reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Dzięki dziewczyny za rady. Nutrition stosowałam przy Wojtusiu zanim okazało się co mu dolega. Może zastosuję do Krzysia jak mu się bedzie powtarzać, a nie potwierdzi się diagnoza. Krzyś też miał robione USG brzuszka i wynik był w zasadzie w normie, ale to badanie robili w innym szpitalu nie specjalistycznym, więc jak zacznie wymiotować do trzeba jechać do Prokocimia.
Co do nocnych płaczów to stosowaliśmy już masaz brzuszka, rowerki, suszarkę i kładzenie na brzuszku. Na chwilę pomaga, ale i tak zaraz jest wrzask. Najgorsze, że chłopcy potrafia tak wrzeszczeć z przerwami cały wieczór i przynajmniej połowę nocy, a Wojtuś nawet całą noc. Dodam, że cały czas jesteśmy na mleku Bebilon comfort - przeciw kolkom i zaparciom.
Będę musiała chyba jednak pofatygować się z maluchami do pediatry jak się nie poprawi, może coś doradzi.
Wczoraj kupiłam w Biedronce termofor, spróbuje zastosować.
 
reklama
Uff, chłopaki zrobiły nam prezent dziś w nocy. Spali jak ładnie, budziliśmy tylko co 3 godz. na karmienie. Lulanie i spanie. Marudzili co prawda wieczorem, ale do opanowania. No i my z mężem trochę pospaliśmy.
Tak się zastanawiam czy po żelazie nie są bardziej niespokojni i może brzuszki bolą, ale mają anemię więc muszę dawać. Daję im Actiferol 7 mg, miałyście z tym preparatem do czynienia? Niby superłagodny i bioprzyswajalny, teoretycznie nie powoduje skutków ubocznych, ale cholera jedna wie, może moim bąblom trochę szkodzi na brzuszek? A może się przyzwyczają, biorą dopiero to żelazo od kilku dni.
 
Napierajka super,że mieliście spokojną noc :-) ja nie pomogę w kwesti leku, bo nie stosowałam. A odnośnie ich płaczliwości to może też być po szczepieniu - kiedy byliście?
 
Napierajka, nie potrząsaj, never!
U nas pomaga suszarka wlączona i przystawiona do brzuszka, tak żeby nie poparzyla. Klade takiego delikwenta na poduszce na pleckach, suszara w ruch i do tego masaz brzuszka. Pomaga. Zmienilismy tez mleko z Bebilonu na Nan i też jakby lepiej. U nas jest taki problem, ze oni jak pierdzą to az ich boli. Prężą się i wyginają w chińskie zet. Kupe robią raz na dobę, taką zbitą dość. Mamy od pediatry zalecenie, żeby rozrabiać mleko z większą iloscią wody, np. 3 łyzki i nie 90ml tylko 100ml wody. Ale jak na razie to nie pomaga i dalej mają zatwardzenia. na szczęście w nocy jakoś im lepiej. Najgorzej jest po południu wlasnie. No i ruszanie nozkami, przyginanie ich do ciala, tylko tak, żeby stpy się stykaly a kolanka na zewnątrz. Ruszam tak ich nóżkami i widać, ze im lepiej. Czasami dzięki temu robią kupę.
Powodzenia, na pewno nie macie latwo. Ja też już padam ze zmęczenia:-)
 
Jjk z suszarka to chodzi o dźwięk a nie ciepło można zrobić mega krzywdę dzieci maja cienka skore i nie wiadomo kiedy się nagrzeja lepiej stosować cieple okłady takie z pestek wiśni żelowe pomaga tez przełożenie przez kolano i taki masaż delikatny można stosować leki tylko systematycznie herbatki ale i tak kolke trzeba przeżyć nic się nie poradzi takiemu starszemu dziecku (3miesiecznemu np.)można podać trochę soku jabłkowego rozwodnionego co do noszenia to polecam chustę żeby się nie męczyć w ciężkich przypadkach pomyslalabym o kołysce
 
Napierajka - my stosujemy actiferol do tej pory od urodzenia i nie mieliśmy żadnych problemów z brzuszkiem. U nas problemem było mleko nan które zawiera ponoć dużo żelaza i przez to Tomek który był tylko tym mlekiem dokarmiany miał mega problemy z kupą, a Lenka robiła co 3 dni ale nie było przy tym tragedii. Pomogła zmiana mleka na bebilon. A mam pytanie dlaczego budzisz w nocy na karmienie??? Lekarz Ci mówił, że masz ich budzić. Pytam się ponieważ moja Lenka dużo straciła na wadze po urodzeniu i też dużo spała w nocy również, musiałam ją budzić na jedzenie, ale pani neonatolog powiedziała, że mam budzić na ostatnie karmienie ok 22-23, a potem dać jej spać, żeby uczyła się rytmu dnia i nocy.

Dziewczyny czy wiecie może co można podać na uczulenie?? Lenka ma jakąś alergie pokarmową i nie bardzo wiem na co, wychodzą jej czerwone suche plamy na dłoniach i nie bardzo wiem czym bym to mogła posmarować żeby jej załagodzić ten rumień.
 
Bojka ja smaruje linomagiem bobo a+e u nas widzę początki AZS u chłopaków plus kąpie w emolientach tez mam linomag krem i mój krem który sama robię najważniejsze to nawilzac lepsze są trochę tlusciejsze kremy zostawiają filtr na skórze moja ccórka ma AZS od urodzenia na tle alergicznym juz trochę kremow przerobilam:-)
 
bojka Mój Karol ma AZS i stosowałam u niego Emolium, Oilatum, Aderme wsyztsko stanowczo zbyt drogie i w zasadzie do siebie podobne:/ i muszę powiedzieć, że w przypadku Karola znikoma poprawa...zamirzam kupić Linomag i tyle:/

Dziewczyny maluchów 6-7 miesięcznych, jak wygląda ich jadłospis ? Co w jakiej ilości i kiedy podajecie? Ile razy dziennie mleko podajecie i w jakiej objętości? U nas trochę sie pozmieniało w związku z wprowadzeniem innych niż mleko posiłków i teraz nie wim czy tego mleka nie daję może za mało...

Używacie takich rzeczy jak Viburcol?
 
reklama
Hej dziewczyny :-D
Jutro mam wizyty w poradni rehabilitacyjnej z maluchami :dry: i trochę się boje co będzie.

W sobotę Kaja miała 4710 i w ostatnich 9 dniach przybrała tylko 120g wiec daje jej ostatni tydz.na cycku i jak się z waga nie poprawi będę musiała przestać karmić (po cycku nie chce butli ) :wściekła/y:, a Katan 5120 i w 9 dni przybrał 280 :tak:

Codziennie sobie powtarzam że to ich ostatnia noc w jednym łóżeczku koło siebie, ale nie mam weny ich przełożyć, chce spróbować aby spali do siebie nóżkami - nie musiała bym 2 drugiego łóżeczka używać eh.. zobaczymy.
aaa... i nasza "skaza białkowa" u Natana okazała się być uczuleniem na zel do mycia :-)

Napierajka
ja podaję żelazo w płynie 1,5ml i nie zauważyłam u moich jakiś zmian w zachowaniu - ale wiadomo każde dziecko jest inne.


 
Do góry