reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Dziewczynki moje Gwiazdy dzis zaszczepione i zważone. Majson-Grubasek 4700 gr, Hanka 4100.
Hani spadają krwinki czerwone i hemoglobina, jeszcze w normie ale jednak mniej niż miesiąc temu. I mamy brać Ferrum, kwas foliowy i wit B6. Macie jakieś skuteczne sposoby jak podać takiemu maluchowi rozkruszoną tabletkę? Pomyślałam o łyżeczce i wymieszaniu tego z mleczkiem, ale boję się zachłyśnięcia.
No i Majka strasznie wysypana, ponoć skaza białkowa, tak orzekł pediatra, a ja się ciągle łudzę, że to trądzik niemowlęcy. Czy którejś z Was maluchy miały jedno, albo drugie?
 
reklama
My jedziemy teraz na bebilinie pepti,po nanie miały problemy z kupką,próbowaliśmy też bebiko ale pediatra stwierdził,że mają sapkę i zalecił właśnie bebilon
Dziewczyny jak Wy to zrobiłyście,że tak schudłyście?ja w ciągłym biegu praktycznie przez cały dzień nic nie jedząc nadal zwisający brzuchol i 10kg nadwagi:wściekła/y:,aż wstydzę się pokazywać mężowi i popadam w jakieś mega kompleksy

Agata ja pierwszą miesiączkę po porodzie dostałam po 6tyg.i była mega obfita,akurat w pierwszy dzień jeżdziliśmy z małymi po lekarzach i niestety big podpacha nie pomogła
Yummy podobno jak kobieta karmi piersią to musi dłużej poczekać na miesiączkę,a tą krechą się nie przejmuj po kilku miechach powinna zniknąć
 
Moniek no to Twoje bąble super wagowo,a z tego co pamiętam to waga urodzeniowa u Was poniżej 2,5kg?
Ja te witaminki podaje na łyżeczce wymieszane z przegotowaną wodą,ale nie zalewaj gorącą bo wtedy nie są takie skuteczne,tak nam lekarz powiedział,B6 nie rozpuszcza się więc trzeba mocno pokruszyć
 
Moniek moja Ola miała skazę od urodzenia, dostawała wstrętny NUTRAMIGEN, potem BEBILON PEPTI. Kiedy zaczęła dostawać produkty z białkiem (alergolog pozwolił) wszystko było ok i lekarz powiedział, że to musiała byc alergia na coś innego a nie na białko. Teraz po 3 latach okazało się, że to jednak skaza i do tego atopowe zapalenie skóry (to ponoć zwykle idzie w parze ze skazą). Mała od początku była kąpana i smarowana oilatum lub emolium jednak ostatnio z jej skórą było baaarzdzo źle ale po 2 miesięcznym leczeniu udało się wygrać walkę z potworną wysypką......do dziś.....Ola poprosiła babcię o kanapkę z nutellą, no i już wieczorem było widać efekty :wściekła/y:

A co do podawania leków to ja chłopakom podaję tak jak Oli. Mam jeden zapasowy smok do butelki przeznaczony tylko do podawania leków. Ja tez podaję ferrum i folik i robię to tak. Do smoka wlewam ciut mleczka, dosypuje tabletkę i znowu ciut mleka i podaję do wypicia bączkowi a potem odrazu przygotowaną porcję mleka.
A co do żelaza, to ostatnio p. dr kazała do żelaza (my dajemy 5ml) dolać 5 kropli cebionu, bo wtedy ferrum jest lepiej wchłaniany. Ja jako nastolatka 4 lata walczyłam z silną anemią i pamietam że żelazo kazali mi popijać sokiem z cytrusów.

Tossa dzięki za odpowiedź :) Szkoda, że nie udało się załatwić patologi noworodka i neurologa jednego dnia i musimy w poniedziałek i we wtorek jechać do Łodzi. Mama strasznego stresa przed wizyta u neurologa :shocked2:
 
Moniek - ja rozkurszałam tabletki na łyżeczce drugą łyżeczką - robi się normalnie miał i wrzucałam wszelkie leki do butli z mlekiem
Co do skazy białkowej, też będąc u tej pani doktor usłyszeliśmy że mały ma skazę i żeby kupić nutramigen, wstrzymaliśmy się, skonsultowaliśmy z innym lekarzem i ...mały ma trądzik niemowlęcy który nam już zanika ... a na prawdę paskudną miał buźkę i miał ropniaczki a nawet wągry ! a ponieważ takie cuda miał tylko na buzi a nie na calym ciele więc nie posłuchaliśmy lekarza w sprawie nutramigenu :-)
 
Dziewczyny ja to wogóle jestem zdziwiona że podajecie żelazo w tabletkach, ja swoim od początku podaje ferrum ale w syropie ( a może to jakas róznica?? nie wiem), a podajemy też razem z witaminą C bo tak jak piszą dziewczyny podobno lepiej przyswjalne. Moi chłopcy jak nie dostawali stałych pokarmów to na początku po zelazie bolał ich brzuszek, więc nie podawałam na noc tylko w ciągu dnia, i oczywiście musiałam podawać im wcześniej niż mleczko bo niestety, jak dałam im z mleczkiem to było ulanie i oczywiście z żelazem:/
A co do kreski na brzuchy to ja mam ją jeszcze, ale już coraz mniej widoczną:p, a pierwszą miesiączkę dostałam 1,5 miesiąca po skończeniu ściągania pokarmu.
Monia byłam wczoraj nad zalewem ale niestety nie widziałam Ciebie, a tu widzę że w Łodzi byłaś, może jeszcze się spotkamy:)
 
Ja pierwsza miesiaczke dostalam po 1,5m-ca od cc, jak jeszcze karmilam piersia. U mnie byly obfite przez 4 cykle, teraz lagodnieja (w koncu!!). Kreske powyzej pepka i pod pepkiem mam, ale zaczela blednac (tez w koncu!). Od 2 tygodni uzywam masci cepan na blizne po cc i dopiero teraz zanika ten nieszczesny bordowy kolor.
A co do kg - ja dalej 8kg na plusie, ogolnie mi nie przeszkadza bo troche cialka nabralam ("i jest za co zlapac;)"), ale ten wiszacy brzuch to masakra. Robie brzuszki od 1,5m-ca jakos, ale efekt jakis mierny narazie..;/
 
Ja podaje ferrum w syropie,muszę spróbować podać im cebion do żelaza bo wcześniej dawałam osobno i lekarka kazała nam odstwić bo prawdopodobnie źle go znosiły,prędzej bym stawiała na żelazo.Na samym początku dostawały actiferol w proszku tragedia jakaś po nim była ale kiedy przeszliśmy na ferrum jest o niebo lepiej.
Mi osobiście nie przeszkadzają dodatkowe kg ale ten brzuchol z rozstępami jest okropny i nie mogę się go pozbyć,chociaż z tyłka też mogłoby troche spaść
 
Dzięki Dziewczyny:biggrin2:
Właśnie dziś rano wlałam porcję żelaza do smoczka i wypiła jak szalona.Mamy z MoniąN podobne pomysły.Do buteleczki z mlekiem nie mogę dodać bo moje Gwiazdy często nie wypijają tyle ile im przygotuję. Też podaję dzieciom cebion więc będę teraz mieszała to z ferrum. Ferrum daję 2 ml.
Odnośnie wysypki na buzi Majci to też mam nadzieję, że diagnoza lekarza była błędna i to tylko trądzik. Chociaż troszkę tego cholerstwa ma też na ramionkach i brzuszku. Zobaczymy, póki co wprowadzam bebilon pepti i myję w oilatum.
Smaruję te syfki alantanem....myślicie, że ok? Czy może kupić jakiś emolient w kremie lub maści?

Ostatnio na wizycie pediatra wspomniał,żebym poszła z dziećmi do okulisty. To dzwonię do ICZMP a tam baba prawie na mnie nawrzeszczała, że dzieci powinny być zbadane w 4,8 i 12 tygodniu w celu wykluczenia retinopatii, a ona to teraz ma terminy na koniec czerwca. Ja oczy jak 5 zł, bo kurna nikt mi nic nie mówił, na wypisie ze szpitala ani słowa o okuliście, nawet nie wiedziałam co to retinopatia. Ci lekarze mnie normalnie rozwalają psychicznie.
Więc idę z dziećmi prywatnie do okulisty, koszt 120 zł od łebka i mam nadzieję, że wszystko będzie ok.
 
reklama
Renia żelazo mam w syropie (ferrum) a w tabletkach podaje folik, bo chyba nie ma w innej postaci. Ale jak się rozgniecie to z odrobiną mleka maluchy wciągną ;)
Do Łodzi jedziemy w poniedziałek i wtorek a wczoraj tylko rehabilitacje mieliśmy (kolejne w środę). A nad zalewem byłam po 17 bo chłopcy strasznie wymęczeni ćwiczeniami i upałem byli. Musimy się koniecznie umówić na spacerek, może w rynku, w połowie drogi ;-) Przesyłam Ci na pw mój nr tel. to się zdzwonimy ;-)

Moniek a w którym tygodniu Ty urodziłaś??? Kuźwa wszędzie tak jest, że o badaniach dowiadujesz się ostatnia. My jak zabraliśmy chłopców ze szpitala to kazali za kilka dni badanie okulistyczne zrobić i oczywiście co, terminu nie było!! Mój M zadzwonił do SALVE tam gdzie chłopcy leżeli, bo to był ich obowiązek, żeby zgłosić maluchy na badanie (musieliśmy co 2 tygodnie robić, a potem nawet co tydzeń, bo była już retinopatia II st.). W CZMP oczywiście termin był do naszej p.dr ale prywatnie za 120 zł. od łebka, ale po awanturze jednak miejsce dla moich chłopaków się znalazło.
Renia a wy mieliście badania dna oka? Pamiętam że twoje maluchy są z 34 tyg tak jak dzieci TOSSY i oni mieli.??
 
Do góry