reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Hej Dziewczynki,

co do dyskusji ubraniowej to ja z tych nieprzegrzewających..krótkie bodziaki, jak ciepło, bez skarpetek i częściej bez czapki niż w czapce..oczywiście lezą wtedy w gondolach, wiec wychodzę z zalozenia, ze gondolka je od wiatru ochrania..

a z tym poceniem - pisałyscie, że moze to być od anemii???? bo u mnie jedna dziewczyna normalnie, a druga nózki non stop spocone i łapki, glowka nawet w czasie picia mleczka sie spoci, a jak popłacze to mozna normalnie ścierką wycierać :szok:

Lilly - a co to jest ta asymetria? i na jakich badaniach to stwierdzono?
Agata88 - he..he..toż sie zastanawialam, że 17 rocznica ????!!!

a my wczoraj pelen sukces!!!chodzimy dumni jak paw, a to raczej dzieciaki powinny być z siebie zadowolone - otóż w południe wybraliśmy się do King Crossa na zakupy ubrankowe dla maluchow i starszej córy, tam zaliczyliśmy kawkę z karmieniem i wracając jeszcze na Sphninxa się załapaliśmy..przelozylismy tylko maluchy do gondol, posnęły bo umeczone siedzeniem w krzesełkach były, a my spokojnie zjedliśmy..no mówie Wam, żyć nie umierać :-)

za to, żeby nie bylo tak kolorowo trochę nam sie w nocy popsuło, bo jedna z dziewczyn jest smoczkowa i tak od 23 do 4 rano to potrafi się ze 4 razy obudzić, bo smok wypadł, a już drugą noc wróciliśmy do karmienia o 4 bo chciała...no cóż...moze to tylko skok rozwojowy???i wrócimy do opcji przesypiania nocy?

a ma któraś z Was jakis sposób na ten wypadający smoczek???

a co do zaglądajacych i zaczepiających ludzi to juz też nieraz sie irytuję...jesli jeszcze podejdzie i zapyta to ok, ale np. wczoraj maż je próbowal uśpic w H&M, a Pan akurat stanął i pokazywał dziecku bliźniaki..aż sie mezulek zeźlił i wykręcił wózek...
 
reklama
skorpion a pamietasz nazwe tych kropelek. bo juz kilka osób mi o nich mówiło ale nikt nie pamięta nazwy.
agata777 u mnie właśnie pomaga noszenie na rece brzuszkiem do dołu i klepanie po pupie.
lilly mi tez mówiono cos o asymetrii Michała ale na drugiej wizycie juz nic. o co chodzi w tej asymetrii???
wiolka na szczescie tylko Gabrysia ma kolki i rzeczywiście ona bardzo łapczywie je.dzis próbuje zmienic im mleko na Nan bo zielone kupki sie pojawiły. podobno podczas kolek ciepły strumień powietrza z suszarki do włosów dobrze robi. byle nie poparzyc dziecka.;-)
 
Dziewczyny, jeśli mogę Wam coś poradzić na kolki, to u mojej starszej córci jedynym specyfikiem, który działał były kropelki SAB SIMPLEX - poleciła nam nasza lekarka, bo nic nie dawało rady (ani Bobotic, ani Espumisan). Sab Simplex niestety nie jest dostepny w Polsce, ja zamawiałam w czeskiej aptece- nie pamietam ile kosztował, ale chyba ok. 10zł za opakowanie. Teraz tez wiem, że jak blizniaczki bedą miały kolki, to się od razu zaopatrzę w kilka opakowań, bo naprawdę efekt był natychmiastowy. Doraźnie pomagał tez szum suszarki, bo odkryliśmy, że wcale nie potrzebne było naszej córci ciepłe powietrze, a właśnie szum - od razu sie uspakajała, bo podobno ten szum przypomina dzieciaczkowi szumy z brzucha - nie wiem, czy to prawda, ale Kingusi pomagało.
 
hehe dziewczyny ja dzis spałam w innym pokoju bo moj sie do mnie zaczol dobierac i oczywiscie foch :-):-) a ja dalej mam okres to juz 17 dni tak sie zastanawiam co sie kurde dzieje ze tak dlugo.

mati- u mnie po drugiej miesiączce miałam takie plamienia jak po ciąży jakby jeszcze wszystko się nie oczyściło i dopiero wszystko wróciło do normy po kolejnej miesiączce niestety!!

co do kolki też tylko sab simplex pomógł i suszarka ;-) koszt w niemieckiej aptece sam simplexu to 35 na złotówki
jak kupowałam od dziewczyny która tym handluje to doliczała dla siebie 10 zł plus przesyłka - mam namiary jest z Wrocławia
a sama mam do odsprzedania chyba z 3 opakowania bo już na szczeście nam sie nie przydadza a zrobilismy wiekszy zapas
 
Ostatnia edycja:
Aimee,Ankos nam u Lenki asymetrię stwierdził ostatnio ortopeda a przy okazji specjalista rehabilitacji.Muszę ją zapisać na rehabilitacje bo mamy skierowanie.Wydaje mi się,że druga też ma asymetrię,ale może juz wyolbrzymiam.Sama nie wiem.A tu daje link do poczytania.Ruch jednostronny
U Zuzi zwłaszcza mamy też problem z zatkanymi kanalikami łzowymi.Robię masaże jak okulista kazała,ale póki co nie wiele to daje.Cały czas oczka łzawią i zbiera sie ropka.Jeśli to nie ustąpi w ciągu kilku miesięcy trzeba będzie wykonać zabieg w znieczuleniu udrożnienia kanalików.
 
Male sprostowanie SAB SIMPLEX jest dostepny w Polsce!!od kilku lat...zamawia sie go w internecie na polskiej stronie wpiszcie w google:) Niestety ja wydalam mnostwo kasy a kolki itak dopiero przeszly jak podalam pierwsza kaszke na dobranoc...(jelitka sie wypelnily) i kolek nie bylo:)

Eh z tym ruchem jednostronnym...u moich niby sie cofa ale zobaczymy...zaczynamy siadac jeeee!::D na to najbardziej czekalam;)

A i dzis zakupilam pierwsze obiadki sa juz mamy ktore wprowadzaly?co najchetniej dzieci jedza?kroliczka,jagniecine??
 
Agata88 a ile już mają Twoje brzdące? Bo moje nie siadają a mają już 6 miesięcy, z tego co wiem, to najpierw dzieci raczkują, a później siadają. Moje się garną do siadania, tzn najchętniej siedzą na kolankach bez podporu ale lekarz mi mówił, żeby im za bardzo nie pozwalać bo dziecko ma usiąść samo z czworaków, podpierając się na rączce.
A gluten już wprowadziłaś ? Bo ja się przymierzam do kaszy manny dodawanej do zupki, a później też lecimy z mięskiem. Królik i jagnięcina już czekają....w słoiczkach oczywiście.
Aimee u nas podobnie ze smokiem, zasypia bez, ale w nocy się przebudza i krzyk, że smoka brak. Dostaje...później gubi i tak przynajmniej 4 razy w nocy między godz 2-6:eek:
 
moniek moje maja skonczone 5 miesiecy czyli leci szosty,nie o takie siadanie mi chodzi samodzielne tylko o pozycje siedziaca oczywiscie;) w sensie ze jak leza lub maja podlozona poduszke podciagaja sie z checia do siadu,a posadzeni trzymaja sztywno lowki i plecki,choc tez im zbyt czesto na to nie pozwalam bo wiadomo niezbyt zdrowo,ale po Twoim suwaczku widze ze moje dzieciatka sa starsze;) tyle ze moj sie nie aktualizuje nie wiem dlaczego...
tak gluten juz wprowadzony,obiadki pierwsze juz mam w domku dzis nie mialam czasu(caly dzien bylam poza domem niestety) ale jutro wprowadzam miesko:)

Mam szczescie ze moje dzieci nie przepadaja za smokami,sama chcialam im dawac ale od poczatku wypluwaja nie wiem dlaczego:D
 
przestałam dziś podawać dzieciom espumisan i zmieniłam mleko na Nan (od razu im je podałam bez zmniejszania dawek wczesniejszego) i jak narazie od godz 15 jeszcze nie wołają o jedzenie i śpią cały czas. jestem w szoku bo ciężko było im wytrzymać 3 godz bez jedzenia a tu taka niespodzianka :-) ciekawe co będzie dalej;-)pewnie w nocy nie będą spały:szok:
ale wam zazdroszcze że już możecie urozmaicać dzieciom jedzenie i zagęszczać.
lilly dzięki za linka zaraz zabieram się za czytanie.
 
reklama
ankos86
user-offline.png
-ja też teraz daję nan i też niedawno wprowadziłam.Było ok,ale na 2-gi dzień kupki ciężko szły,Na 3-ci ok.
Ja zaczynałam od królika,moje szkraby uwielbiają obiadki .
 
Do góry