reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zespół policystycznych jajników

witam. na tych stronach jestem dopiero od kilku dni i jestem w szoku że tak szybko po dobrym leczeniu można zajść w ciąże . ja wiem że mam pcos od ośmiu lat , ale ciągle trafiałam na lekarza który nic mi nie pomógł . w zeszłym roku mało tego zachorowałam na raka szyjki macicy.wycięto mi szyjkę .( załamać się można ). ale miesiąc temu znalazłam lekarza który zajął się moim problemem . jestem już po wszystkich badaniach , dzisiaj dostałam leki i mam wielką nadzieję że mi też się uda i w końcu będę miała też dzidziusia . to dzięki wam i waszym pozytywnym nastawieniu wierze , i uda mi się ..
 
reklama
ewka77! Wszystko będzie dobrze, zobaczysz! Ja też mam stwierdzone pcos i jestem po dwóch operacjach usunięcia guza z piersi, ale jestem dobrej myśli. Po prostu musi być dobrze! Jest nam pewnie trudniej zajść w ciążę, ale nie jest to niemożliwe. Potrzebna jest tylko cierpliwość, wytrwałość i oczywiście dobry lekarz, który nas odpowiednio pokieruje. Ja po wielu latach tułaczki od lekarza do lekarza chyba znalazłam tego jedynego ;) W naszym kraju bardzo ciężko jest trafić na naprawdę dobrego specjalistę. Dlatego też życzę Ci, aby lekarz, do którego teraz chodzisz też okazał sie tym jedynym ;)

Pozdrawiam
 
dolaresr diagnozę postawi Ci lekarz po obejrzeniu wyników zresztą tylko prolaktyna i USG nic ciekawego nie wniosą do stwierdzenia przyczyny problemu z zajściem w ciążę.
ania366 a jeśli Ci się naturalnie nie uda-może jednak skonsultujesz swoją sytuację z innym ginem-pierwsza ciąża po clo to przy drugiej mogą(nie muszą ) też być problemy.Po clo rzadziej niż po gonadotropinach trafią się ciąża mnoga.
ewka77 tak można szybko zajść w ciążę przy dobrym leczeniu ale też można czekać długo.Trzeba mieć dużo cierpliwości i wiary że za którymś razem się uda.Trzymam kciuki za ciebie.
 
Witam!
Jestem tutaj pierwszy raz i chcialabym was prosic o pomoc. U mnie sprawa wyglada tak... Ponad pol roku temu odstawilam tabletki anty. Przez 3 miesiace okres pojawial sie jak w zegarku, co 30 dni. Nastepne moje cykle byly w odstepach 37-28-36 a teraz mam juz 38 dzien i nic nie wskazuje na to ze bede miala... Oprocz tego zrobil mi sie straszny tradzik, wczesniej specjalnych problemow z tym nie mialam. W sumie bedac na badaniu u gina 1,5 roku temu stwierdil, ze na moim lewym jajniku pojawily sie cysty, dal mi tabletki i zniknely. Dodam ze chyba od zawsze mam sklonnosci do tycia. Czy wedlug was to sa wystarczajace objawy zeby spodziewac sie PCO? Jezeli moglybyscie mi jeszcze napisac jakie badania i dokladnie w ktorych dniach wykonywalyscie. Moj problem polega na tym, ze jestem za granica i nie mam tu kontaktu z zadnym ginem... Wiec jak pojade do Polski chcialabym zobic potrzebne badania, a ze nie moge wziac dluzszego urlopu chcialabym wiedziec na kiedy najlepiej zaplanowac wyjazd. Z gory dziekuje za wasze uwagi i opinie
Pozdrawiam cieplo
 
annie niestety ale tak po prostu pco się nie da stwierdzić.Musisz zrobić USG przez pochwę i badanie hormonów w 2-4dc(FSH LH testosteron siarczenepiandosteronu prolaktynę estradiol a w 21dc progesteron.)Dopiero na podstawie tych wyników stwierdza się PCO.
 
Dziekuje Anulko:) Wiem, ze to nie takie proste i konieczne sa badania, szczegolnie te hormonalne, to tylko moje (mam nadzieje ze glupie i bledne) przypuszczenie... bez obrazy ale wolalabym nie dolaczyc do waszego grona, chociaz jestescie bardzo mile :) Bardzo mi pomoglas z tymi badaniami. Dziekuje jeszcze raz
 
cześć Kinia . dzięki za wsparcie .biorę tabletki pierwszy miesiąc i już jestem po owulacji , teraz czekam na rezultaty. pozdrawiam.:happy:
 
Witam
własnie wróciłam od ginekologa
podejrzewa u mnie zespół policystycznych jajników
problemy z utrzymaniem wagi,w ciagu 3 miesiecy przytyłam 15kg!!!!!! mam typowe objawy ciazy- niestety w niej nie jestem
ale on kazał mi sie niczym nieprzejmować twierdzi że wszystko jest oki przepisał mi luteine, nie zlecił zadnych badań hormonalnych wręcz przeciwnie, stwierdzil że jestem zdrowa ale z dłuzej zajmie mi zachodzenie w ciaze
kiedy czytam to forum to stwierdzam ze mnie oszukał
nie wiem co robic, strasznie sie boje i zaczynam panikować
staram sie odzidzie od 3 miesiecy
mam metlik w głowie i jestem przerazona
chyba sie upije z rozpaczy
pozdrawiam
 
reklama
Anetka nawet sie nie zastanawiaj tylko zmieniaj lekarza-jeśli masz PCO(tylko że to muszą potwierdzić jeszcze hormny a nie tylko USG)to możesz mieć czasem owulację ale ja nie miałam jeszcze wcale bez leków więc nie trać czasu tylko zrób hormony i idź do innego ginekologa.
 
Do góry