reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

O siadaniu nie ma mowy nawet posadzone nie siedzą same (chyba że zaparte ale to się nie liczy) lekarz stwierdził że Natanowi nie wiele brakuje patrząc na kręgosłup ale kaja ma daleka drogę. Mój lekarz rehabilitacji nawet koryguje mi je o te 3 tyg, i powiedziała ze mamy czas bo widelki są duże i najważniejsze że pelzaja a siadanie jest mniej ważne. Moja Nela miała 10,5 mc jak sama usiadła i to z czworakow.
 
reklama
Justynia zdrówka dla was!!!
nie martw sie tym raczkowaniem, mój Dominik dopiero od 2 tyg raczkuje, dostalismy skierowanie do neurologa czy tam te krwiaczki sie pochwaniały i czy asymetria półkuli sie cofła.

Kamilasze ZD to zespół downa.
i ta przeziernośc karkowa jeżeli jest zbyt duża to wysokie prawdopodobieństwo tego zespołu.

Napierajka każde dziecko inne, mój Tomuś robił wszystko szybko, a D póżno, siedzieć zaczął jak miał 10 miesięcy a raczkować jak 11.5 pełzał też późno.

Multimama super, że imprezka udana a Ty szczęśliwa :-D

Gotadora juz się rwą do chodzenia? Szybkie te Twoje maluchy :-p choć ja myslałam, ze mój Tomus też zacznie szybko chodzić ale nie :p
 
Bibiana a u Was kiedy party?Mi wszyscy mówili,że starszy szybko będzie chodził bo był bardzo silny i szybko wstał a chodzić zaczął jak miał 13,5msc.Dzieci najlepiej wiedzą kiedy i na co są gotowe.
 
My w sobotę robimy, ale szczerze to nie chce mi sie nic robic :-p

Justynia, każde dziecko ma swój czas, pamiętacie jakie moje na poczatku bylły ze wszystkim szybkie? a potem zwollnili, mojego męża chrzesnica zaczęła chodzic jak miała 18 miesięcy:tak:
 
nasze maluchy chodzą same przy kanapie, wstają przy każdym meblu, nauczyły się włazić na kanapę, jakby tego było mało to synek wspina się na poręcz kanapy, co mnie przeraża, bo tam nie ma ściany, więc muszę uważać na niego. No i kanapę próbuje się pozbyć, ale na razie brak chętnych. Ja też uważam,że każde dziecko rozwija się swoim tempem, bardzo nie lubię jak inni koniecznie chcieli zachęcić dzieci do chodzenia, bo to takie dla wszystkich oh i ah kiedy dziecko samo chodzi - a bo sąsiada to już chodził jak miał x miesięcy, więc chcieli i chca te nasze popędzać, bo będzie się czym chwalić. Dlatego rzadko odwiedzałam z dzieci dziadka i babcie :-D Ale teraz same chcą już chodzić, za rączki maszerują z wielkim okrzykiem radości. Ale to nie znaczy,że zaraz zaczną same chodzić, bez podpierania się.
 
My mamy zakaz stawiania na nogi i kategorycznie mają raczkowac. Każde podnoszenie się mam niwelowac podobno raczkowania jest potrzebne do prawidłowego rozwoju połączeń w mózgu :confused:
 
Ja np nie raczkowałam tylko zaczęłam chodzić i chyba jestem w miarę normalna:-)jak zechcą wstawać to długo nie dasz rady ich powstrzymywać bo jak im się spodoba to nic nie zrobisz.no chyba,że ich przykleisz do podłogi:--)
 
reklama
Hihi ja tez nie raczkowałam i moja sis też nie i chyba tez mamy połączenia ok ;)

Moje dzieciaki raczkowały i Nela i Dominik więc u nich ok jest na bank ;)
 
Do góry