reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

P8220042.jpgP8220043.jpg
 
Ostatnia edycja:
reklama
kurcze do schrupania te maluchy wszystkie!
My z mezusiem pierwsza rocznica slubu;) tylko oczywiscie jak klikalam z telefonu to cos wcisnelam:) Moje czapek dzieci nie toleruja i boje sie co bedzie jak przyjdzie pora na ubieranie eh...
My podrozujemy pelna para dzisiaj mezus chcial mnie zabrac na zakupy nic mi sie nie podobalo ale maluchy kurcze wszystko mozna z nimi zrobic bylismy dzis na spozywce,obeszlismy caly stary browar,nawet z nimi weszlismy po spioszki zeby im kupic w HM niestety ludzie zaczepiaja na potege iszalu juz dostaje wrrr no ale trzeba jakos zyc!
My z mezem mielismy powazna rozmowe i powiedzial ze sie postara;) teraz zaczynamy razem chodzic na silownie bo ostatnio nie bylo czasu a musze nabrac troszke miesni bo sama skora i kosci przy tych dwoch malych diabelkach moich;D Za tydzien maz ma urodziny wiec tesciowa mi ich wezmie na weekend a my pierwszy raz od 1,5 roku na impreze do miasta idziemy;)
Ja uzywam zageszczacza nutriton bebilonu bo Marcel ulewa i jestem zadowolona,a pod srody podajemy pierwsze miesko ze sloiczka;) zobaczymy czy zjedza
Zaznaczam ze suwaczek mi sie nie przesuwa zebyscie nie byly zdziwione ze tak szybko;)
 
Wiolka - super dzieciątka;-), też najbardziej swoich kocham jak grzecznie śpią hehe

Anuśka - to co pediatra to inna teoria, mi mówiła, że uszy odkryte bo potem jak na chwilę z wózka wyjme to sie przeziębią. Powiedziała mi jeszcze, w sumie logiczny tekst: nad morzem zawsze jest duży wiatr ale wystarczy usypac niewielka góreczkę i się z anią położyć, a włos nie drgnie i podobnie jest z dziecki, które leżą w wózku osłonięte dookoła budką i materiałem obiciowym, który jest impregnowany więc nie przepuszcza wiatru, a umówmy się, że na spacerze nie wieje jak nad morzem. Mój Kubek uwielbia zimno i nawet bez czapy potrafi mieć spocona głowkę, a gdyby nosił czapę to miałby mokrą. Wiadomo, że kaqżda z nas ma swoja intuicję i wie co dla jej dziecka jest dobre, poza tym każde dzieciątko jest inne:tak:

My dziś z moja mamcią spędziliśmy 5 godzin w ogrodzie botanicznym, zlazłam sie strasznie bo oczywiście 60 sek na ławce i marudery robią "start", moja mama ledwo zipała ale fajnie było i nawet karmienie i przewijanie na ławce pierwszy raz zaliczyliśmy:-) Spotkałysmy tez dziadków z 1,5 rocznymi bliźniakami i mówili, że zleciało tak szybko, że hej, a takie fajne te kruszynki były ach. Oczywiście naszym Bąblom każdy daje 4 miesiące takie harpagany wyrośnięte mi rosną:-)

Mati - oby ten okres sie skończył wreszcie, ja jeszcze nie dostałam hmmm, pewnie będę mieć wywoływany bo coś sie "zatło"
 
Agata88 to szczęściara jesteś,że zagęszczacz wam pomaga u nas nic a nic.Teraz to już jest masakra,bo mały ciągnie się do siadania i sam sobie żołądek naciska .Co do czapek to moje pare razy miały na sobie wolą bez.
 
agata hmm to dziwne ze tak Ci ulewa...a lekarz nic nie mowil??w sumie jak przybiera na wadze to chyba nic zlego sie nie dzieje przynajmniej tak moja lekarka zawsze mowi.

Moje chlopaki przechodza jakies skoski rozwojowe chyba...zawsze jest tak samo 2 dni budza sie raz w nocy a w dzien troche marudza po czym "cos" sie dzieje;) ostatnio jak tak bylo zaczeli pelzac moze teraz zacznie sie siadanie bo tez juz sie podciagaja
ide chwile odpoczac bo pojechali z tata do tesco na zakupy;)
 
dziewczyny śliczne te wasze dzieciaczki:-)
ja też cały czas się gubię jak powinnam je ubierać ale na tych upałach to nawet w samych bodziakach były całe spocone. szczególnie Misiek - strasznie się poci ale słyszałam że może to być od anemii.czapki przez pierwsze tygodnie zakładałam ale na tych upałach zrezygnowałam z nich.
Agata fajnie że już tak potrafisz wyczaić co się z dziećmi dzieje :-)

mam do was pytanko - podaje dzieciom kropelki Espumisan przeciw wzdęciom a one strasznie męczą się z gazami. Podczas snu potrafią płakać i męczą się nie mogąc sobie ulżyć i "purknąć". ogólnie strasznie często ich to chwyta. myślicie że to może być przez mleko które im daję czy te krople tak działają? a mają różne mleka. więc nie wiem czy znów mam im je zmiecić? hmm..
 
czesc dziewczyny.ANKOS-u mnie ten sam problem z gazami i brzuszkami u dzieci.maja kolki na szczescie nie takie mocne.tez sie biedactwa kreca w czasie snu.ja tez podaje espumisan i robione kropelki.troche pomagaja ale na krotko.tez zmienialam mleko ale to na brzuszki nie pomoglo.pomoglo na wysypke u malej,bo chyba ma skaze bialkowa.
dziewczyny jak macie jakies sposoby to piszcie.mysle,ze pod koniec 3 miesiaca zacznie sie to wszystko normowac-jak to u was bylo??????????????
 
reklama
Dziewczyny, jedna z moich dziewczyn nie miała kolki wogóle, ale za to Ania męczyła sie od 17 do 3 nad ranem....masakra. podawałam jej różne specyfiki i nie nic pomagało, dopiero lekarz pediatra powiedział mi że sa w niemczech kropelki no i jak je sprowadziłam i dałam zaczął być spokój. Kolki trwały do końca 6 miesiąca.
Kolka najcześciej występuję od łapczywego jedzenia, czyli jedząc wlatuje powietrze.
 
Do góry