reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Milla- ja tez sie pisze, dla mnie 13-14 ok:)ja też mam ciasto upiec?
Jjka- termin to przyszla niedziela 24.08.
Emilek - moje dziewczyny jedzą juz raczej sam obiadek i popijaja wodą.
Hehe mam nadzieje ze sie pogodzicie; )

Ja też stawie sie z moim najprawdopodobniej bo w razie ryku dwóch zawsze może mi pomoże :p
Właśnie bedziemy siedzieć w donu czy na dworze?

My właśnie wracamy z wypadu na mazury:) miłego wieczoru wszystkim.
 
reklama
milla - sernik może być? :-D ewentualnie jeszcze jakieś inne. Co do godziny to ok chociaż pewnie bylibyśmy bliżej 14tej. A w ogóle to mam nadzieję, że pogodzę się z moim M bo tak mnie wkur... że omijam go szerokim łukiem. Jak się nie dogadamy to nici ze spotkania.

multimama - słodkie Twoje szkraby. Straszy synek jaki już duży. A córcia ma cudowną minę na zdjęciu z urodzin.;-)


Mam pytanie. Ile miały Wasze dzieci jak na obiad dawałyście samą zupkę bez mleka? Bo moi w zasadzie już obyliby się bez mleka na obiad ale nie wiem czy to nie za wcześnie tym bardziej że jedzą na dobę 5 posiłków więc mleko byłoby 4 razy.
I jeszcze drugie:-) Do jakiego wieku dzieci lepiej zakładać czapeczkę po kąpaniu? Jak były te upały to oczywiście nie ale teraz jak wieczory są już chłodne a mieszkamy w domku to nie wiem czy zakładać czy nie?

ja przestalam im dawac mleko po obiedzie jak zaczeli jesc 150ml zupy. Mieli wtedy pewnie 5msc ale oni jeszcze jedli często wiec mleka i tak dużo dostawali. A twoje to jedza mleko 4x ale po ile. bo może jedza rzadziej ale ilość dobowo się zgadza.

Czapeczek po kapieli nie zakladalam jak skończyli jakies 2msc a wtedy zima była. Byli ubrani w bodziaka i pajac. W domu było ok 22st. Nigdy im nic nie było.
 
Dziewczyny mi pasuje po 13-tej oczywiscie jak będziecie pózniej to i tak nigdzie nie ucieknę. Emilek sernik będzie ok, Kamila tez możesz zrobić jakieś ciacho tego nigdy za dużo. Tez mam nadzieje ze się Emilek pochodzisz z mężem. Obyscie tylko się za długo nie godzili i do nas dojechali ;-) Jjka a Ty może jakaś sałatkę byś dała radę zrobić?
Co do siedzenia na dworze to ja mam nadzieje ze pogoda dopisze. Wtedy będziemy na tarasie albo w ogrodzie. Jak będzie brzydko to w domu, ale mam nadzieje ze nie
 
A twoje to jedza mleko 4x ale po ile. bo może jedza rzadziej ale dobowa ilość się zgadza

7.30 - 165ml
11.00 - R 160ml D 180ml
14.00 - zupka 70ml (zjadły by więcej, ale jakoś bałam się tyle dać) mleko R 140ml D 160ml
17.00 - 140-160ml
20.00 - R 165ml D 200ml

Wiadomo że te wartości są przybliżone bo czasem zostawią trochę, a czasem jest dokładka.
Dobowo wychodzi ok R 760ml D 840ml łącznie z tym mlekiem na obiad.

Co do czapeczek jeszcze. Ja mam wrażenie że im jest zimno. Trzęsą się po kąpaniu a ogólnie przez cały dzień mają lodowate stopy i dłonie.
 
Justynia śmiesznie, bo napisałam do tej pani od wózka i ona też mi zaoferowała krzesełko do karmienia gratis :-D

Emilek ja czapki zakaładałam w pierwszym miesiącu, jak była jeszcze zima, teraz nic, ale ja generalnie lubię zimniej niż cieplej dzieci ubierac...
A co do zupki, to czytałam w tabelkach że w tym wieku dzieci niby powinny jeść ok 180ml zupy i moje tyle jedzą i nie daję im już mleka ani po zupie ani po owocach.
 
Emilek, ja nie zakładam wcale czapeczek swoim dzieciakom po kąpaniu, nigdy tego nie robiłam.

Dzisiaj stwierdziłam, że chyba przestanę karmić piersią moje dzieciaki. Jestem zmęczona tym karmieniem. Jestem coraz chudsza, mam dość. Poza tym źle się czuję, wracają moje dolegliwości (mam nerwicę lękową) i chyba znów będę musiała wrócić do tabletek.

Tak na marginesie, mieliśmy dzisiaj ważenie: Nikodem 6050 g a Hania 5500 g.
 
Eh. To chyba wychodzi na to, że jestem przewrażliwiona jeśli chodzi o ubieranie dzieci.:baffled:
Albo po prostu moje dzieci będą takie same zmarźlaki jak i ja.

Darunia - piekna waga dzieci. Twój dwumiesięczny Niko więcej waży niż moja pięciomiesięczna Róża:-)
 
reklama
emilek, ale mój Niko jak się urodził to ważył 3040g, także to trzeba wziąć pod uwagę. Twoja Róża urodziła się mniejsza, ale na pewno jeszcze sporo przybierze :) A poza tym to dziewczyna, nie może być kluskowata :p Po co później ma się odchudzać :D
 
Do góry