reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Aga2513 no trzeba będzie jakoś pozbyć się tego wstrętnego zwisającego brzuszyska:tak: Ja też jestem dopiero 2,5 tyg po cc więc jeszcze pewnie trochę się flak wciągnie. Zamówiłam na allegro ten pas poporodowy,kosztował 20zł z przesyłką więc wziełam na próbę-zobaczymy.

Niuleczka,wszyscy mówią że Chłopcy są bardzo podobni ale dla mnie to oni są zupełnie różni...Maks jest podobny do Taty a Miki do mnie:-)
Maksiu ma ciemne włoski,Miki ja sniutkie,mają inny kształt główki,inną cere i w ogóle są różni:-)
Chociaż co jest niesamowite urodzili się z dokładnie tą samą wagą 2230 kg, tym samym wzrostem 49 cm i mają po mnie tą samą grupę krwi 0Rh-.
Lekarze mówili nam,że jeszcze nigdy nie spotkali się z bliźniakami,które ważyłyby i mierzyły tyle samo:-)

Dziewczyny a od kiedy zapewniałyście swoim Maluchom jakieś atrakcje typu karuzela nad łóżeczkiem,leżenie na macie edukacyjnej,w leżaczkach-bujaczkach??? Bo moi narazie tylko jedzą i śpią,w ciągu dnia trochę się poprzytulamy (kłade ich sobie na klatce piersiowej na brzuszku :-)), trochę poleżą z nami w naszym łóżku i czasem na brzuszku na przewijaku i to tyle z ich atrakcji dnia. Nie wiem kiedy zacząc troche im urozmaicać dzień,teraz chciałam żeby mieli ciszę i spokój w końcu jeszcze powinni być w brzuchu...
 
reklama
Karuzele dałam chlopakam jakoś koło 3 tyg ale ja mam mała i cicha i delikatnie ruszajace sie. A zainteresowali sie nimi koło 1.5 mc. Mate używam od 1.5 mc w pełni z niej korzystają zeby sie bawić od 3 tyg. Bujak dołączyły do nas w tym samym czasie co mata.

A ja sie pochwale. Od dzis chłopcy łapią w rączki zabawki :)
 
Czesc mamusie, ja swoim szkrabom kupilam karuzele jak miały 2.5 miesiaca i w 3 zaczela interesowac ale tylko Mała :) a tera maja 6 miesiecy i onydwoje lubia ja łapac w łapki :) A ja tez mam problem z ulewaniem u Malutkiej to własnie karmie ja Enfamilem AR od ulewania i jej baaardzo odpowiada, a synek je juz bebiko tak ze szukamy oszczednosci :) a wogole to jakich pampersow uzywacie? bo ja chyba wyprobowałam wszystkie co w marketach dostepne uzywam papmers slep&play. I uwazam ze sa tanie i super. A ja szczepie moje maluchy normalnie bo uwazam ze to strata pieniedzy niunki placza ale chwile, a pozatym nawet pani doktor mi powiedziala ze my bylismy szczepieni normalnie a to jest wymysł firm farmaceutycznych ktore chca zarobic na rodzicach poprostu.Ale oczywiscie kazda mama robi jak uwaza :) A i jeszcze przychodnie tez zwiedzilismy chyba wszystkie dla wczesniakow na szczesie wszystko ok,:)
 
Ja karuzele kupiłam jak miały miesiąc,ale dopiero jak miały mniej więcej 2 mies.zaczęły się interesować.Chociaż i tak obie lubią bardziej jedną tą samą (wrzuce fotki może jakie mamy karuzelki)

mona ja od poczatku używałam pampers,ale potem tez chciała zaoszczędzić i zmieniłam na dada z biedronki bo ludzie chwalą i niestety pupy odparzone były,potem huggies i też lipa jak dla dziewczyn,wiec już nie kombinowałam i wróciłam znów na pampers.Myślałam o tych pampersa slep&play ale podobno są mniej chłonne.Chociaż jak piszesz,że dobre to może spróbuje.

Takie mamy karuzelki,ale w sumie obie wolą ta samą czyli tą po lewej.Ta z rybami niby też fajna,ale za głosno chodzi ten projektor



Znalazłam fotke jak moje panny były tyci kruszynki:-) zdjecie słabe,ale nie mozna było robić fotek z lampą
 

Załączniki

  • DSC_0742.jpg
    DSC_0742.jpg
    26,7 KB · Wyświetleń: 63
  • DSC_0184.jpg
    DSC_0184.jpg
    30,9 KB · Wyświetleń: 68
Ostatnia edycja:
kropeczka to napisz jak się sprawuje ten pas po porodowy, nawet nie mam czasu popytac się was o coś więcej bo zawsze jest coś do zrobienia kiedy małe śpią nawet się nie przywitałam ze wszystkimi mamami normalnie tylko od razu z grubej rury pytania napiszcie mi jak to jest z tym pieluszkowaniem coś więcej bo moja położna jeszcze nie byla u mnie tylko jej koleżanka była na zastępstwie a ona tylko tak szybko wpadła i do widzenia
 
witam nową mamusie :-)
niby ładny nawet dziś dzień ale małe znów marudne i jakoś całkiem bez sił :-(
my też tylko pampersy - active baby raz próbowałam inne i na odparzeniach sie skończyło i do dziś póki co pampers został
z pasem poporodowym to troche trzeba poczekać zeby włożyć ale pewnie warto ja kupiłam ale jakoś i tak nie założyłam, przeleżał do tej pory i nie jest zle wiec głowa do góry troche czasu sobie dajcie, mój brzuch do poprzedniego to powiedzmy że jakbym sie najadła nie tak całkiem sporo nawet a waga 2 kg na plusie choc pewnie gdybym jadła jak dawniej i przede wszystkim o stałych porach to już by tego nie było ale przy nich sie nie udaje mi ;-)
 
Hej

Ja uzywalam hugisow bo miałam dwie paczki i chłopakom nic nie było ale ja ich nie lubię. Normalnie to kupuje tylko pampersa a rodzaj to w zależności które sama promocji. Na początku new baby pozniej acti fit a teraz zamowilam activ baby bo były tańsze. Naszczescie chłopakom bez różnicy jakie byleby było w co kupso walić hehe

A ja dzis nam dzien luzu. Na 3/4 dnia wybylam na zakupy a jak wróciłam o 17 to Przebralam chłopaków z malzem nakarmilismy i tradycyjnie o 18 poszli spać hehe i aż mi sie nudzi. Jula o 19 zasnela więc siedzę na kompie :)
 
Wszystkie śpią jeszcze czy jak :)
Ja miałam cudowna noc :/ do 4 wstawalam co chwila bo cudowny sąsiad imprezę robił i mi dzieci wynidzal. A od 6 zaczął butelki wyrzucać więc znow nas obudził. Szlak jasny :/
 
reklama
Do góry