reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ach śpij kochanie ....

Victor śpi bez poduchy nie wiem od kiedy można z ale jak mu pasuje bez to po co mam ją dawać:confused:i tak przeważnie śpi na kołderce a nie tak jak powinien:-Dwięc pewnie poducha mu nie potrzebna.
 
reklama
Ciekawe ja Ali próbowałam dawać poduchę ale ona się tak wierci że i tak zawsze ląduje gdzieś obok więc na erazie przestałam jej dawać gdzieś słyszałam że to zdrowo jak dziecko śpi bez poduchy ale sama nie wiem
 
Mysle ze spkojnie mozesz dac juz poduszkę, Antos najczesciej sie nia bawi a nie na na niej śpi:-D ja mu połozyłam podusie z piorek, latwiej sie układa pod głowką!
 
Nasz Julek teraz śpi na płasko, ale czasami ma też taką zupełnie płaską podusię do przytulania.
Noce u nas od 2 dni bardziej burzliwe - Julek przebudza się gwałtownie z krzykiem. Jakby mu się coś przyśniło lub ząbki dawały się we znaki. Ale zaraz radzi sobie sam. Znajduje smoka i zasypia. Wiem, że tak jest, bo jak dłużej siedzę to słyszę, a potem w nocy też mnie czasami ten krzyk obudzi. Wczoraj posmarowaliśmy mu dziąsełka ale nie mam pewności, że to sprawa ząbków.
No ale uważam, że i tak mamy się super, bo nawet w te trudne noce radzi sobie sam (prawie, bo do pomocy ma 3 smoczki i pieluchę-przytulankę).
 
u nas dzieci spia bez poduszek ... a i my dorosli tylko malych jaskow uzywamy do spania :) to prawda ze jak dziecku dobrze bez poduszki to po co dawac ?


magdalena25 to dobrze ze synek sam sobie radzi w nocy ... u nas kamilka jak sie obudzi (na szczecie bardzo rzadko) to siada i nawet nie stara sie szukac smoka tylko w placz ... trzeba poleciec i dac jej smoka ...

a juz najbadrdziej mnie wkurza ze mala ciagle kladzie sie na kordelce i spi odkryta ... ile razay do niej nie zajrze tyle razy lezy rozgogolona ...
 
Idzia u nas to samo i ze smokiem i z kołderką.No ale Victor mimo spania na kołderce i teraz już beż śpiworka jest cieplutki.
 
no i wlasnie mnie pociesza fakt ze zbliza sie lato i bedzie cieplej - wtedy nie bede sie tak stresowac :)
z michalem bylo tak samo - spal odkryty - ale nie dla tego ze sie przekladal ale dlatego ze dwoma ruchami nog spychal z siebie koldre ...
 
Idzia u nas to samo, co nie zajrze do łżeczka to Antos spi odkryty na kołderce, ale na szczescie w nocy jest ciepło:-)
 
reklama
Moja Ingunia już od dawna śpi na poduszce - najpierw spała na takim płaskim naleśniku a teraz już na troszkę grubszej.

Poza tym śpi jeszcze w grubym śpiworku i dzięki temu nie tańcuje po całym łóżeczku. Już szukam jakiegoś cienkiego śpiworka na lato, bo jak nie jest "spętana", to przekręca się w nocy w poprzek łóżeczka i jest wrzask jak gdzieś utknie głową czy nóżkami. Niestety z tego, co widziałam, to śpiworki robią małe - do 12 miesięcy(((.
Może któraś z Was widziała gdzieś "letnie" śpiworki na wiek do 2 albo nawet 3 lat????
 
Do góry