reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

gieniuś u nas było podobnie z jedzeniem a zwłaszcza u Alana w 1-2msc życia,ale on to potrafił zjeść butlę i za kwadrans,pół godziny znów chciał jeść:szok: ale ja mu nie ograniczałam by by się chyba zadarł,on do tej pory jak jest głodny to głośno daje o tym znać,tak było od poczatku i przez kolejne dwa miesiące tak prześcignął Amelkę że szok:tak: wagowa różnica jest ogromna do tej pory i wzrost też Alan o głowę wyższy:szok:.Moim zdaniem każde dziecko rośnie inaczej,w innym tempie i może Gabryś ma taki okres jak Alan -intensywnego wzrostu i potrzebuje więcej mleczka przez to:tak:

Cailina może to jakas alergia pokarmowa,albo na jakiś detergent:confused: a wprowadzałaś im coś nowego do jedzenia?albo tak jak pisze zobolek może to atopowe zapalenie skóry....

Dziewczyny czy Wy używacie leżaczków jeszcze?bo my mamy z serii fisher price cudowna planeta i powiem Wam szczerze że jestem średnio z nich zadowolona,jeszcze czasem w nich siedzą ale w naszym przypadku to jest niebezpieczne bo tak się potrafią wychylić,że mogą wypaść:baffled: poza tym te pręty z daszku...mocniej odwróca głowę i bach a potem płacz:wściekła/y: Od wczoraj można się już fajnie dogadac z Amelką jak coś chce mówi tak,jak nie chce mówi nie i teraz cwaniara jedna jak zrobię mleko to woła nie,nie,nie i musze mieć ją cały czas na oku bo chwila nie uwagi a ta juz stoi przy meblach i posuwa się powoli do przodu na domiar złego upodobała sobie kabel od przedłużacza i ciagnie-dziś mąż ma coś na to poradzić,Alan znów na bałyku zapiernicza,jak go wołam to ten ucieka i uciecha ma przy tym nie lada:tak:No i od paru dni jedzą i piją same z butelki.

niuleczko i na razie nici z oduczania od butli,bo Alanowi wychodzi 6 ząb i jest tak marudny,więc ja dla świętego spokoju daję mu butlę by go wyciszyć,uspokoić.Miałam jazde jednej nocy jak podałam mu picie zamiast jedzenia :szok: chyba w warszawie było go słychać:-D

Lola na pewno słodkie te uśmiechy Lenki i to dobry znak:-D a jak wyszły ostatnie badania maleńkiej?a głośny śmiech to dopiero ubaw:tak:

Yummy,yummy jak nas czytasz to daj znak życia co u Was!

Agata88,Agata777,enfalo:confused:

I jeszcze jedno strasznie boli mnie gardło,znacie jakiś domowy sposób na ból gardła?
 
reklama
czesc dziewczyny
anuska moja babcia zawsze domowym sposobem kaze mi plukac gardło szałwia i niby pomaga
ja powiem ci ze mój sposób na bolące gardlo to wzięcie calej paczki pastylek w 1 dzien i po problemie
gienus ja mysle powinnac pojsc z synusiem do neurologa bo wydaje mi sie ze to jest napięcie mieśniowe moj milosz mial podobnie i przez rehabilitacje wszystko szybko się unormowalo
no dzis jestem dumna z mojego miloszka ,rehabilitantka powiedziala ze jest super ,mięsnie barków sa stabilne jeszcze tylko kark zostal i miloszek bedzie gotowy do siadu albo raczkowania
z milenką jest tez super pani ja zawsze chwali
dziewczyny moje maluchy są od 2 godzin na spacerze z tesciowa a ja juz za nimi tesknie
u nas dzis bardzo piekna pogoda
 
anuska- mozesz plukac gardlo woda z sola badz szalwia .

A to moje 3,5 miesieczne dzieciaczki - Lena 3 kg( na zdjeciu bez sondy bo tak zawsze ma sonde) a mati 6700g:-)
razem2.jpgmatulek2.jpglencia.jpg
 

Załączniki

  • matulek 1.jpg
    matulek 1.jpg
    23,8 KB · Wyświetleń: 54
Moja mama kazalam i zawsze roztworem z soli plukac i przestawalo, choc bylo obrzydliwe, juz bym wolala szalwie.
Co do lezaczkow, to my juz z miesiac nie uzywamy bo Cianek chcial sie w nich siedziec na prosto a Rorus robil takie tance brzucha ze caly by wypadl. Dalismy je znajomym co sie spodziewaja blizniakow by nas w domu nie kusily, bo sa bardzo poreczne, ale juz sie robilo niebezbiecznie.
My juz po lekarzu, najprawdopodobniej to egzema spowodowana jedzeniem, tylko czym? na razie odstawiam pomidory i cytrusy, mysle, ze to moze byc sok pomaranczowy bo im pare dni dalam rozcienczony przy sniadaniu by sie zelazo lepiej przyswajalo.
Kurcze moj Cianek sie czolga by tylko sie dostac na kafelki! A Rorus sie turla w strone lodowki w kuchni by sie bawic magnesami z lodowki!
 
Nawet nie wiecie moje drogie jak bym chciała, żeby mi się trafiły bliźniaki lub bliźniaczki. Zawsze chciałam mieć w domu podwójne szczęście ale to nie znaczy, że nie kocham swojej obecnej kruszynki. A czy, żeby zajść w ciąże bliźniaczą to trzeba mieć uwarunkowania genetyczne?
 
Lola sliczne dzieciaki ;) Lenka malutka taka ale jaka cudowna ;)

Cailina Pomidory moja uczulaly wiec moze byc to a drugie to juz dajesz cytrusy? Sa bardzo uczulajace i zalecenia sa do roczku nie dawac. Radzilabym odstawic.
 
marl-enna nie to tylko zwieksza prawdopodobieństwo ciąży bliźniaczej. Za to najlepiej to leczyć się na niepłodność ;-) Prócz szczęścia podwójnego to jeszcze bardzo duuuużo pracy niekoniecznie podwójnej ;-) łez z bezradności itd;-) Ja bym wolała jednak mieć bandę dzieci ale pojedynczo :-)
 
Dziękuje za wszystkie rady;-)

Cailina to bardzo duże prawdopodobieństwo że to uczulenie właśnie na cytrusy:tak: zarówno w ciąży jak i do ukończenia 1 r.ż nie zaleca się podawania cytrusów,odstaw je na parę dni i zobaczysz:tak: u mnie Alan tak reaguje na pietruszkę i selera.

marl-enna to po części geny są odpowiedzialne,i tak jak pisze Pikka kuracje hormonalne,długie przyjmowanie tabletek anty,in-vitro.Ja np.przed planowaną ciążą przez półtora roku zażywałam folik i on podobno wpływa na podwójne jajeczkowanie:tak:

Pikka co u Ciebie już po choróbskach?
 
anuska mielismy z tej okazji isc dzisiaj na szczepienie ale rozchorował się starszak :-) no normalnie oszalec można! zapalenie ucha ma od wczoraj i antybiotyk i lekarka ich nie zaszczepi bo duże ryzyko że i one się rozchorują. Spróbuje w pt jeśli do tego czsu się im nic nie wykluje:baffled:
a leżaczków też coraz mniej używam. Bo albo chcą siedzieć w nich albo się denerwują bo się dupskiem rzucać nie da w pasach:-)

Lola fajowskie brzdące:tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mati super ze rechabilitacje daje efekty i z mluchem lepiej :)Lola jak zobaczylam zdjecia skarbkow to odrazu mi sie humor poprawil :) przesliczne :) marl-ennna u mnie to chyba wszystko zadzialalo na ciaze blizniaczą tzn geny tablety anty i folik hehe ale mialam nadzieje ze to na siostre podwujne szczescie padnie, a tu psikus i na mnie :D ale ciesze sie , czasem bywa ciezko ale co z tego te ich smiechy sa bezcenne :)milego dnia dziewczynki
 
Do góry