reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

reklama
Dziewczyny czy jak Wasze dzieci brały żelazo to robiły zielone kupki ? Bo u nas wczoraj ciemno zielona kupa, a mleka nie zmieniałam, więc tak pokojarzyłam, że to może od żelaza.
A tak w ogóle to Hanka mi ryczy od wczoraj z małymi przerwami na sen. Masakra:szok:
 
karola hej hop !!! wszystkiego najlepszego dla Stasia i Tosi z okazji 7 miesięcy i dla Frania z okazji 3 latek !!! matko - kiedy to zleciało !!!!
 
jak to 7 miesięcy już..... :szok:

moje zaczynają rwać się do siadania, potrafią na kolanach siedzieć chwilę bez trzymania, ale im nie pozwalam im na to.

ostatnio była u mnie koleżanka z córką która urdziła się pod koniec wrzesnia i ta już siedziała sama bez żadnego problemu.

kiepsko idzie nam wprowadzanie nowych pokarmów, maluchy mają odruch wypychania jęzkiem i jak na razie to jakos kaszka tylko idzie, przy jabłuszku cz marchewce to plują znowu
 
youstta - szybko u Ciebie próbują dzieciaczki siadać ! u mnie tylko Zu trzyma główkę jak siedzi i czuję jak spina barki żeby się podciągnąć do siadu, ale Szymko nie ma jeszcze takiego odruchu
Za to młody wciąga jedzonko że hej !mała trochę gorzej bo jak kotek język wywala i macza w łyżeczce :-) ale dzioba otwiera szeroko jak widzi jedzonko :-)
 
hejdziewczyny,
dawno mnie tu nie bylo...powiedzcie kiedy Wasze dzieci zaczely siedac?

O rany 7 miesięcy!!!!!! A dopiero narzekałaś jak ci ciężko z brzuchem :-D
Karola moja Ola sama siedziała jak skończyła 6 miesięcy a sama podnosiła się do siadu jak miała 7 m-cy. Ale jak ze wszystkim tu nie ma reguły, każde dziecko jest inne i rozwija się własnym tempem. Mój chrześniak miał 10m-cy jak chodził przy meblach ale jak się go posadziło to leciał na boki ...

Moniek bardzo możliwe, ze to od żelaza, u mnie było to samo+ ryk nie z tej ziemi niemal 24h na dobę. Ale nie załamuj się to naprawdę mija...nie od razu ale mija ;)

Tossa u nas zielone światło na rozszerzanie diety od czerwca i przejście na kolejne mleko :-) Wreszcie trafiłam na lekarza, który wyczerpująco odpowiedział na moje pytania :) Byliśmy w poradni neonatologicznej i pani dr. powiedziała, że chłopcy niewiele odbiegają rozwojem od wieku urodzeniowego. USG tez ok, nie ma śladu po wylewie u Igorka, a echogeniczność Oskarka jest już w normie :-D UFFFFFFFF
Pani dr tak oceniła diagnozę skierniewickiej "neurolog" : "trzeba mieć odwagę, wielką odwagę. Jak można u zdrowych dzieci stwierdzić porażenie mózgowe, przecież w ich kartach ze szpitala nie ma żadnych podstaw do tego!!!"
Waga Oskara 5300g 62 cm i Igora 5350g 62cm :-):-):-):-):-)
Dziś wyjęłam nowe butle i bąki 2 razy wypiły po 150ml.
Chyba wkońcu wychodzimy na prostą :-D

Muszę wrzucić filmik z Igorem na You Tube bo inaczej nie mogę tu dodać.
 
Hej! Moje bączki właśnie od jakiegoś tygodnia podnoszą się za rączki i chwilę siedzą same, ale to tak dosłownie na moment. Adaś wystartował pierwszy a kilka dni później Kamiś :). No i Adamowi chyba idą ząbki, bo straszliwie się ślini! Moje klocki to już ponad 8 kg ważą- masaaaakra!
 
hejdziewczyny,
dawno mnie tu nie bylo...powiedzcie kiedy Wasze dzieci zaczely siedac?

helolll mnie tez dawno tu nie bylo,ale to chyba przez to,ze wszystkie jestescie na FB i tam jakos latwiej sie rozmawia, zwlaszcza na grupie...

Karola moje stabilnie zaczely siedziec dopiero teraz, wczesniej zaczely raczkowac i wstawac niz siadac... :eek:

sto latek dla Franula!!
 
reklama
Hej! Moje bączki właśnie od jakiegoś tygodnia podnoszą się za rączki i chwilę siedzą same, ale to tak dosłownie na moment. Adaś wystartował pierwszy a kilka dni później Kamiś :). No i Adamowi chyba idą ząbki, bo straszliwie się ślini! Moje klocki to już ponad 8 kg ważą- masaaaakra!

volka jak czytam na forum ile dziewczyn szkraby ważą to moje córcie też duże są :-) a ile w wieku trzech miesięcy Twoi chłopcy mieli? mojej koleżanki córcia w takim wieku jak Twoje chłopaki na piersi też już waży 8 kg ale prawda jest taka że dzieci na piersi nikt się nie czepia jakoś wagi
ja nie przejmuję się bo co mam patrzeć jak mi płaczą i nie dać jeść!! obydwoje jesteśmy z mężem szczupli więc nie boję się że jakoś one miałyby być grube a fajne są i tyle i mam co nosić:-)
 
Do góry