reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Toli- ale te Twoje panny rosną! Dziewczyny mają rację,że podobne do Was obojga i tak jest sprawiedliwie:tak: Wróciłaś już do pracy, WOW podziwiam!

Niuleczka- a Twoi chłopcy są niezłymi przystojniakami można się zakochać;-) U mojej córci NT wynosiło 2,9 w okolicach 14 t.c. Prof. wyliczył mi ryzyko ZD 1:306 i zaproponował amniopunkcję, na która się nie zgodziłam,bo miałam zagrożoną ciążę i tak- dostałam silnego krwawienia i musiałam miesiąc leżeć-zrobił mi się krwiak w macicy. Postanowiłam obserwować dzidzię na USG,ale ona się tak ułożyła,że nic nie było widać-tylko tył głowy i plecy..miałam echo serduszka, które wyszło dobrze, badania genetyczne w 20 t.c. też ok tylko to NT wysokie nie wiadomo z jakiego powodu..a jeszcze naczytałam się,że bardzo dużo dzieciaków z ZD na USG wygląda na całkiem zdrowe dzieci, dopiero po porodzie widać,że coś nie tak. No cóż muszę przestać się nakręcać i wierzyć,żę wszystko będzie dobrze!

Dziewczyny chciałam Wam napisać,że śliczne te Wasze dzieciaczki i aż buzia mi się uśmiecha jak oglądam fotki, jesteście dzielne i wspaniałe!
 
reklama
gienek - mysle, że nie masz co sie bac choc moze łatwo mi sie mówi... teraz Twoim zadaniem jest donosic dzidzie jak najdłużej i na tym sie skup. Postaraj się spędzic ten czas na przyjemnościach i odpoczynku bo niebawem nie bedzie w co rąk włożyć:-) Czekamy na wieści od Ciebie o szczęsliwym rozwiązaniu i fotki cudnych, słodkich zdrowych Maluszków:tak:
 
Gienek.u mnie NT wynosilo 5 mm. ryzyko zd na podstawie testu papa mialam jeszcze wieksze niz u Ciebie, nie powiem Ci jakie bo nie mam przy sobie wynikow. Mialam robione usg genetyczne( ktore wykazalo poszerzenia komor w mozgu ) i amniopunkcje. podejrzewali ZD i mase innych okropnosci.. Cala ciaze przeplakalam razem z mezem przetrzepalam internet.. nie znalazlam nic dobrego..
Mimo wyniku amniopuncji wykluczajacego ZD do samego porodu sie balam, bo powiedzieli mi ze inne choroby genetyczne sa niewykluczone... Podczas cc modlilam sie zeby moj lekarz powiedzial mi ze dzieci sa zdrowe..
A najlepsze jest to ze teraz zaden lekarz nie potrafi mi powiedziec co bylo przyczyna wysokiego NT...bylo minelo Wiec glowa do gory kochana. Wiem ze latwo powiedziec ale mysl pozytywnie i skup sie na tym by jak najdluzej utrzymac maluchy w brzuszku. trzymam za Was kciuki. Daj znac jak juz Twoje dwa zdrowe szczescia beda na swiecie..:)
 
Dziewczyny,ale sliczne te wasze malenstwa!
Niuleczka, dopiero jak twoje widze jak slicznie glowke trzymaja to widze jaka jest roznica u moich, nadal z tym problem, cwiczymy, chodzimy na rehabilitacje i sie poprawia, no ale jak to kazda mama lubie sie zamartwiac. Teraz pracujemy nad tym by maluchy lapaly sie za kolanka, Rorus wlasnie lezy na macie z dzwoneczkami naookolo kolana i probuje do nich siagnac.

Widze dziewczyny, ze niektore z was nie maja lekko, inne wprost przeciwnie, u mnie to tak po srodku, nie ma co chwalic dzieci bo sie zepsuja;-). Od zeszlego tygodnia spia osobno, jeden ze mna, drugi z mezem i wreszcie zaczelo to przynosic efekty. Cianek spal od 19 do 5.30 tylko z mlekiem o 1 a Rorek od 19 do 6 z mlekiem o 10 i 1, to juz dla nas duzy postep, bo na ogol budza sie co 3h w nocy. Ale teraz staram sie im wprowadzic 4h system jedzenia, bo juz sa duze na tyle i oby, oby...
No nic, spadam, bo maly juz oczka trze, musze go do lozeczka zaniesc.
 
gieniek kochana rozumiem że się martwisz ale musisz być naładowana pozytywnym myśleniem,już niedługo będziesz miała maluszki przy sobie :tak: a jeśli to tylko błąd pomiaru,dzieci bardzo się wierca w brzuszku i może przezierność była źle uchwycona:confused:Nie martw się będzie dobrze:tak:Każda z nas z tego forum martwiła się podobnie jak Ty,rozumiem Cie doskonale co przezywasz. Nawet przykład Mamy fasolek jest pocieszający:-D Także glowa do góry:tak: I ja czekam na pozytywne wieści i zdjęcia okruszków;-)

Tolive piękne Twoje dziewczyny:tak: wydaje mi sie że zwłaszcza jedna bardzo do Ciebie podobna-ta drobniejsza:tak:

niuleczko Twoi chłopcy to chłopy że ho ho:tak:

cailina system daje rezultat:-D u mnie to znów jest tak że dzieciaczki przeważnie się nie budzą nawzajem,czasem mają taki twardy sen.
 
dziewczyny ja dzis od 7 rano walcze z miłoszkiem bo nie chce jesc tylko zabawa mu w głowie
wasze maluchy tez tak mają ze zamiast jesc to one sie wyginają i kręcą?
:-):-)milego dnia
 
cailina - super, ze sa efekty, no na tych naszych szkrabach trzeba eksperymentowac i starac sie ich ustawiac po swojemu inaczej padniemy;-) Nie martw sie trzymaniem główki niby nasze dzidzie w tym samym wieku ale ja rodzilam 37+2, a to miesiąc później niż Ty więc to normalne, poza tym np Olek u mnie nie trzymał głowki, uciekala mu do tylu gdy ciągnełam za rączki do siadania i to juz jak 3,5 m-ca a potem z dnia na dzien zaczą wszystko robic i wręcz przegonił Kubę:-p. Kuba mało sie kolankami interesuje, za to Olek jest zafascynowany juz swoimi stopami. Kube pieknie sie przekręca z pleców na brzuch i dłuuuugo tak lezy, Olek nie umie, przekreca sie na boki i nie wie co dalej, za to prawie juz siedzi. Widać każe dziecko ma swoje tempo rozwoju i swoja kolejność posiadanych umiejętności. a dzwoneczki - super pomysl!

Ja nie chcę się chwalić ale dziś nawet razu nie wstalam do mojego ancymona, Kubek za to sie obudzil przed 4 i picie nic nie dało więc musiala isc w ruch butla. Wkurza mnie, że budza sie juz na dobre o 6.40, wczesniej spali tak do 7,30-8. Ehhh miało byc lepiej a psuja się cos te moje urwisy no.
 
Hej :-)
ja tez wpadam czasem bo u mnie meksyk i mam tak dosc:-(
u nas znow skok rozwojowy i wreszcie przyszedł czas na zęby:-) mamy jeden;-)
u Roksany wyszła górna dwójka a z drugiej strony w drodze
ja tez wracam do pracy w styczniu i szukamy niani i jak sie nie uspokoja to chyba nie wiem czy dam rade to łaczyć!!!!!
w dzien daja mega popalic nooo czasem maja lepszy dzień, w końcu czasem nocki lepsze były bo nadal nie przespią w spokoju a teraz zaczeły taki cyrk robić przy usypianiu koszmar!!!
boże kiedy w koncu bedzie lepiej!!!
a u sasiadów czy znajomych w kółko słysze jak sie rodza im dzieci ze noce przesypiaja i musza budzic na karmienie i tak ciezko im!!!! noo szlak mnie trafia !!! i jak im zazdroszcze :-(
 
mati u mnie właśnie Amelka zrobiła cyrk z jedzeniem też nie chciała,ile musiałam sie namęczyć żeby zjadła:sorry: u nas jest tak często zwłaszcza z jedzeniem panny,oby to jak najszybciej sie zmieniło,choć problem jest jedynie z mlekiem,pozostałe rzeczy wcina aż miło-zupki,deserki itp

niuleczka no super gratulacje że Oluś Ci tak ładnie przespał:tak: i oby nie zapeszyć tfu tfu :-D Moje jedzą tak Amelka o 18 to potem o 23 i 5 rano a Alanek o 21 i potem 3 rano i też z chęcią bym chciała ich oduczyć tego nocnego wstawania na jedzonko,czasem tez wciskam picie.Już sama nie wiem,może jak beda większe to nie będą wstawać,muszę dać im czas.Choć po tym co napisała właśnie enfalo na marne siię pocieszać ze będzie lepiej:-( Masz racje każde dziecko ma inny rozwój motoryczny:tak: u mnie podobnie to wygląda.

enfalo a jak zazwyczaj dają Ci popalić? A może to przez wyrzynające sie zęby są takie nieznośne?A jak usypiasz swoje pannice? A sąsiedzi to często mówią na złość że takie mają złote dzieci a w domu pewnie niezłe pobojowisko,zresztą niech się przyrównają do nas do bliźniaczych mamusiek no;-) my jesteśmy kombajnami w wychowywaniu dzieci :-D
 
reklama
Dziewczyny czy zawsze jest tak, ze pierwsze ida dolne jedynki? Bo mam taki wykaz niby kolejności i tam jest napisane, ze dolne jedynki, potem dolne dwójki... Kubek ma czerwone dziąselko i jakby cos pod nim twardego ale na wysokości dolnej dwójki i tak sie zastanawiam czy ten ząbek wyjdzie pierwszy?

Enaflo - no Kochana lączymy się z Tobą w bólu choć Twoje dzidzie już duże i nadal daja wkość ale w końcu musi im przejsc. Zaciskajmy wszystkie zęby oby jak najszybciej:-)
 
Do góry