reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Dziewczyny jesteście niesamowite-dziękuję za te wszystkie rady! Ja już po prostu nie wiedziałam,co robić,bo nasłuchałam się,że mleko modyfikowane dłużej dzieci trawią i że nie powinno się karmić częściej niż 3-4h bo można doprowadzić do tego,że dzieci w przyszłości będą otyłe ,bo już będą miały złe nawyki żywieniowe. W takim razie nie będę czekać 4h tylko jak zaczną dopominać się wcześniej to dostaną. Moje jedzą sporo jak na swój wiek,bo odkąd skończyły 4 tyg.to po 120 ml 130 ml co 3h a teraz mają półtora miesiąca i jedzą nawet po 140-170 ml co 4 h.

To poradzę się Was o jeszcze jedną sprawę-czy któreś z waszych pociech miało problem z napięciem mięśniowym i musiało być rehabilitowane? Wydaje mi się,że Gabryś ma nadmierne napięcie mięśniowe, jak się go podnosi to się pręży i wygina do tyłu główkę, wyma****e na oślep rączkami, skręca się na boki-jest taki sztywny, często popłakuje, rzuca się w łóżeczku jak ryba w sieci,tak że wyskakuje z rożka i znajduję go leżącego w poprzek z głową wcisniętą w ochraniacz bez półśpiochów-tak się rusza,że ściąga. Nie cierpi jak się go kładzie na przewijaku,jest trochę nadpobudliwy:-( W piątek idziemy na pierwszą wizytę do neurologa, czy któraś z was też miała taki problem i czy jeśli będzie rzeczywiście to co myślę to można go jakoś rehabilitować i czy to ma wpływ na przyszłe życie dziecka?
 
reklama
marcikuk- chłopcy cudowni,jak byli mali to pamiętam,że tacy podobni do siebie a teraz widać już różnie między nimi i jeden z nich ma piękne wielkie oczy, można się zakochać:)

Calina- mojego Gabiego też przez rurkę dokarmiali,bo twierdzili,że nie umie ssać i że nie umie sam jeść a jak go wzięłam do siebie do pokoju(jak już go dali po wyjęciu z inkubatora) to uczyłam go jedzenia z butelki i szybko załapał teraz obżartus jak siostra. Po prostu im się nie chce poświęcać czasu-najłatwiej podłączyć sondę..I też były bardzo nieprzyjemne te baby jak chodziłam go odwiedzać-cały czas mnie stresowały..
 
Gienus takie rzucanie sie to nue jest napiecie. Bardziej cos mu nie pasuje. Moze w rozku byc nie lubi, moze brzuszek boli.
Filip mial napiecie a objawialo sie to tym ze czegos nie robil. Kiedy tomek juz przekrecal sie na boki to filip nie, kiedy tomek glowke podnosil filip ledwo ledwo. Do tego filip ciagnal ramiona do tylu. Czesto napiecie jest wtedy jak dziecko np obraca glowke tylko w jedna strone. Machanie energiczne raczkami prawie kazde dziecko ma w tym wieku. Ale najlepiej jak neurolog zobaczy i sam oceni. U nas wystarczyly cwiczenia w domu bo nie bylo tak zle ale niekiedy trzeba rehabilitacji. Nic sie nie martw nawet jesli trzeba to systematyczne cwiczenia szybko to usuna. U nas napiecia juz nie ma ale filipek w stosunku do tomka jest mc do tylu ale z tego co wiem to wczesniaki jesli maja kakies opoznienie to ok roczku wszystko sie wyrownuje.
 
Gieniek:-)
spokojnie wizyta u neurologa wyjaśni wszystko
Lekarz podpowie Ci np. jak go nosić i jakie ćwiczenia możesz wykonywać, sama. Jeśli wygina się w taki łuk lub w litere "c" to jest to wzmożone napięcie.

A na przewijaku zabawiaj go i postaraj się jakoś go wyciszyc , zainteresować np. zabawką

nie martw sie wszystko będzie dobrze:-)
 
Gienus - to Mateuszek ma te wielkie oczy ma je po mnie :)))) jak opisujesz to napiecie to sie zastanawiam. Moj Mati jak byl mniejszy to sie wlasnie tak prezyl i wiercil i cale lozeczko jego. Ale mu to przeszlo teraz Filip jest bardzoej ruchliwy. ze macha raczkami to zobaczysz za moment jak odkryja ze maja te raczki i nozki i jaka zabawe beda miec jak nomi beda wymachiwac i kopac
Zabolek - jak to jest z ta glowka bo Mati lubi trzymac glowke tylko na prawej stronie ale potrafi trzymac tez prosto i z drigiej strony jak mu sie chce. Przewaznie jednak patrzy tylko w prawo.
 
Marcikuk jesli potrafi trzymac tez z drugiej to ok ale jesli widzisz ze upodobal sobie hedna strone to motywuj go tez do drugiej zeby po pierwsze glowka byla symetryczna i nie splaszczala tylko z jednej strony a po drugie dlugotrwale kladzenie glowki na jeden bok moze ale nie musi doprowadzic do przykurczu miesni. Poki co wystarczy motywacja i powinno byc ok
 
Zabolek- no właśnie mój Mati czy leży czy patrzy to tylko na prawo i ma krzywa głowę od tego. Ja mu staram sie ja przekrecac, kłaść inaczej , karmić itd ale nic nie pomaga. Niestety lekarze w uk lekceważą wszystko i nawet nikt go nie obejrzał i powiedzieli mi ze to normalne!! Wg nich Lena tez nie potrzebuje żadnej rehabilitacji mimo ze nic nie robi ani nie trzyma głowy itd! Szkoda juz mi słów na tych lekarzy . Jak bede w Polsce za 1,5 mies to mam zamiar iść do lekarzy z nimi

gienek- u mnie od początku i podstawa to RUTYNA. Tak jak dziewczyny piszą nie zwracalabym uwagi na to co pisze na opakowaniu. Ja nigdy tego nie sprawdzalam i daje Matiemu tyle ile chce. A on nie je jak świnka i wszystkiego nie zje jak nie ma ochoty:-D czasami zje 200 a czasami 100 ml. Fakt faktem wg opakowania powinien jeść tylko 5 razy na dobę a je 6. A jeszcze 4 tyg temu jadł 7-8 razy na dobę bo w dzuen co 3 godz a w nocy co 4. Od mies śpią mi cała noc czyli od 22 do 6 rano ale juz od 6 rano to co 3 godz tak ze zawsze wychodzą mi te same godziny. I nigdy nie dawalam szybciej bo chciałam zeby nauczyli sie rutyny . Tak więc wydaje mi sie ze twoim maluszkom co 4 godz to za długa przerwa. Moje by tyle nie wytrzymały w dzuen :-)
a tak swoją droga to oboje podwoili swoją wagę bo Lena z 1380 ma 3050g a Mati z 2650 ma 6750g :szok:

Moi rodzice juz wrócili do Polski:-( Lena tak zaczęła sie uśmiechać bo co chwile ktos ja zabawial.
A Mati zaczął śmiać sie na głos , łapać zabawki i co mnie najbardziej śmieszy to podnosi nogi bardzo wysoko po czym z cała siła je opuszcza na dół . I tak co chwile

marcikuk - przystojniaczki ci rosną :-) widzę ze w nocy śpią tak ładnie jak moje
 
Lola a ty tez w UK, ze piszesz, ze rodzice do Polski wrocili?
Dzis mialam ciezko po poludniu z chlopakami, bo Cianek przeziebiony i nie moze spac, Rorus obudzil sie po 20 i oboje wyja, pol godziny musialam obu uspokajac, eh, szkoda gadac. Dobrze, ze juz siedze na tylku.
A Ciankowi na plecach wyskoczylo duzo suchych plamek, nie wiem co to moze byc, przedtem mial moze ze 2 na calym ciele, ale pojde jutro do lekarza, to moze sie dowiem (i pozbede 50 jurkow;-(
 
reklama
Cailina najprawdopodobniej to egzema po polskiemu azs. Powinnas dostac plyn do kapieli i masc. Nic wiecej ci raczej nie powie bo tu to normalne ale jak chcesz to pomoge bo moja cala trojca plus ja to mamy :/
 
Do góry