reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Maggi81 wow ale waga u mnie skromnie Max 4k a Oluś 3.7 ja juz nie mogę sie doczekac tej marchewki :-) Moi lubią mało a czesto w kółko robie mleko Mama pytanko czy ktoś daje żelazo ?? dzieciom jak szybko porawiły sie wyniki?? my mamy niby do roku brac ale jak tak będzie to boje sie o ich zęby:crazy:
 
reklama
Bibiana ja mam problem z tymi miesiącami - w piątym miesiącu tj. jak skończą 5, czy teraz jak mają 4 z haczykiem? Teoretycznie leci im piąty miesiąc, a na słoiczkach jest po 4 miesiącu :-)
Myśmy brali żelazo przez miesiąc, ale wynik dobre więc mamy już odstawione. Dostaliśmy dawkę profilaktyczną. Maluchy z tatusiem na spacerze a ja będę walczyć z górą prasowania :-)
 
Dziewczyny jak zrobić mleczko żeby było bardziej treściwe np. ile dodać kaszki do mleka i jakiej? Już nie wiem co mam z tym moim synkiem zrobić, jeszcze do niedawna spał całą noc, później mu się coś poprzestawiało i zaczęłam mu podawać mleczko 2, była poprawa, a teraz od 3 dni znowu pobudka dwa razy w nocy. Jakaś masakra, przecież nie chodziłam taka zmęczona jak się urodzili, a teraz zamiast być lepiej to jest gorzej.

Mama - Tomek dostaje żelazo profilaktycznie raz na 2-3 dni (jak tam pamiętam), a Lenka dostaje teraz codziennie, ponieważ ma za małą objętość hemoglobiny w krwince czerwonej. Ja daję actiferol 15 mg. Co do podawania żelaza to już zauważyłam że co lekarz to inne zdanie. Nasz pediatra jest za tym że powinni dostawać żelazo do roku profilaktycznie, a nasza neonatolog, że jak są dobre wyniki to nie trzeba. Lence właś nie po tym żelazie szybciutko poprawiły się wyniki. Aha pediatra mówiła że to żelazo które daję nie ma wpływu na zęby.

Po piątkowym szczepieniu pediatra stwierdziła, że nie widać już u maluchów wcześniactwa:-D Wagowo, wzrostowo i rozwojowo są na swój wiek urodzeniowy. Jeszcze do niedawna furorę robiły maty edukacyjne, ale im się znudziły i teraz wolą leżaczki, podejrzewam że to przez to że w leżaczkach więcej widzą co się dzieje dookoła.

Lilonka - wpadnij do mnie poprasować, też ma wielką hałdę:-)
 
Lilonka Twoje skończyły 4 miesiąc czyli zaczęły 5 więc spokojnie możesz im podawać :tak:

Bojka najlepiej podać zwykły kleik ryżowy, jest bezsmakowy i bez cukru, no chyba, że chcesz jakąś smakową, ale patrz aby była bez mleczna, ja już zapomniałam ile się jej dawało, może na początek daj jedną miarkę tej kaszki i zobacz czy będzie troszkę gęściejsze, najwyżej dodasz drugą, ale od razu zmień sobie smoczek żeby małemu lepiej się ciągnęło :tak:

Widocznie Tomuś głodomorek i same mleczko to za mało :tak:

Mama Twoje maluszki też już mają piękną wagę, porównując z jaką się urodziły to jestem pod wrażeniem :tak:
 
Anika , Bojka jakie fajne maluszki juz bym chciala zeby moje takie byly:-) a moze lepiej nie niech jeszcze pobeda troche maluszkami:-) dzisiaj wazylismy nasze bable i Wojtek ma 3,5 kg a Lenka 3,2 kg
Mama Twoje szkraby wcale tak malo nie waza w porownaniu do tego z jaka waga sie urodzily.
Lilonka ja corcie cycem do 8 mca karmilam i z poczatkiem 6 zaczelam wprowadzac jej inne pokarmy ale jesli Twoje to takie glodomorki to mozesz wczesniej bo przeciez jak ktoras z dziewczyn pisala na poczatek dajesz tego niewiele.
 
lilonka swoim maluszka mozesz juz dawac bo po skonczeniu 4tego miesiaca czyli tak jak po 1szych urodzinkach do 12 miesiecy i 1 dzien ;)

bojka u mnie w rodzinie uzywaja kleik kukurydziany z nestle po 4. miesiacu. sis sypie jedna miarke do mleka modyfikowanego od 180ml na noc
 
ej dziewczyny trochę czasu mnie nie było, ale pobyt w de się przedłużył i generalnie miesiąc bez neta:szok: sama nie wiem jak dałam rady....

Lilonka- a to już dajesz malucom coś?!?!Ja zaczełąm jak były krótko przed skończeniem 5msc, bo Kacper wiecznie nienajedzony był. Tak możesz już dawać bo skoro 5 im idzie to mają już 4msc skończone.....

Moje smyki zaczynają chodzić, mała raczkuje jak perszing więc oczy dookoła głowy....

Buziole dla Was i gratulacje dla nowych mamuś....wybaczcie, ale nienadrobię Was:sorry:
 
Cześć dziewczyny!To i ja może wrócę na łono forum :)!

Bojka - usmialam sie widząc zdjęcia!Super!!!!!

Co do tradziku i luszczacej skory to moje Krasnale na początku zliczyly wszystko. Tradzik sam zszedł,a skórę zaczęliśmy macierzy Cethapilem zamiast olejem parafinowym i pomogło.
Co do dolaczania pokarmu to jak pisała Lilonka czekam do 6 mc.Jedzenie miałam włączać w przypadku gdyby zle sypiali.wydawali sie głodni.Ostatnio miałam nocne maratony i juz chciałam zacząć gotować papki,ale jak byliśmy na szczepieniu lekarka poradziła jeszcze ten miesiąc poczekać. Zreszta od tyg Krasnale spia w nocy od 20.00 do 07.00 z jedna pobudka. Dziś tylko Pawełek zamiast spać chciał sie przytulac. Nie interesowała go pierś ani kołysanie,uspokajał sie tylko jak do przytulalam i tak z otwartymi oczami leżał praktycznie od 2.00 do 6.00. A ja teraz wyglądam jak zombie :/
 
Zombi niezombi a nowego wpisu na blogu brak :-) Normalnie zawiodłam się ;-)
Ja wczoraj podałam Zuzi dodatkowo jeszcze moje odciągnięte mleko, bo jakoś od kilku dni mialam wrażenie że jakoś wieczorem nie może się najeść. I pospała ciągiem do 4. Zjadła co prawda tylko 40, ale może tego jej brakowało. I tak zawsze wieczorem ściągam mleko w celach zapasowych, chociaż wczoraj cycki mnie zawiodły - tylko 60, a zawsze było koło 150-180.
 
reklama
Witam. Wróciliśmy z urlopu , jestem gorzej padnieta niż przed wylotem. Przeboji było masa, większość pozalatwialam, dzieci ochrzczone. Tomek zaczal chodzic, Filip sie przymierza do pierwszych krokow, oboje wszedzie sie wspinaja - czy sie da czy nie. Oczy trzeba miec wszedzie. Teraz powrót do rzeczywistości.
W wolnej chwili spróbuje nadrobić co pisalyscie. Buska :)
 

Załączniki

  • image1.jpg
    image1.jpg
    51,7 KB · Wyświetleń: 51
  • image.jpg
    image.jpg
    26,1 KB · Wyświetleń: 55
Ostatnia edycja:
Do góry