reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

zabolek - oj biedna mala to ja wysypalo, mijemy nadzieje ze szybko minie
palu - moje chlopaki katarek tydzien mieli odciagalam im co chwila noski a na noc kolo lozeczka dawalam pieluche nasączoną kilkoma kroplami olejku kamforowego. Zdrowka zycze
Lola - moj mati glowki nie ma splaszczonej ale troche mnie martwi ze sobie tak upodobal ta prawa strone. Jak bedziesz w PL i cos sie dowiesz od lekarza to napisz. ja dopiero pod koniec maja lece.
 
reklama
Dziewczyny to są normalne łóżeczka emek rozebrał boki przyciął listewki to skręcił listewkami:-) także trzymają się mocno nic się nie rozejdzie a jak co zawsze idzie rozłączyć i zrobić osobno:-), ale póki co spełnia się to idealnie jak się przebudzą to sobie pogadują razem:-D i póki co jeden po drugim też nie skaczą bo od kilku dni śpią zaś w śpiworach to ciężko im się wiercić- poza tym one ogólnie spokojnie w łóżeczkach śpią odkładam to chwila i śpią rano się budzą to od razu są brane do karmienia...... Poza tym łóżeczka mam 70*140 to mają dużo miejsca

A wasze dzieci (te które śpią na brzuchach) śpią tak i nocą?!?!?Moje już nie lubią na brzuchu spać,żel to i tak robiły pod moim okiem- niedawno u nas dziecko zmarło bo się przydusiło śpiąc na brzuchu :-( dlatego mam trochę schizę na tym punkcie...
 
Ostatnia edycja:
No i mlodej wysypalo juz nawet w buzi ;/
Marcikuk ja swego czasu kupilam takie " zaglowki" i jak chlopcy spali w dzien to im podkladalam zeby glowki prosto trzymali. Pomoglo. Przy mlodej podkladalam pieluchy ale chlopcy szybko je usuwali. Poszukam i dam ci link.
A zeby patrzyli w druga strone to mobilizacja zabawkami, czasem pomaga odwrocenie kladzenia w lozeczku bo dzieci maja juz swoje upodobania wiec to dxiala,

A ang lekarzami trzeba nauczyc sie zyc. Wysluchac, usmiechnac sie, podgadac na inny temat, poczytac na necie i podejsc ich ;)
Ja tak zalatwilam wizyty u fizjoterapeuty.
Bo dla nich tez norma bylo ze filip byl 'sztywny' ale poczytalam i troche pozmyslalam i sie udalo. Glownym powidem podalam ze filip non stop trzyma sztywno zacisniete piesci i kciuk chowa do wewnatrz. Po tych slowach lekarz mine zrobil wiec ja dalej ze bardzo sie martwie bo podobno to bardzo niebezpieczne, ze swiadczy o pozniejszym zlym rozwoju, ze owszem do 3 mc to norma i ze trzeba brac wiek korygowany ale ze oni juz 3 mc korygowanego skaczyli i ze nadal tak jest, ze glowki nie podnosi, ze to i tamto, przedstawilam " tragiczny" scenariusz i lekarz zeby mi juz buzie zamknac odrazu zadzwonil do szpitala z info i 3 tyg pozniej mialam wizyte u fizjo i neatologa. Nietety nauczylam sie ze tu czasem info i bujanie pomaga i zeby cos uzyskac to tak trzeba.

Znajoma co to blizniaki tez tu ma zrobila to samo ( za moja rada) i dostala wizyte u fizjo. Tam okazalo sie ze to nic powaznego pokazali cwiczenia i po 3 mc kazali przyjsc na kontrole.
 
witajcie dziewczyny
z tą główką u mojego Miłonia bylo to samo ale szybko go oduczylismy własnie poprzez zamiane łózeczek itd wzielismy sie za to ostro bo Miłoń juz mial mega krzywą główke
wiolka ja spragniona chodzenia w szpilkach bo naprawde dawno nie chodzilam ,wręcz marzy mi sie juz załozyc:-):-)
juz niedlugo poprawa pogody i ma byc naprawde ładnie bynajmniej u mnie na zachodzie Polski
zabolek ty to sie masz z tymi chorobam,i duzo zdrówka dla córci niech szybko wyzdrowieje
i dzieki za linki poczytalam sobie, ale narazie o takie buciki do wózka mi chodzi, a najlepiej zeby wlasnie nie spadaly, moje maluchy tak szybko chodzic nie bedą, kolezanka obok z klatki tez ma wczesniaka z 28tc i ten chłopczyk ma 14 mies i sam nie chodzi wiec i ja sie musze uzbroic w cierpliwosc moje jak do roczku usiąda same to bedzie ok choc niepowiem miłosz potrafi podeprzec sie i siedziec ale tylko jak go sama posadze
miłej niedzieli:-)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny a ja z małym na pogotowiu wylądowałam bo w nocy co chwilę mi się budził,ciężko oddychał no i tak ostre zapalenie krtani i tchawicy:-( już na pogotowiu dostał antybiotyk w zastrzyku.Zastrzyki mamy do środy 2xdziennie:sorry:do tego inhalacje itp

wiolka współczuje z powodu taty,bądź dobrej myśli,na pewno tata szybko dojdzie do siebie,życzę Ci tego z całego serca:tak: twoje maluchy już siedzą:-Dświetnie:tak:

mati zapomniałam Ci napisać że śliczne masz te szkrabki,Milenka taka fajniutka drobniutka w tej opasce jak księżniczka a Miłoszek rozwalił mnie tym pięknym spojrzeniem,włoskami i uśmiechem:-D nie martw się rozwojem swoich dzieci,na wszystko przyjdzie czas i zanim się obejrzysz będą śmigać że aż miło:tak:

zobolek no współczuję bardzo Twojej Julci,biedula nawet w buzi ma krostki,duzo zdrowia dla Juleczki ;-)

sylha te połączone łóżeczka świetna sprawa ale u mnie by się to nie sprawdziło bo Amelka boi się Alanka,on jak ją załapie za rączkę to szok,taki jest silny:szok:

Lola Ty nie długo wyjezdzasz do Polski;-) Będzie Ci lzej,rodzina ci pomoże:tak:już pewnie nie możesz się doczekać?A jak się czuje Lenka?Pasuje jej nowe mleczko?

Dziś na pogotowiu spotakałam znajomą jej córka ma 4 latka i waży 12kg, a Alan 14kg:szok: nie jest gruby po prostu jest bardzo długi i ubity jak mój mąż
 
Anuska - oj bidulek mały niech szybko wraca do zdrowia
Lence po nowym mleku lepiej choc i tak ok 1-2 razy dziennie wymiotuje. A my lecimy tylko na 3 tyg więc pewnie czas szybko zleci tym bardziej ze bede latać po lekarzach z dziećmi.

Mati- a jak teraz glowka synka coś sie wyrównalo czy dalej ma krzywa?

zabolek- niestety ja 2 razy próbowałam i u GP i u pediatry Leny bo przy okazji ogląda on Matiego i totalnie olali temat. Uważają , ze to normalne , ze ma krzywa głowę i ze to sie wyrówna i nie potrzebuje rehabilitacji ! Masakra. Niby juz teraz ostro z nim walczę zeby patrzal na lewo i leżał z głowa na lewo ale czy ona sue wyprostuje to nie wiem . Ta poduszka chyba by nie była dobra dla niego bo on plasko nie chce zeby leżał tylko zeby teraz ta lewa stronę jakoś splaszczyc choc sama nie wiem . Bo on wiecznie na prawej stronie spał. Zobaczę co w Polsce powiedzą
 
Lola troche pomoze bo jak dasz teraz na druga strone to glowka splaszczy sie i tam i bedzie jajo. Musisz tez duzo klasc na prosto zeby sie zaokraglila.
 
ANUSKA no to koniecznie zdjecia pokaz swoich maluszków noi duzo zdrówka dla synusia rozumiem ze w domciu jestescie? my mamy pierwszy w zyciu delikatny katarek ale leki poszly w ruch i powoli przechodzi caly czas woda morska i nasivin soft
moj miłosz wazy 10kg wiec mysle ze jak na wczesniaka to jest super
wszyscy mi mówia ze one nie wyglądają na wczesniaki sa takie pulchniutkie i okraglutkie,milenka goni miłoszka i 8kg wazy, miłosz nas rozbraja, łotr z niego straszny
LOLA mojemu miłoniowi juz główka pięknie sie wyprostowala jest taka okrąglutka i to naprawde w szybkim tempie ale pilnowalismy go mocno moje maluszki wiecej juz w siadzie i nie maja juz łysinki na główce
my jutro konczymy 9 mies ludzie jak ten czas leci
 
Ostatnia edycja:
reklama
Anuska, a to sie pewnie strachu najadlas. A twoj Alanek to kawal chlopa, niewiele starszy od moich a moj Cianek szczypiorek to 8,5kg ma i ledwo co w dole siatki centylowej jest, ale ze wzgledu na wczesniactwo nie ma sie czym martiwc. Za to co do wzrostu to goruje w siatce centylowej;-)
 
Do góry