reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Toliveistodie -dzieki..super z tym przybieraniem ..u mnie jedna 3060 druga 3200, a waga urodz. to 2800 (2600 przy wyjsciu ze szpitala..

a co do ubierania..to wczoraj dojechal nam wozek, wyszlismy na pierwszy spacer, bo wczesniej byly tylko wystawiane na taras, wiec w gondolach mialy bodziaka z dlugim rekawem i tylko przykrylam pielucha tetrowa nozki.. i wlasnie nie dalam czapki a potem mialam wyrzuty sumienia, ze moze im wialo..ale w gondoli na plasko ty chyba nie?
 
reklama
Trochę wczoraj wiało, ale jak dzień wcześniej dałam czapkę to były spocone po spacerze.. niby zasada jest taka żeby ubierać w jedną warstwę więcej niż siebie, więc ja zostaję na razie przy pajacach - gdyby miały więcej ciałka to bym dała sam bodziak z krótkim rękawem. :)
 
Z tym ubieraniem to faktycznie problem,ja też nigdy nie wiem jak mam je ubrać żeby nie przegrzać,albo żeby za zimno im nie było.
W poniedziałek byłam z małymi u kardiologa i Julcia ma szczeline między przedsionkami,lekarz mówi że to nie jest ani choroba ani wada i tego się trzymam.Dzisiaj natomiast szczepienie w tym na pneumo i ważenie Julka 4800g a Asia 5kg
 
czesc dziewczyny moje maluszki w taki upal tak zagrzane ze krotki rekawe,gole stopki,cienka czapa na uszy i same rozkopuja kocyk jak przykrywam wyja;D
Ja za to mam inne problemy okazalo sie po przebojach i krzykach choc i tak ponoc niezle znosza bol bo nocki przespane normalnie ze mamy chyba skaze bialkowa co z reszta sama podejrzewalam ale nie chcialam "krakac". No i oczywiscie dostalismy Nutramigen dostaja od wczoraj wieczor mam nadzieje ze pomoze!Maluchy tak sie meczyly kupki nie mogli zrobic,ulewali,wymiotowali eh szkoda gadac a jak juz zobaczylam ziellona kupke ze sluzem i o bardzo dziwnym zapachu wiedzialam co jest grane...Takze pewnie maluchy na dietkach beda ale nie przeraza mnie to sama przez pierwsze 10 lat bylam na diecie dla bezglutenowcow da sie to jakos ogarnac;)
Czy ktoras ma podobne problemy albo uzywa tego mleka?ciekawa jestem opinii dziewczyny
Milego dnia!:)
 
U mnie na razie ok - mimo że trochę mi ulewają i kupki ostatnio rzadziej, ale jak już się skasztanią to po same pachy...- kupy gigant.:szok:
U ciebie widzę ta skaza to dziedziczne.
 
Agata88 nic nie wiem na temat skazy bialkowej. Jak ktos to juz ma- to na cale zycie czy moze minac? na czym to polega?

Toivel skads to znam:-D jak juz robic to po pachy:-) u mnie ostatnio Pawcio wali zielone kupale troche mnie to martwi ale dzis wyczytalam, ze po Ferrum to normalne. Tez tak mialyscie dziewczyny? Jak podajecie to zelazo dzieciakom? Doroslym podaje sie zawsze w sasiedztwie wit.C zeby sie wchlanialo. Dzieciom tez? Moj pediatra kazala dawac 2,5 ml i nic wiecej nie dodala:eek: niestety z wynikami badan byl z nim dziadzia i o nic nie dopytal;/
 
Agata88 nic nie wiem na temat skazy bialkowej. Jak ktos to juz ma- to na cale zycie czy moze minac? na czym to polega?

Toivel skads to znam:-D jak juz robic to po pachy:-) u mnie ostatnio Pawcio wali zielone kupale troche mnie to martwi ale dzis wyczytalam, ze po Ferrum to normalne. Tez tak mialyscie dziewczyny? Jak podajecie to zelazo dzieciakom? Doroslym podaje sie zawsze w sasiedztwie wit.C zeby sie wchlanialo. Dzieciom tez? Moj pediatra kazala dawac 2,5 ml i nic wiecej nie dodala:eek: niestety z wynikami badan byl z nim dziadzia i o nic nie dopytal;/

ja podawal ferrum z wit.C CEBION, tak zalecila lekarka. dawka cebionu - 3 krople przy dawce zelaza, my na poczatku podawalismy ferrum od dawki 1,5ml ale sadzily czarne kupy i zaczelismy od malej dawki stopniowa zwiekszajac : 0.3 ml, 0,6 ml, 1 ml, 1,5 ml, ale tak dom konca wyszly z anemi jak zaczely wsuwac obiadki miesne no i chyba kaszki
 
u mnie ostatnio Pawcio wali zielone kupale troche mnie to martwi ale dzis wyczytalam, ze po Ferrum to normalne. Tez tak mialyscie dziewczyny? Jak podajecie to zelazo dzieciakom? Doroslym podaje sie zawsze w sasiedztwie wit.C zeby sie wchlanialo. Dzieciom tez? Moj pediatra kazala dawac 2,5 ml i nic wiecej nie dodala:eek: niestety z wynikami badan byl z nim dziadzia i o nic nie dopytal;/

U nas też zielone kupy po ferrum. Ja podaję z cebionem multi, wlewam 2 ml ferrum i 3 krople cebionu do smoczka i wtykam do buziaka :-)
Agata88 u nas też niby skaza białkowa. Ale moje nie ulewają i nie wymiotują tylko są wysypane na buzi, uszach i karczku. My pijemy mleczko Bebilon Pepti. Wysypka już schodzi, tylko mają taką szorstką skórę na buziach, ale to nawilżamy.
Z tego co kojarzę to nutramigen to niezbyt smaczne mleczko, tak pisały dziewczyny wcześniej.

Moje maluchy to nadal straszne wyjce, mam nadzieję, że im przejdzie, bo niedługo chyba osiwieję. Tydzień temu ważyły Maja 4900 a Hania 4300. Obie urodziły się z taką samą wagą ale Hania to straszny niejadek. A Majka to ma takie fałdki jak ludzik Michelin ;-)
 
reklama
Hej!
Witam dziewczyny. Przenosze się z wątku ciążowego...już czas ;-)
... i od razu mam do Was pytanie...jak w taką pogode ubieracie dzieciaki??? ja mam obsesje juz...co chwile sprawdzam czy nie za ciepło, czy nie za zimno...a i tak mamy już potówki, głównie na twarzach.
No i dpoiero doczytałam, ze własnie po tym dyskutujecie :) Czyli, że nie ma złotego środka...
 
Ostatnia edycja:
Do góry