reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

A moje bąble coraz później chodzą spać :/ w ogóle jakoś więcej śpią w dzień robią mocno popołudniową drzemkę ok 17-18 czego wcześniej nie było, przez co pora pójścia spać przesunęła się zz 19 na 21-22 :(

W ogóle masakra jakaś ostatnio... najpierw był te rotawirusy, po nich dzieciaki nadal robią rzadką kupę 3 razy dziennie, wstaję rano a oni już po pachy ubabrani :( ponoć do 3 tygodni po chorobie może się to utrzymywać :( Ignaś bardzo przeżywa ząbkowanie, dużo marudzi i płacze. Wszystko gryzie ale chyba zabawki nie sięgają tam gdzie go swędzi najbardziej bo chwilę pogryzie i zaraz wrzeszczy. Adrianowi zrobiła się tzw zanokcica, często w trakcie zabawy łamią im się paznokcie i w jednym takim miejscu kciuk spuchł, zaczęła się zbierać ropa, a dziś na rehabilitacji pękło to i teraz krew się sączy. Wcześniej bolało tylko przy dotykaniu a jak pękło to tak płakał, że aż paracetamol dałam :(
 
reklama
Nietupska nie zazdroszczę. Moi też co dopiero antybiotyk skończyli. W zeszłym tygodniu to chodziłam jak lunatyk. Prawie nie spalam :( więc wiem przez co przechodzisz. U nas już dobrze i Tobie życzę by szybko przeszło. A podajesz im cały czas probiotyki?
Malinowa nie przejmuj się tym gadaniem bo szkoda życia na te bzdety. Dasz radę- łatwo nie będzie ale to ogarniesz i potem się będziesz śmiała z tych problemów ;)
 
Nietupska ja wczorajszy dzień po pneumo i 5w1. Ciągle spały, kupy a w nocy Zoska gorączka 39, tymek 38. W nocy zbilam dziś już było lepiej i tylko 37,4 najwiecej. Mam nadzieję, że już jutro normalnie będzie. Trzymam kciuki za wszystkie dzieciaki co by do zdrowia wróciły... ja sie boję zębów to jeszcze przed nami...

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nietupska współczucia, oby maluchy szybko do siebie wróciły.
Kamiladon ja też robie się blada na myśl o ząbkowaniu. Swoje dziewczyny na pnemokoki chce zaszczepić dopiero w marcu, podobno po tej szczepionce podwyższona temperatura to standard.
 
Ewka podaję probiotyk i daję też enterol. Kamiladon moje też spały po tej szczepionce dość długo. Ja to się cieszyłam, hehe ;) Innych objawów nie było na szczęście, moje nigdy temperatury nie miały. Dopiero niedawno paracetamol kupiłam dla dzieci, żeby mieć w razie czego ;)

My mamy kolejne chyba przedostatnie z tego co pamiętam szczepienie w lutym, ale pewnie je przeciągnę bo w lutym mamy tak napięty terminarz, rehabilitacja plus praktycznie wszyscy specjaliści i pobieranie krwi, i jeszcze jakieś spotkanie w poradni wczesnego wspomagania. Ignaś chodzi na rehabilitację państwowo i w ramach tego też mamy mieć jakieś spotkania z logopedą, psychologiem dziecięcym. Podobno warto iść.

Dziąsła smaruję żelem Dentinox, jest coś lepszego? Bo to poleciła pani w aptece jako najpopularniejsze.
 
Dziewczyny czy też tak macie, że jak pochwalicie do kogoś dzieci to one przez następne kilka dni są nieznośne. Ja pochwaliłam że dziewczyny ładnie śpią w nocy i co i od tygodnia usypianie na bujakach i pobudki w nocy. A najgorsze jest to że jak się obudzą to odrazu chcą się bawić, a że siły nie mają to marudzą jak diabli. I ponowne uśpienia ich jest trudne. Tak jak względnie się wysypiałam to teraz śpię po 3, 4 godziny. W dzień oczywiście też spanie góra po pół godziny, niestety na bujakach też nie chcą dłużej. Do tej pory chociaż jeszcze spaly na spacerze, a teraz pół spaceru to płacz, heh ręce opadają.
 
reklama
tez tak mam, ze jak chwale, ze chlopcy sa grzeczni to zaczyna sie marudzenie. I na odwrot - jak mowie, ze sa nieznosni to potem sa do rany przyloz. Ale dzieci tak chyba maja takie skoki, ciagna sinusoida raz dobrze, raz gorzej. Wczoraj piec gazowy nam popsuli -na chwile ich nie pilnowalam i sie uwiesili na jakims pokretle i woda leci od woczraj :(
 
Do góry