazdy sposob jest dobry byle skuteczny:-) moi zostali zeslani na banicje w kojcu I nawet ladnie w nim siedza bo jak narazie kojec sluzyl mi za skladzik rzeczy od jakiegos czasu ich tam uziemiam bo laza wszedzie a ja na podlodze mam czesciowo panle I psi klak wszedzie wczoraj Olek lazil bez jednej skarpetki I cala noge mial czarna:szok:wychodzi na to ze nie sprzatam:wściekła/y:wogole to wsadzaja glowy wszedzie probuja pod sofe pod szafki gdzie sie tylko da juz nie wspominajac ze Olek to bedzie uprawial wspinaczke uklada wierze z zabawek pod sciana a pozniej wspina sie Max nauczyl sie tancowac I sie buja przy muzyce I daje buzi hahahaha tzn on mnie atakuje otwarta paszcza a ja go musze calowac stram sie nauczyc ich zeby robili papa ale patrza sie na mnie jak na wariata I kochaja tatusia nad zycie umia ladnie mowic tata I wiedza o kogo chodzi wogole bardziej wola meszczyzn a mama to sie dra w nocy jak sa glodni cwaniaki ale jak ich sie pytam zeby powiedzieli mama to milcza jak zakleci
 
Do góry