reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

mati ja bardzo szybko okres dostalam! w pierwszym miesiacu po porodzie:szok: ale byl masakra tak obfity...juz ostatni troszke lepszy ale bylam slaba jak mucha...pewnie jak macie mozliwosc to wyjezdzajcie!My z mezem juz dwa razy na wwekend wyjechalismy a za 2 tyg na wesele do Danii na 4 dni jedziemy:-) ale my tacy podroznicy a maluchy jeszcze na wyjazdy sie nie nadaja ale na koniec roku zabieramy ich nad morze zima w gory i nastepne wakacje chorwacja z moimi rodzicami (jupi) maluchy musza sie dostosowac do rodzicow i przyzwyczajac a tak co weekend nad jeziorko z nimi smigamy.
Dziewczyny...moi juz w spacerowkach sa bo w gondolach im sie nudzilo i juz prawie sie nie miescili(za dlugasni sa) a nie maja 4 miesiecy skonczonych...A jak wasze maluchy??no i mamy za soba kaszke na noc a dzisiaj jabluszko i marchewke na kolacje dostana poki co niczym nie pluja i kolki skonczyly sie po pierwszej kaszce wiec jestesmy meeega szczesliwi

Czy ktoras ma do czynienia z asymetria ulozeniowa??Moj maluszek ma i nie wiem czy do neurologa isc czy odrazu fizjoterapia jak to jest?probuje sama cos z nim cwiczyc ale ciezko bo histerii dostaje
 
reklama
agata - jak czytam o Waszych wojażach to aż nie wierzę. Z jednej strony zazdroszcze bardzo, a z drugiej ni ewyobrażam sobie zostawić dzieci np z moja teściowa, chyba za bardzo jestem zazdrosna, a z moją mama pewnie tak ale jednak taka nocka z nimi w pojedynkę daje w kość nawet mi, a co dopiero mojej mamie, która o wiele więcej energii będzie pożytkować do opieki i pewnie wcale by oka nie zmrużyła:-(. Rozmawiałam też z moim m o opiekunce za jakis czas ale powiedział, że nie chce zeby mu się obca baba po domu kręciła i miala dzieci pod opieką:wściekła/y:, a ja chciałabym gdzies móc wyjść w ciągu dnia, cos załatwić, fryzjera zaliczyć ehhh smutno mi bo poczułam, że teraz tylko dzieci dom i tyle, mąz chciałby żebym dobrze wyglądala, była usmiechnięta i chętna na wszystko.....buuuu


A z asymetrią to idź do pediatry po skierowanie do neurologa, zbada dziecko i ewentualnie wskaże konieczność rehabilitacji, da skierowanie do poradni (u mnie była to poradnia neonatologiczna) i tam będzie konsultacja z lek. rehabilitacji i lek. neonatologiem i dopiero oni decyduja czy dziecko ma miec rehabilitację czy nie. Ja z moim Bąkiem idę 24 lipca, zobaczymy czy będa go jakos gimnastykować czy nie;-)
 
niuleczka u nas taka sytuacja,ze tesciowie zaprawieni w bojach (siostra meza ma dwie corki 8 i 4 latka) i mowi ze z nasza dwojka jest o wiele latwiej niz tam bylo z jedna-to byly ciezkie przypadki ktore non stop wyly wiec nasze maluchy dla nich sa rozkoszne,a poplakac wiadomo kazdy maluch ma prawo.A w sierpniu moi rodzice zostaja tata duzo pracuje wiec mama za dnia bedzie z niania do 17 a noce i tak przesypiaja wiec nie ma problemu.Powiem Ci namow meza na nianie ja i tak wiekszosc dnia z nia jestem wychodze tylko na zakupy sporadycznie na kawe czy ktos do mnie przychodzi wtedy siedzimy razem a mieszkanie mamy malutkie i nikogo nie denerwuje jej obecnosc jest taka rowna babka i traktujemy ja jak czlonka rodziny inaczej sie nie da bo zwiazalismy sie z mysla o nastepnych latach.Ja niedlugo wroce do pracy a musze miec kogos komu chociaz troszke ufam i z kim sie dobrze dogaduje mielismy wielkie szczescie z ta niania dostaje tez od niej wiele wskazowek sama dzieci swoje mozna powiedziec odchowala wiec wie zawsze co i jak a ja swierzynka w temacie;)

w takim razie jutro do pediatry podjade po skierowanie masz racje.Daj znac jak Twoj maluszek trzymam kciuki zeby wszystko bylo ok:)
 
My to samo Agata, podroznicy ze hej, myslelismy, ze rece zwiazane przez bable, ale tescie sie zaoferowali, ze zajma sie dwojka, a my z mloda jedziemy za 3 tygodnie na Krete jupiii na tydzien odpoczac ijejee fajnie bedzie sie oderwac choc na tydzien od pieluch choc nie ukrywam, ze na ten moment nie potrafie sobie tego wyobrazic, bede sie chyba zamartwiac non stop, ale coz- musze naladowac baterie, bo padam na pysk. No ale ja mam do nich mega zaufanie, sa turbo odpowiedzialni, a poza tym dziadek na co dzien siedzi z maluchami, wiec wie, co w trawie piszczy.

co do asymnetrii ulozeniowej - to miala moja najstarsza. my dostalismy skierowanie do poradni rehabilitacyjnej od pediatry. Polecam - poradnia na 28-czerwca.


Niuleczka, tak to jest z tymi facetami... Jesli chcesz by zrozumial- zostaw go samego do 17 z maluchami i kaz ugotowac obiad i posprzatac i zobaczymy w jakim bedzie stanie po calym dniu heheh moj po 3h sam na sam zrozumial juz wszystko:p
 
yummy suuuper!zazdroszcze caaaly tydzien:D to jest cos i jeszcze Grecja...uwielbiam 4 razy juz bylam:D i zamierzam w przyszlym roku z malymi odwiedzic;) A nam niania wyjechala na urlop i nagle zaczelismy sie zastanawiac....jak dawalismy rade jak jej nie bylo:D no ale jak czlowiek musi to sam wszystko opanuje wiadomo!

niuleczka koniecznie zostaw swojeo meza nawet na caly dzien w weekend samego powiedz ze na lowe dostajesz i musisz odpoczac bo wybuchniesz i zobaczymy co po tym dniu powie!sam zacznie wam niani szukac gwarantuje!

Ja musze niedlugo uaktywnic sie zawodowo bo jak juz mowilam dzieci najwazniejsze ale ja potrzebuje czegos poza pieluchami i zabawami z dziecmi zeby czuc sie spelniona osoba wiec koniec siedzenia w domu!
Od poniedzialku biore sie za lekarzy dla maluch i swoj kregoslup bo niestety nie dal rady...
 
Cześć dziewczynki.:-) Wpadłam Was podczytać w wolnej chwili.U mnie waga prawie jak sprzed ciąży,no 3kg mi zostało,ale tego nie widać.W sumie 17kg zeszło ze mnie zaraz w kilka dni po porodzie.Także może być gdyby nie rozciągnięta skóra na brzuszku,a na ćwiczenia nie mam czasu,więc pozostaje mi kupić jakiś pas ściągający.Po pierwszej ciąży pewnie te mięśnie brzuszka już nieco wiotkie.

Mati seksik już był u mnie:tak: a Ty tak Kochana nie trzymaj swojego.Jesteś już tyle po porodzie,że można sprobować.Ja ledwo skończyłam się oczyszczać po porodzie ok 4 tyg to trwało,potem kilka dni spokój i dostałam okres,czyli bardzo szybko,ale tak jest jak się piersią nie karmi.

No i tyle mojego pisania bo gwiazdy moje już dokazują;-)

Miłego dnia dziewczyny:-)

A to moje dziewczyny

Lenka i Zuzia.jpg
 
Lilly - wyjątkowo słodkie te Twoje panny, napatrzeć sie nie można, koniecznie cos czerwonego im przypnij bo pewnie każdy się zachwyca, a wiadomo nie każdy ma dobre intencje. Ja tam do końca w to nie wierzę ale wolę dmuchac na zimne i od wczoraj na wózku tez mam :-)

Agata, Yummy - wakacje, wyjazdy, no pozazdrościc naprawdę. Z ta nianią to super pomysł jest, choc moja sytuacja jest tyrochę skomplikowana......nie mam gdzie wracac do pracy, zus zakwestionował moja wypłatę i dostaje niecałe 1000zł więc mój mąz co jakis czas mi to wytyka:-(, sam rozkręca firmę a z natury jest taki, że ogląda każdą złotówkę wiec dla niego to zbędny wydatek skoro i tak nie mam gdzie do pracy wracac więc ja mam być matka i nianią jednoczesnie:-(. Może z czasem się to zmieni, na razie nie ma o czym mówić nawet. Zostawał sam z dzieciakami i świetnie sobie radził jak na złość, poza tym on z nimi nie obcuje tyle co ja więc był wręcz w siódmym niebie heh...., na koniec powiedział tylko, że on by się chetnie ze mną zamienił i że tak naprawde to nie mam nic inego do roboty więc o co mi chodzi itp ehhhhhhhh nie ma o czym gadać.

Z sexem ja sie przymierzam właśnie, choć boje sie jak cholera hehe no i cialko już nie takie więc i poczucie kobiecości jakies mniejsze, no ale biorę sie za siebie i mam nadzieje, że uda mi sie poprawic jego wygląd.
Mierzyłyście może dl. waszej blizny po cc?, bo ja mam 15,5cm i myslę, że to sporo.

Od kiedy stosuje sie w butlach smoczki "2" ?
 
reklama
Niuleczka no czerwonego nic nie mam bo jakos nie bardzo wierzę w takie zabobony,ale pomyślę nad tym :-) Ja uzywam butelek Aventa i nr 2 smoki włożyłam już ponad 2 tygodnie temu bo widziałam,że dziewczyny się męczą pijąc mleko,a niedługo przechodzę na nr 3 bo znów męczą.Trzeba obserwować dzieci bo każde jest inne,jak widzisz,że cięzko bardzo im idzie to przełoż smoka nr 2,jeśli bedą się dławiły tzn,że jest za wczesnie dla nich.Ja tam nigdy nie patrzyłam na to,że np smok nr 3 od powyżej 3-ech miesięcy dziecka,bo każdy maluch jest inny.:tak:
 
Do góry