reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Witam wszystkie mamusie:-) Chciałabym się zwrócić do Was z wielką prośbą otóż jestem na etapie kupowania wyprawki dla maluszków i mam problem bo nie wiem po ile będzie potrzebnych rzeczy np.po ile kaftaników,śpioszków,pajacyków i w ilu rozmiarach np.po ile kupić ubranek w rozm.50,56,62?Po ile butelek,ile na początek pampersów w najmniejszym rozmiarze?Czy ktoraś z Was mogłaby napisać całą listę wyprawki będę bardzo wdzięczna:tak:
 
reklama
Dziewczyny a czy Wasze bliźniaki też upodobały sobie jedną stronę do spania?
Ja staram się choć w dzień układać ich na drugi boczek, ale w nocy zawsze śpią na tj samej stronie.
Myślicie, że byłoby to wskazaniem do pójścia do jakiegoś specjalisty? Bo naczytałam się o tej asymetrii u blliźniąt i mam mętlik...

Nie martw sie, u mnie bylo to samo do 3 mies i bardzo sie martwilam, ale u mnie od 3 zaczely sie wiercic, probowac wszystkich stron i teraz sa mega ruchliwe, wiec spokojnie, daj im czas. Mialam nawet skierowanie do ortopedy, sama o to poprosilam, ale w szpitalu uznali, ze wizyta kontrolna w 7 mies jest wystarczajaca. Ale sama widze, ze po prostu je roznosi :-). Dzieci jak nabieraja sil same chca wszystkiego sprobowac, i nie cierpia lezec na pleckach :-)
 
moje tak mialy ze patryzly na jedna strone i w nocy tez sie obracaly na jedna strone, Arek ma nawet krzywa glowe z tylu, ale neonatolog powiedzial tylko zeby klasc w ciagu dnia maluchy tak zeby cos ciekawego zawsze bylo po tej wlsciewej stronie i wystarczylo, nie ma sie co schizować ale lekarza mozesz przy okazji zapytac
 
Dziewczyny czy któraś z Was używa butelek Avent ? Kiedy zmieniłyście smoczki w butelkach na 3 ? U mnie Maksiowi 2 wystarcza , ale Aleksowi za wolno z 2 już leci bo się wścieka , wierci , płacze .Jak zmieniłam mu na 3 to znów wydaje mi się , że wypija za szybko bo 200ml jakieś 4minuty mu schodzi . Kiedyś gdzieś czytałam , że podobno Lovi pasują do butelek Aventu próbowałyście może ?
 
Manila chyba byłyśmy u tego samego neurologa...moja Julka długo dawała glówke w jedną stronę...neurolog powiedział dokładnie to ci napisałaś plus to zeby nic nie podkładać pod główke....nic na siłe....bardziej w czasie zabawy zachęcać do odwracania główki :)
 
hmmm, ja blokuje Laure pieluszka tetrowa, bo uwielbia lezec z glowka zwrocona w lewa strone, az jej sie uszko zawinelo :):). Kurcze moze nie powinnam ....
 
Dziewczyny czy któraś z Was używa butelek Avent ? Kiedy zmieniłyście smoczki w butelkach na 3 ? U mnie Maksiowi 2 wystarcza , ale Aleksowi za wolno z 2 już leci bo się wścieka , wierci , płacze .Jak zmieniłam mu na 3 to znów wydaje mi się , że wypija za szybko bo 200ml jakieś 4minuty mu schodzi . Kiedyś gdzieś czytałam , że podobno Lovi pasują do butelek Aventu próbowałyście może ?

Ja uzywam, zmienialam bardzo szybko, bo sie dziewczynki niecierpliwily, o 3 tyg wczesniej. Faktycznie szybko ... ale sobie to sam wyreguluje .,.. a lovi nie probowalam ...
 
Dziewczyny czy któraś z Was używa butelek Avent ? Kiedy zmieniłyście smoczki w butelkach na 3 ? U mnie Maksiowi 2 wystarcza , ale Aleksowi za wolno z 2 już leci bo się wścieka , wierci , płacze .Jak zmieniłam mu na 3 to znów wydaje mi się , że wypija za szybko bo 200ml jakieś 4minuty mu schodzi . Kiedyś gdzieś czytałam , że podobno Lovi pasują do butelek Aventu próbowałyście może ?

uzywalam aventu, do tych budelek pasuja smoczki canpola ( znac\niw tansze od aventu) z tym ze mam wrazenie ze maja wieksze dziurki niz avent, jakos mi aventy nie podeszly , a maluchom chyba wszystko jedno bo bez problemu przeszly na butelki TT

Rabbit ja na poczatku swirowalam z tymi glowkami, jak zreszta ze wszystkim:) , ale lekarz mnie uspokoil i pomyslalam ze on chyba madrzejszy ode mnie i odpuscilam a maluchy jakos powoli same dochodza do tego ze mozna patrzyc, spac itd na dwie strony
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam wszystkie mamusie:-) Chciałabym się zwrócić do Was z wielką prośbą otóż jestem na etapie kupowania wyprawki dla maluszków i mam problem bo nie wiem po ile będzie potrzebnych rzeczy np.po ile kaftaników,śpioszków,pajacyków i w ilu rozmiarach np.po ile kupić ubranek w rozm.50,56,62?Po ile butelek,ile na początek pampersów w najmniejszym rozmiarze?Czy ktoraś z Was mogłaby napisać całą listę wyprawki będę bardzo wdzięczna:tak:

ja korsyztalam z 6 butelek i ze sterylizatora do mikrofali- goraco polecam
maluchy przebieralam mniej wiecej co 3 h + dodatkowo jak byly kupy czyli mniej wiecej sobie policz ile potrzeba pieluch newborn, ale nie kupowalabym zbyt duzo bo maluchy szybko rosly, pozatym my uzylismy 1 op pamp. newborn a potem przeszlismy na dady 2 i bylo ok, dady znacznie tansze a szly jak woda, lekko tylko z przodu zawijalam ( dzieciaki mialy po urodzeniu 2050 g i 2300g)
jesli chodzi o ubrania to kupowalabym rozmiar od 56 , mozna lekko zawinac i jest ok, kaftanikow nie uzywalam bo dla mnie niepraktyczne , uzywalam i uzywam body
 
Do góry