reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Kurcze mnie zdjec nie pokazuje :(
Co do zeli to na opakowaniu pisze co ile. Bonjela wiem ze mozna co 3h.
Mati dzis o tym samym myslalam ze za niedlugo trzeba sie przeniesc na kolejny watek :(
 
reklama
Wow, te lozeczko super, gdzie cos takiego znalazlas? Ale jak zaczna lobuzowac to az strach co we dwojke w nim wymysla;-).

Dzis narzekania na tesciowa czesc kolejna. Trzaska sie jak dzika, zgrabnosc slonia w skladzie porcelany, a dzieci spia jak zajace pod miedza:wściekła/y:. Ja chce na swoje!
 
Do matek dzieci zabkujacych czy wasze kochane szkraby mialy jakies objawy idacych zebow??? Pytam bo Filipcio zaczal mi sie slinic okrutnie i ciagle piastke gryzie.
Ja wczoraj bylam u lekarki i sensowna kobitka. Bylam ze soba ale wypytalam o dzieci, wiec ona mi powiedziala ze moge im zaczac cos tam wprowadzac juz za miesiac jak beda miec 4 i pol miesiaca. I tu kolejne pytanie do was co wprowadzalyscie najpierw jabluszko, kaszki dla dzieci czy co???
No i gadalam z nia na temat tej smierci lozeczkowej i stwierdzila ze skoro moje chlopaki sie poruszaja po calym lozeczku to ryzyko pewnie jest mniejsze ale zeby sprobowac ich oduczyc spania na brzuszku. No i od wczoraj mamy trening. Mati ryczal okropnie wczoraj caly sie spocil i nie pospal wiec nocke przespal na brzuszku a dzisiaj od rana klade go na plecki i ku mojemy zdziwieniu zasypia. Gorsza sprawa z Filipciem. Zasnie na brzuszku to go odwracam ale sie budzi a jak go zostawie na plecach to wrzeszczy i budzi Matiego.
 
Dwoje z trzech moich dzieci objawow zabkowania nie mialo/nie ma. Po prostu pewnego dnia sie ząbek pokazywal i tyle. Natomiast trzecie to juz gorsza sprawa -lekka gorączka, wodnisty katar, zlosc,znecanie sie na wszystkim, płacze, niespokojne i nieprzespane noce, brak apetytu i niejedzenia praktycznie niczego łącznie z mlekiem, nabrzmiale,gorące dziąsla. Trwa tak okolo 1.5 tygodnia i pokazuje sie ząb.

Ja na poczatku wprowadzilam kleik ryzowy, pozniej kaszke jablkową, jablko, zupy ziemniak-marchew z przyprawani.odstepy muedzy kolejnymi nowosciami robilam 3-7 dni.

Moi spania na brzuszku sami sie oduczyli. Po prostu ktoregos dnia zaczeli spac na plecach. Na sile sie nie udawalo. Teraz na nowa spia na brzuchu ale juz starsi sa to moga ;)
 
Ja tez zaczynalam od kaszki ryzowej, a pozniej marchewka, bo akurat Cianek mial rozwolnienie i mu pomoglo;-). A co do zabkow, to Roro mial czerwone lica, slinil sie i wszystko gryzl i ... 3 miesiace pozniej wyszedl mu pierwszy zab tak wiec nie ma regul.
 
Cześć dziewczyny, dziś mamy jakiś felerny dzień Kuba taki jakiś niewyrażny, rano o 8.00 się zdrzemnął jak nigdy, póżniej marudny i przysypiał zrobiły się mu czerwone policzki i gorączka tak 37,5 38,00 stopni przestraszyłam się co to jest bo nic mu do tej pory nie było aż zawołałam moją koleżankę która jest pediatrą i stwierdziła że nic nie widzi prawdopodobnie to zęby ale żadnych nie widać więc dałam czopek i czekam, obserwuję co się wykluje żeby były to zęby a nie coś innego, pewnie nocy dziś nie prześpie bo z nerwów będę latać i mierzyć gorączkę zawsze coś :-(
 
Cailina wspolczuje bo wiem co to znaczy mieszkanie razem i z tesciami i z moimi rodzicami rok mieszkalismy tu rok tu i nigdzie nie bylo dobrze. A u nas tez z ząbkowaniem to Maksio to takie książkowe dziecko czyli wszystko co opisują w książkach o dolegliwoasciach bobasow dotyczy mojego najmlodszego szkaraba :) a starszemu synkowi pierwszy zabek wyszedł jak mial rowne 4 miesiace pamietam to do dzis :) Anula spokojnie jak mu spada temp po czopku na dluzej jak 5 godz to moze trzydniowka bardzo oststnio popularna u mnie w miescie. Siostrzenicy blizniaczki obydwie ostatnio mialy i potem wysypka i po wszystkim. Bedzie dobrze :)
 
anula moje teraz przechodziły jakąś dziwną chorobę której objawem był tylko katar i gorączka przez 3 dni do 38,5 st. Byłam u lekarza i w zasadzi żaden nic niepokojącego nie miał. Lekko zaczerwienione gardło i tyle. A gorączka wracała zaraz po zakończeniu działania leków albo i wczesniej:baffled: na ząbki 38 to trochę dużo... zobaczysz jak będzie jutro... oby jednak jednorazowo...

marcikuk ząbkowanie zaczyna się od 3 miesiąca co nie znaczy że musi wyjść już jakis ząbek. Zaczynają się one przemieszczać w góre z tąd te wszystkie objawy. Napuchnięte dziąsła, ślinienie, wkładanie łapek i zabawek do buzi itd Gabrysiowi wyszły teraz dwa na dole, ale ma jeszcze bardzo napuchnięte dwójki a nie sądze żeby już wyszły. Powinny raczej górne jedynki. Oprócz tej opuchlizny, umiarkowanego ślinienia i gryzienia wszystkiego nie było źle... W nocy był trochę niespokojny i tyle. No i jakiś czas wcześniej pojawiły się kreseczki na dziąsełkach poziome- takie "kratery" ;-) na te ząbki.. starszemu synkowi też objawy ząbkowania zaczęły się już w 4ym miesiącu a pierwszy ząbek wyszedł dopiero w wieku 11 miesięcy! I wcale nie wychodziły kolejne jakoś szybko... Myślę że zniósł to nawet lepiej bo był już duży.
a jeśli chodzi o jedzonko to zaczęłam od jabłuszka z kleikiem ryżowym bo samo nie wchodziło, później marchewka, ziemniaczek,. Z owoców następny poszedł banan i trzecia suszona śliwka chyba . Póżniej z warzyw już zupkę jarzynową gotowałam z pietruszką, selerem, porem i przyprawami. W między czasie kaszka mleczno ryżowa.
 
Ostatnia edycja:
u nas tez masakra z tymi ząbkami az mi sie zle karmi łyżeczką bo mam wrazenie ze chacze im o te ząbki:-)
dziewczyny rozglądam sie na allegro za bucikami na wiosne jest ich masa ale ja bym chciala takie zeby na nóżce sie trzymaly macie jakies juz upatrzone?
 
reklama
Mati jesli moge doradzi to pierwsze buciki nie kupuj na allegro. Nie chodzi ze sa zle tylko jesli te buciki maja sluzyc do pierwszych krokow to wazne zeby byly prawidlowo dobrane. Zle powoduja pozniejsze problemy.

U mnie kolejna zla noc. Albo chlopakom sie cos poprzestawialo albo juz sama nie wiem. Z tym ze dzis wyrolowalam malza i to on cala noc przy chlopcach biegal. Teraz ja a on odsypia ;)
 
Do góry