reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Mamy roczniaków lub w tej okolicy, kupiłyście już może następne foteliki dla dzieci? Moi jeszcze jeżdżą w tych od 0 do 13 kg, a waża już prawie po 10 kg. Głowa jeszcze nie wystaje i jest OK, ale zaczynam przeglądać rodzaje fotelików następnych. Myślałam o takich docelowych do 36 kg a nie do 18 kg żeby dwwa razy nie wydawać kasy. Zastanawiam się nad Cybex 9-36 kg pallas 2-fix do isofixów, ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Tak to wygląda :
Cybex Pallas 2-Fix
no i nie wiem czy ta poduszka na tułowiu zamiast pasów się sprawdzi bo opinie są podzielone. Co o tym sądzicie?
 
reklama
Asia4532 jesli chodzi o nianie to ja mam Angel Care i jestem z niej zadowolona, ma bardzo czysty dźwięk, brak zakłóceń 100% pewności, że sąsiedzi nas niepodsluchają bo jest cyfrowa a nie analogowa. Ja ją wybrałambo mam tej samej firmy monitory oddechu i bałam się zakłóceń i nie żałuję wyboru.
 
Napierajka ja polecam fotelik concord :-) naprawdę rośnie z dnia dzieckiemi też jest nakładka na brzuszek od 9 kg. Fotelik solidniejszy od cybexa. My mamy angelcare i przy naszym synu zdał egzamin, teraz też stosujemy angelcare.

Dziewczyny a czy Wasze bliźniaki też mają włączona profilaktykę niedokrwistości? Dajecie im żelazo? W jakiej postaci? My bierzemy actiferol start.
 
cat4 - umnie chlopcy brali actiferol start, ale przed Swietami na wizycie kontrolnej neonatolog zmienila im na actiferol 15mg bo uznala, ze na start sa juz za duzi bo maja prawie po 8kg.
Napierajka - ja mialam foteliki do 10kg, ale chlopcy sa duzi i w kombinezonach wygladali jak sardynki w puszce i kupilam im caretero scope 0-25kg bo jako jedyne klada sie jak kolyski a moje maluchy jeszcze nie siedza ale gdybym pierwsze miala do 13kg to jako drugie kupilabym caretero sport wydaja sie bezpieczne i wygodne.
 
A tak poza tym to ja wychowałam się na Pradze Południe przy rondzie wiatraczna :-) teraz mieszkamy w Pruszkowie.
 
CAt-moi od początku brali Actiferol STart, potem Actiferol 15mg. Już nie pamiętam do kiedy, chyba do ok 6msc brali zelazo.
 
Moje male miały anemie, jedna przy poziome 9 dostała 6 tygodnia terapie zastrzykami z erytropoetyny (alternatywa do przetaczania krwii). A obie brały zelazo Actiferol. Wraz w waga sie to zwiększa, ok 3 miesięcy doszły do 3 dawek: 7mg start, 15mg, 15mg. Jak zaczęły jesc pełne obiadki odstawiliśmy, zosbaczymy za niedługi jake efekty.


Co do niani, to dla mnie najważniejsza funkcja niani jest videokamerka, same słuchanie bez wiedzy co sie tak naprawdę dzieje to dla mnie mało i tak nie wiem czy wić czy nie isc.
 
reklama
Czy Wasze dzieci też tak ulewały? Moje czasami są jak topielce wyjęte z wody,leżą i im się tak plus plum ulewa. A jak za późno podniose o sekundę to więcej z nich wylatuje. No nie jest to super częste, ale strasznie mnie to martwi. Mieszankę to łatwo dorobić, a moje mleko nie wiem z jaką prędkością jest dorabiane, ale chyba w miarę szybko, bo małe nie narzekają póki co ;-)
 
Do góry