reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Witajcie , Gienus moze im mleko nie odpowiada? Moje do 3 miesiecy jadly często co 2.5godz ale najczesciej w nocy, i tez czesto plakaly na brzuszek dlatego zaczelam zmieniac mleko . Tylko u nas Milenka bardzo ulewala i zaczelam jej dawac enfamil AR i w koncu i Maksik zaczol jesc bo taki mial okres ze w zaden sposob nie moglam go nakarmic ani na lezaco ani na boku juz nawet probowalam na prosto na rekach go karmic i co sie okazalo mleko mu niesmakowalo dostal mleko siostry i odarazu lepiej bylo. A po 3miesiacu juz zaczely jesc co 3 i w nocy co 4 godz tak ze ja bylam calkiem sama i niestety ale ale jezeli Maksia nakarmilam i odlozylam do lozeczka zeby Milenke nakarmic to w lozeczku zaraz byl ryk okropny, ale co zrobic przecierz niezabiore jej butli zeby malego uspokoic, dopiero jak ona zjadla to bralam go i uspokajalam. Ale tak jest na początku, spokojnie wszystko niedlugo minie.Wiadomo ze ciezko jest ale dasz rade.
 
reklama
Jeszcze dodam ze mi tez lekarka kazala mniej dawac jesc bo sa za grube jak na swoj wiek , ale co to za glupota jak moge im odmowic jesc?? Niech jedza jak uwazają a nie ograniczac.Dopiero po 6 czy 7 miesiacy zaczelam w nocy zamiast jednego karmienia to przepajalam i tak do tej pory w nocy jak sie budza to daje pic. Ale juz są spore tak ze nawet wskazane :) anula super szkraby moje tez juz tak super stoja w lozeczku :)
 
Gieniek u nas to samo, mimi, ze mielismy karmienia co 4 godz od poczatku - to tez po 2 godz byl placz. Zmienilismy mleczko na to "dla glodnych dzieci" i jak reka odjac. Po prostu byl glodny... A z Lucy jak wychodzilismy ze szpitala (byla dluzej po urodzeniu, bo miala problem z jedzeniem) to ordynator, ktory ja prowadzil, na moje pytanie jak mam zwiekszac ilosci pokarmu - kazal nam podawac tyle ile dziecko chce - jak bedzie pelny brzuszek, reszte uleje. A po jakims czasie zmienilismy mleko i wszysto bylo dobrze i z Luska i z malym glodomorkiem tez...

Jest ciezko, ale to juz niedlugo... Moze zwieksz ilosc mleka na poczatek, a moze trzeba bedzie zmienic mleczko na bardziej sytsze dla Twoich maluchow. Bedzie dobrze... z kazdym tygodniem coraz lepiej, cierpliwisci i powodzenia
 
Gienus - dokladnie rob jak dziewczyny pisza ni stosuj sie do tego co pisze na puszcze. Ja chyba bym zwariowala bo wedlug puszki moje powinny jesc 180ml. A nie jedza. Dawaj co trzy godziny ile potrzebuja. Chlopaki moje do dzis jedza w dzien co 3 h po 120 ml z samego rana czasem zjedza 150ml ale nie zawsze i sami sie przestawili na tryb nocny znaczy spia mi od 21-22 do 6 rano. Jak mozna powiedziec o poltoramiesiecznym dziecku ze za grube jest??? Przeciez takie dzieci same najlepiej wiedza ile maja jesc. Ja pamietam sytuacje ze szpitala chlopaki mieli podawane 40ml co 3 godziny pozniej mnie przeniesli do szpitala blizej domu i mialam ich w pokoju dalam 40ml za moment ryk i tak mi sie darli pol nocy i spytalam poloznej co mam robic. odpowiedz daj wiecej mleka, dalam nastepne 40 i dziecko spalo.
Poza tym faktycznie mozesz spytac czy mozesz dawac mleko dla glodniejszych dzieci bo sa takie. I nie martw sie. Dziecko samo wie ile ma zjesc. Ja za kazdym razem robie po 120ml przewaznie zjedza ale byly momenty ze nie. zjadali po 90 i koniec.
A jak jestes sama a dwojka placze to ja wiem ze ciezko. Moze utul najpierw to dziecko ktore wiesz ze uda ci sie uspokoic szybciej. Zycze ci duzo sily i wytrwalosci zobaczysz bedzie lepiej.
Aha usmiechow sie doczekasz moje zaczely sie usmiechac w styczniu.
To moi mezczyzni
20130203_200816.jpg
 
gieniek mnie też mówiono że Michał za gruby i że diete muszę mu zrobić. ciekawe tylko jak można zrobić diete 3 miesiecznemu dziecku:-D inny lekarz powiedział że mam się cieszyć że dziecko ma apetyt. i tak jak elunia pisze. jeśli ulewa to znaczy że się przejadło jeśli nie to po prostu tyle potrzebuje.i uważam że powinnaś im dawać skoro potrzebują.takiemu dziecku przecież nie wytłumaczysz że jeszcze nie pora na jedzenie.
będzie dobrze! a na płacz obu naraz to jak już marcikuk wspomniała. najpierw zajmij się tym które szybciej się uspakaja bo szybciej bedziesz miec o jedną wrzeszczącą buźkę mniej;-). ja tak robiłam. to chyba najskuteczniejszy sposób jaki znalazłam na ich uspokojenie.
powodzenia!!!!
 
Anula, a nie ciagna ci maluchy za te zaslonki?;-)

U mnie Ciankowi na plecach wyskoczylo cos, suche plamy czy wysypka, juz na jutro sie umowilam do lekarza sprawdzic.

Marcikuk, twoje bable cakiem inne czy mi sie wydaje? malenstwa jeszcze!

macie racje z tymi szpitalami, oni tam karmia co 4h bo pozniej jak dziecko wyje po 2,5h to i tak je zostawia niech wyje bo maja za duzo roboty, a ktora matka tak zrobi? potem im dzieci pija duzo i zadko, bo nie maja wyboru, mi co 4h na intensywnej terapii Cianka karmili, a czego nie chcial dopic to przez rurke, pacany jedne, nie dziw, ze szok jak przyszlam do domu i karmienie jedego dziecka zajmowalo mi godzine i tak co 3h!
 
Cailina mnie tez tak karmili dzieci w szpitalu a raz mnie jedna pigula wkurzyla bo przychodze i chce do Tomcia podejsc a ta do mnie zebym go nie dotykala bo on dlugo plakal i za jak znow sie rozryczy to ja go bede uspokajac :/
Niestety tam " ządzą" one wiec trzeba czasem jezyk zacisnac :) ale wtedy mlodego i tak podotykalam hehe i jakos sie nie rozwrzeszczal ;)
 
Moje chlopaki calkiem inne Filip kopia mojego emka ale ladniejszybi duzo slodszy jest a Mati to pomieszanie mnie i mojego ojczulka
 
reklama
Moj Filip tez taki slodki jak dziewczynka ;) ( i bardzo podobny do Julii jak byla mala) a Tomcio to juz z wygladu taki smyk ;)

Wszystkie dzieciaki sa super ;)
 
Do góry