reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

ah widzicie dziewczyny jak tak czytam czasami to Bogu dziekuje,ze moje maluszki zdrowe choc szczepienia odwleklismy przez zmiane mleka i przygody z zaparciami...musze sie zglosic w przyszlym tygodniu do tej durnej przychodni:/ jutro mamy usg brzuszkow i morfologie,a w piatek poradnie dla wczesniakow...nie wiem kto to wymyslil zeby takie odlegle terminy byly do tej poradni bo kazdy lekarz mowi ze moje maluchy od poczatku nie sa jak wczesniaki pomimo ze urodzili sie w 34 tygodniu a teraz jak maja 8 tyodni i waza prawie po 8 kg wizyta w poradni...
A ogolnie zaczynamy dluzej sypiac w nocy(jupi!) :D a w dzien troche sobie gadamy,siedzimy w fotelikach mnie to osobiscie cieszy bo dzieciatka robia sie takie jak to mowie bardziej kumate choc wymagaja wiekszej uwagi(jak to dzieci;))
Za to niedlugo bede po stopach moja tesciowa calowac bo powiedziala ze na weekend zostanie z malymi a my mamy gdzies sobie pojechac sami;)
A jak tam wasze samopoczucia??
 
reklama
jeju,tyle nowych mam juz tu sie pojawilo:-) a moje bąble mają juz 7miesiecy eh jak ten czas leci, a jeszcze niedawno kwękałyśmy z dziewczynami na ciążowym,ze zgaga ze skurcze itp hehehehehehehehehehe

Dziewczynki jesli uslyszycie,ze ktos poszukuje joggera to chetnie go sprzedam.
Pozdrawiamwszystkie mamy
 
Witam Mamusie i Maleństwa,

Agata88 - ale masz extra teściową :tak:pewnie, korzystajcie i taki week-end we dwójkę to na pewno super sprawa :-)
Karola79 - no pecha mam z tym joggerem, bo szukałam długo używanego, nawet pisałam na forum, ze jestem zainteresowana i nie było ofert..a teraz, jak już musieliśmy kupić za gigatyczną kasę nówkę, to proszę..ale myślę, ze zainteresowanie duże i szybko sprzedasz..

Tolive - co u Was?
 
czesc dziewczyny jestem nowa na forum chodz dosc dlugo was czytam. jestem mamą bliniakow od 11 kwietnia urodzone w 35 tyg z waga 2600 dziewczynka i 2700 chlopczyk i mam takie pytanko moje male maja teraz 1,5 miesiaca i waza po 4500kg i wyzej Agata88 piszesz ze twoje maluchy waza juz po 8 kg to ile wazyly jak sie urodzily bo z tego co piszesz to nasze dzieci sa prawie w jednakowym wieku i az sie zstanawiam czy moje maja niedowage? a i jak wasze dzieci przeszly szczepienia tzn po szczepiniu gorączkowały itp ?
 
Mona sory pomyłka pisałam z telefonu maja prawie po 5 kg :D ale to ponoć giganty jak na wczesniaki bo jak się urodzili mieli po 2280 i 2180 ;) a wcale duzo nie jedzą myśle ze bedą duzi po tacie bo każdy lekarz mówi ze maja niesamowicie długie nogi i palce. Co do szczepień nie mieliśmy Ze względu na problemy brzuszkowe lekarka odradzila aż się informuje żebyśmy nie stresowali się czy nadal są chorzy czy to reakcja nasCzepienia. A powiedz jak u ciebie? Karmisz naturalnie? Maja problemy z robieniem kupki? Moje są na nutramigenie i niby trochę lepiej jest ale sama juz nie wiem... Powiedzie dziewczyny wasze maluchy jak były w wielu moich jaki miały okres czuwania? I czy bardzo duzo uwagi potrzebują?kurcze mi juz cieżko ich nosić na rękach a dwóch naraz masakra...
 
Hej, u mnie bez zmian, tak jak pisałam czekamy do piątku do kontrolnej morfologii i zobaczymy czy będzie potrzebne przetaczanie krwi czy zostajemy przy zastrzykach.
Dzisiaj śpię w domu, mąż został w szpitalu przy dzieciach - niestety nie ma spania w szpitalu, sali 4-osobowej, gdzie każde dziecko w nocy i w dzień marudzi bo coś mu dolega, podłączone aparatury... no i dzieci zabrane z patologicznych domów bez opiekunów (dopiero jak zanoszą się płaczem pielęgniarki zaczynają karmić/przewijać, a jak płaczą mimo to (tzn potrzebują miłości) to wtedy nic nie pomaga...u mnie na sali jest taka jedna.

Agata, ty piszesz że u ciebie nie wcześniaki, a ja rodziłam w 37 tygodniu i gdzie nie pójdę wszyscy mówią że moje dziewczyny to wcześniaki, opisują cechy wcześniacze, radzą robić badania, które są wskazane dla wcześniaków (retinopatia)...
 
monamoje Bąble są z 15 marca, urodziły się z wagą 2,5 kg. Jak skończyły 9 tydzień ważyły 4,3 kg i 4,9 kg. Więc waga Twoich maluchów jest ok.Zresztą gdyby źle przybierały pediatra by Ci powiedział.
Moje Dziewczyny szczepienia przeszły super, nie było ani gorączki, ani marudzenia a ni obrzęków.
Toliv mam nadzieję, że z maluszkami już wszystko ok. Czy były u Was jakieś objawy niedokrwistości oprócz złej morfologii?
Pytam bo mojej Hani też spadały krwinki czerwone i hemoglobina i bierzemy teraz Ferrum. Kontrolną morfologię mamy za 4 tygodnie i trochę się martwię.
 
A no wlasnie tak tez myslalm ze to pomylka z ich waga, a swoja droga to bardzo ladnie waza :) a co do karmienia to daje im Bebiko chodz małej ostatnio sie sporo ulewalo to zmienilam jej na Nan 1 pro ale zaczela zalatwiac sie na zielono po tym mleku i daje Bebilon i narazie ok. A co do czuwania toi potrafia w dzien niespac po 3, 4 godziny bez przerwy na spanie. mały to chce odrazu na rece ale jak go poloze obok siostry to jest spokojny bo jej sie przyglada. ale juz widac ze sie nudza i chca uwagi Moniek_78 moje maluchy tez maja nie zabardzo morfologie, wlasnie wczoraj bylam u lekarza i dostaly ferum kwas foliowy i witamine B i tak niemaja zadnych objawow niedokrwistosci .a i jeszcze pytanko czy u was o szczepienu decydował neurolog?

 
Hej dziewczyny!
Tolive - tzrymam kciuki za jutrzejszą morfologię!
Aż sie serce kraje jak pomyślę o Twoich dzieciakach no i o tych pozostawionych samym sobie to nie jestem w stanie sobie wyobrazić...

Zaczęłam się zastanawiac nad niedokrwistościa z braku zelaza...jak Wy to monitorujecie? Nasza lekarka powiedziała, ze to niunikniony temat w przypadku bliźniaków, pytanie kiedy? nie chciałabym przegapić...Czy Wasi lekarze też maja takie doświadczenie, ze to się na 100% przydaży??

Agata - taka teściowa to skarb!!! :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam, witam,


dziewczyny, piszecie o tej morfologii i żelazie, wiec ponowie swoje pytanie: kiedy lekarz zalecił zrobienie tej morfologii? i były jakieś objawy czy to standardowo tak sie robi bliźniakom??? tak jak pisałam, ja rodziłam w 37 tyg. i miały morfologie robioną tylko w szpitalu..nikt mi potem nie mówil, ze trzeba coś powtórzyć..
dajcie znać proszę, bo już sama nie wiem czy dopytywać pediatrę i niepotrzebnie kłuć dzieci, czy lepiej zrobić?

a co do wczesniactwa to u mnie wpisali w ksiązeczke jednej 36+6 a drugiej 37 tydz...:-D nikt jakoś specjalnie mi nie akcentował ze to wcześniaki, ja sama to podkresliłam raz, jak Pani pediatra nie wiedziała co ma u siebie wpisac w kartę i poprosiłam, zeby wpisała jako wczesniak czyli 36+6 bo wtedy łapiemy się na pneumokoki..
ale żadnych dodatkowych badań.. (moze to kwestia wagi urodzeniowej też, bo miałyśmy całkiem fajną po 2800?)czekamy tylko na szczepienie..)


a tak w ogóle to dziewczyny załapały jakis katar (nawet takie zielony gęsty wypływał przy kichnięciu) i lekki kaszelek u jednej :-(wprawdzie sie nie pogarsza, nawet jakby lepiej jest, ale jutro kontrolnie przejdziemy się do pediatry, zeby plucka osluchała bo nie chcialabym byc niespokojna caly weekend..

to trzymajcie za nas kciuki :tak:
 
Do góry