reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ach śpij kochanie ....

A u nas ostatnio są 2 (po ok godzinie), bo Jagoda w końcu nie chce babci spać na spacerze. Woli chodzić za rękę i gonić liście i ptaki :)
Babcia trochę podłamana, bo okazało się, że jej Jagoda też płacze na spacerach, a nie tylko śpi. A tak to my byliśmy Ci źli, co im Jagoda marudzi.
Aż mi lepiej.
 
reklama
Jeśli chodzi o drzemki to sprawa jest trudna: z Ingunią siedzi babcia ale oprócz mojej niuńki ma też do opieki synka mojego brata - rok i 3 mies.
To sobie wyobraź jaka ona jest szczęśliwa, jak uda jej się uśpić dzieci i może troszkę odpocząć(((.
Mam nadzieję, ze tylko do maja tak się bedzie męczyć z dwójką, bo w maju mój brat się wyprowadza na drugi koniec warszawy i tam już będzie druga babcia zajmować się jego synkiem. A mały jest naprawdę niezły - takiego skubańca to jeszcze nie spotkałam))). Tłucze Ingunię czym popadnie jak tylko się do niej dorwie.Ale ona ostatnio zaczęłą się bronić - wali na oślep swoją małą łapką jak tylko Wiktorek się zbliży. Ja nie wiem co z niej wyrośnie jak ma taką szkołę życia:-) .
Więc jak widzisz nie mam serca prosić mamy, żeby jej ograniczyła sen w dzień - ciężko wytrzymać 8 godzin z taką dwójką, którą trzeba cały czas izolować od siebie, bo zaraz jest wojna i wrzaski.
 
A wiesz, że Cię rozumiem :)
Tez nie mam sumienia powiedziec mojej babci, że ma nie usypiać Jagody, bo rozumiem, że musi sobie dychnąć. A w Twoim przypadku jest 2 dzieci.

Dlatego się cieszę, że Jagoda sama przestała spać na spacerze.

Inga będzie prać wszystkich na podwórku. Da sobie radę :)
 
Masz rację. Tym bardzie, że tak szczerze mówiąc troszkę tam w środku jestem z niej dumna jak widzę, że jemu tez się czasami od niej oberwie))). Tym bardziej, że nie robi mu krzywdy. A on też jest strasznie słodki pomimo, że taki łobuz)).
 
U nas nocki narazie cacy i zasypianie też.Zębolki wychodzą ale mały nie krzyczy po nocach(narazie)tylko cichutko pojękuje ale jest ok.
 
Wiecie jak ja się teraz wysypiam!! Już od dość dawna w nocy nie wstawałam (chyba, że jakiś incydent) ale słyszałam Julcze przebudzenia, poszukiwania smoka itp i kilkakrotnie się budziłam. A teraz jak on spi w swoim pokoju w ogóle go nie słyszę. Śpię twardo do oporu. Dziś zaspałam do szkoły! Obudziłam się o 7.10 (a o 7.20) miałam pociąg. Szybkie mycie, ubieranie, karmienie Julka (rano jeszcze jest cyc) i zdążyłam na pociąg o 7.30!!! Ale jaka ja jestem wyspana!!! A to tylko przeprowadzka do drugiego pokoju!!! :laugh2:
 
A Alusia w dzień śpi dwa razy po godzince. Ma ustalone godziny i ładnie usypia. Zresztą od początku starałam się być konsekwentna w sprawach spania i jedzenia i teraz są tego efekty:-):-);-):tak::tak::-D:-D. Wieczorem Ala dostaje jeszcze butlę z mlekiem ale przy niej nie zasypia. Około 19.00 ją myję potem się przebierami w piżamkę, witaminki, mleczko a potem spać. Zawsze siedzę z nią aż nie uśnie.Jak nauczyła się wstawac w łóżeczku to mieliśmy trochę problemów bo Alusia chciała się bawić i ciągle wstawała, ale już nad tym zapanowaliśmy. Próbowałam wychodzić z pokoju ale tylko sie biedactwo upłakało i nici ze spania a jak z nią jestem to sobie spokojnie usypia:tak::tak:. Dzisiaj mamy zamiar odstawić butlę mam nadzieję że się uda.
 
reklama
a u nas w dzien 2 lub 3 drzemki po okolo 45-60 minut; z usypianiem nie ma problemu - klade do lozeczka i wychodze; w nocy ostatnio troche pobudek ale zwalam to na karb wychodzacych zebow (napuchniete ze az strach) -podaje smoka, uspokajam i wychodze oczywiscie bez karmienia;

magdalena gratuluje speeda :) i super ze przeprowadzka sie sprawdzila :)

alusimamusia jaka butle chcecie odstawic ? na noc ?
 
Do góry