reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

My po 4 m-cu przeszlismy na mleko HIPP ORGANIC, i so far so good, za 2 tyg przechodzimy na dwojeczke :) u nas ogolnie ceny mleka sa kosmiczne ... :cool2: Hipp najtanszy bo okolo 38 za opakowanie 800 gr areszta kolo 50 zl wychodzi ... porazka

milenko- jakiego mleczka uzywaliscie przed 4 miesiacu. Korzystalas z jakiegos zageszczacza ???
 
reklama
Tossa byliśmy wczoraj u neurologa (dr. M. Nadolski). Zasady takie jak u okulisty czyli kilka osób zapisanych na jedną godzinę, czyli kto pierwszy ten lepszy. Zróbcie sobie ksero wypisu i opisu usg przezciemiaczkowego jak macie osobno (u nas jest na wypisie) maluszków, bo lekarz dołącza to do kart dzieci. Kolejna wizyte mamy 22 maja (3 mies. korygowane) i przed wizyta mamy zrobic usg na które już się zapisaliśmy więc wszystko jednego dnia załatwimy. A dr spoko, troche zakręcony ale zainteresowany pacjentami. Kazał nam spróbować tego samego dnia zrobić usg po badaniu u niego i dzwonił po 2 godzinach żeby dopytać czy się udało i czy zapisaliśmy chłopców na 22.05 na usg (bo jak podkreślał, "po co dwa razy jeździć jak można w jednym dniu załatwić).
Chłopaki neurologicznie ok, Igor lekkie napiecie mięśniowe a Oskar dodatkowo ma asymetrię. Powiedział też, ze wylew II st u Igora nie będzie miał wpływu na jego rozwój, a echogenicznością istoty białej u Oskara też nie ma co się przejmować. Od paru dni nosze chłopaków na rękach , głównie Igorka bo ma kolki i tak mi sie zdawało, że jakoś mniej się pręży a wczoraj lekarz potwierdził. Kazał nosić, tulić, kangurować, bo to wcześniakom bardzo pomaga w rozwoju.

Dziewczyny czy wasze dzieci też dostawały kwas foliowy (my mamy 0,5 tablACIDUM FOLICUM RICHTER). Zostało mi kilka tabletek i zastanawiam sie jak długo powinnam dawać to chłopakom ( pani dr z przychodni nawet pytać o to nie będę bo ona medycynę to chyba korespondencyjnie kończyła).
 
Ostatnia edycja:
Monia- ja podaję chłopakom kwas foliowy i wit.B6 łącznie z żelazem bo maja nie za ciekawe wyniki morfologii. Najpierw tylko Kornel brał a teraz i Ksawery.

chłopcy już w miarę ładnie przesypiali w nocy po 6 godzin.a teraz jak z zegarkiem w ręku co 4 h.pobudka..dziś śniło mi się że spałam z nimi i że ich przygniotłam swoim ciałem i obudziłam sie z Krzykiem..masakra...
 
reklama
A moi chłopcy nie brali nigdy kwasu foliowego, a żelazo niestety jeszcze podaję, za tydzień kolejna kontrolna morfologia i prawdopodobnie na miesiąc będzie odstawione by zobaczyć czy sobie sami poradzą bez wspomagacza:)
 
Do góry