reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Nemeziss - to dobrze, ze masz pomoc. My pierwszy raz bylismy na wakacjach jak chlopy mieli 7msc i bylo super. co ci zalezy czy bedziesz sluchac ich placzu w domu czy na wyjezdzie:) Moze wlasnie jak zmieni im sie klimat to beda lepiej spali:) Ja bym pojechala.
Generalnie z dziecmi to i tak nie wakacje. W sensie ze dzieci maja super ale rodzice to sie zawze nabiegają:()
 
reklama
To zazdroszcze wam ze tak szybko się brzuchy powciagaly. Mi to już raczej tak łatwo nie pojdzie. Może jak zgubienia te 5 kg, ale i tak wątpię - uroki chyba 3 ciąży ; (

My jedziemy na wakacje za tydzień -maluchy będą miały aż 6 tyg :p wyjazd pomimo że jakoś więcej się nie odpocznie pozwala na oderwanie się od codziennych myśli - pranie, gotowanie, sprzątanie. A to mimo wszystko daje dużo!
 
Moje dzieciaki nie miały kolek książkowych, ale młody się spinał, płakał, marudził, miał problemy z bąkami - na szczęście nie darł się godzinami jak to czasami zdarza się u innych dzieci. Od początku dokarmiałam raz dziennie MM, dawałam bebiko, potem przeszłam na śmierdzący Nutramigen i nie odczułam dużej zmiany. Delicol też nie pomógł. Przeszło samo, ale nie pamiętam kiedy dokładnie. Niestety, Iwek do dziś jest bardziej marudny, przezywający niż siostra - np. z każdej drzemki budzi się z płaczem. No i budzi się w nocy. Nie wiem, kiedy się porządnie wyśpię. Mąż śpi na kanapie w salonie, bo kiedy któreś z dzieci ląduje w małżeńskim łózku - on nie może się wyspać.

Dziewczyny, podziwiam Was, że jedziecie na wakacje z maluchami, mając jeszcze na głowie inne dzieciaki. Gdzie tu wypocząć z całą dziatwą? My zrezygnowaliśmy w tym roku z dłuższego urlopu - raz, że wypocząć nie sposób z czwórką dzieci, dwa: cały wypoczynek trzeba podporządkować maluchom (drzemki, posiłki), trzy: nie mamy samochodu na 6 osób.

Co do brzucha: ja jestem z tych mam, którym waga sprzed ciąży mimo karmienia piersią nie wróciła do pierwotnego stanu (przytyłam 13kg). Dopiero teraz, kiedy maluchy mają 15 miesięcy a ja mogłam przejść na dietę i chodzić na fitness - wróciłam nieomal do wagi sprzed ciąży. Brzuch jednak pozostawia wiele do życzenia. Rozstępy mam po pierwszej ciąży, za to brzydki fałd wiszącej skóry i bliznowiec został po bliźniętach. Sutricon tylko rozjaśnił bliznę. No ale tak jak któraś pisała - sa większe tragedie w życiu niż mankamenty brzucha :)
 
My od początku jeździmy z maluchami na wakacje, pierwszy raz jak mieli 8 m-cy z dziadkami, rok temu jak mieli 1,5 roku też a w tym roku byliśmy sami na pocz. czerwca nad morzem. Było nieźle, choć na prawdziwy odpoczynek trzeba poczekać jeszcze ze 2 lata tak myślę. Na razie dzieciaki są zbyt absorbujące. Mam nadzieję, że uda nam się jeszcze w sierpniu wyjechać chociaż na tydzień. Ale tym razem bliżej bo 15 godz jazdy nad morze trochę nas i dzieci wykończyło.
My już w zasadzie po Bostonce, pól żłobka nam siekło. Strupki jeszcze jakiś czas będą schodzić, ale już jest OK. Od przyszłego tyg znowu pójdą do żłobka.
 
a jakie zabawki polecacie zeby wziac na wyjazd z 2,5 latkami? Jedziemy na kwatery prywatne, jest podworko ale za bardzo nie ma tam infrrastruktury dla dzieci, wiec musze opmyslec jak dzieciakom (bedzie w sumie 5 sztuk) urozmaicic czas, zebys ei nie nudzili.
 
a jakie zabawki polecacie zeby wziac na wyjazd z 2,5 latkami? Jedziemy na kwatery prywatne, jest podworko ale za bardzo nie ma tam infrrastruktury dla dzieci, wiec musze opmyslec jak dzieciakom (bedzie w sumie 5 sztuk) urozmaicic czas, zebys ei nie nudzili.
Na pewno weź banki mydlane ;) kredy - moze będzie gdzie rysować, klocki, kredki i kartki, piłki... to tak z tych mniejszych rzeczy co łatwo zapakować. Może jeszcze jakieś akcesoria do piasku - jeżeli oczywiście będziecie mieli jakiś dostęp. Jak to chłopaki to autka i np traktory czy ciuchcie, a jak dziewczyny to jakieś pluszaki czy lalki. Jak to same 2.5 latki to gry raczej odpadają, ale np puzzle.
 
Hej, my juz po wakacjach. Bylo fajnie, dzieciaki sie ladnie bawily z pozostalymi dziecmi takimi 3 letnimi. Praktycznie same soba sie dzieciaki zajmowaly a my tylko czasmai musielismy interweniować przy konfliktach:)
 
reklama
@jjka to super ze wakacje się udały. I trochę odpoczeliscie. A jak pogoda? I jakie zabawki sprawdziły się najbardziej?

My na wakacjach o dziwo tez odpoczelismy. Sama zmiana miejsca i oderwanie od codzienności sporo dala. Choć niestety pogoda nas nie rozpiescila.
 
Do góry