reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zespół policystycznych jajników

reklama
Witam, jestem tu nowa, chociaz od czterech miesiaecy sledze prawie kazde forum o pco, jak sie domydlacie tez stwierdzono u mnie ta chorobe, ale tylko na podstawie usg ( dopochwowe ) Pani doktor przepisala mi duphaston od 16 dnia cylku przez 10 dni, tak az 3 miesiace ktore wlasnie minely, a ja nadal w ciazy nie jestem... oczywiscie zawsze mialam problemy z @ czasami nie wystepowala nawet przez 6 miesiecy, sadzono ze to mlodociane zaburzenia,
(mam 20 lat ) przepisano mi diane 35 bralam je przez 2 lata, kiedy odstawialam i zdecydowalaismy sie z mezem na dziecko diagnoza: PCO.... ( dodam ze jestem osoba szczupla waze 52 kg )pod koniec miesiaca ide do kontroli i prawdopodobnie bede miec wywolywana owulacje, co o tym sadzicie,???
 
Dobrze ze zaczynasz tak wcześnie Musisz mieć dużo nadziei i cierpliwie czekać na efekty ewentualnego leczenia.Dobrze byłoby zrobić hormony(prolatyna testosteron progesteron i FSH i LH)
 
Hej dziewczyny..Poczytalam troche postow i sama juz nic nie wiem..Ale zaczne od poczatku...Przed samymi swietami poronilam, bedac na kontroli moj pan dr stwierdzil ze mam obraz jajnikow policystycznych al nie moge miec PCO poniewaz bylam w ciazy:(..wczesniejszy lekarz stwierdzil PCO..mam regularne miesiaczki ktore trwaja do 7 dni, obfite, mam pecherzyki dominujace nie wiem czy jest owulacja:(ale mam zamiar to sprawdzic..nie wem co robic-czy mam to PCO czy nie:(...teraz czekam na @ i mam brac przez dwa miesiace diane a potem badania i starania...prosze pomozcie bo nie wiem co mam robic..jakie badania powinnam wykonac zeby stwierdzic czy to PCO..Jestem zrozpaczona-tak bardzo chcialabym miec dzidzie...i czy to prawda ze diana pomaga na PCO??:-(
 
Przede wszystkim spokojnie Magda :tak: Ja też mam PCO, a zobacz suwaczek ;-) Da się!

Nie wiem, czy Diana pomaga. Ja jej nie braółam, nie miałam leczonego samego PCO, tylko jego skutki - czyli obejscie problemu nie mozności zajscia w ciążę - wywoływano mi owulację, monitorowano cykl i w końcu się udało. A PCO zyje swoim życiem zdaje sie :baffled: Teraz jakoś to zeszło na drugi plan, bo dzidziuś najwazniejszy. Ale przyjdzie mi sie znów zmierzyc z tym problemem, bo chcielibyśmy drugiego dzieciaczka...

zasiegnij opinii drugiego lekarza, aby mieć pewnośc, że jesteś dobrze prowadzona. Chociaż skoro starasz sie o dzecko, to nie bardzo rozumiem dlaczego gin nie zparoponował monitoringu cyklu na początek, aby sie upewnić, co z owulacją - jeśli jej nie ma, to powinien dać coś na pekniecie pecherzyków, potem duphaston na pomoc w zagnieżdżeniu sie zarodka.
No ale skoro masz regularnie @, pecherzyki ładnie rosną, to moze to nie PCO w ogóle??
 
magdaim83 u Ciebie może być tylko obraz jajników jak w PCO bo skoro @ masz regularne no i bez leków zaszłaś w ciążę to pewnie nie to PCO bo przy PCO raczej się nie zachodzi w ciążą(co nie jest niemożliwe bo owu się zdarza)Co do badań to prolaktyna testosteron,siarczan epiandosteronu LH i FSH no i Diana "uspokaja jajniki więc może u Ciebie to dobry pomysł..
 
Dzieki dziewczyny za odpowiedzi...musze przycisnac mojego lekarza zeby dal mi skierowanie na te badania a jak nie to zrobie je sama prywatnie...no i najyzej zmienie lekarza..coz trzeba probowac i wierzyc ze kazdej z nas sie uda:)
 
Cześć, jestem nowa, ale ja również cierpie na PCO. Przez 5 lat mam problem z okresem a dopiero od roku wiem że cierpie na tą dolegliwość. Ogólnie jestem załamana bo z mężem chcemy mieć dzieci a nie możemy. Prosze napiszcie czy którejś z was mimo PCO udało się zajść w ciąże i jak długo czekaliście na dzidzie.
 
reklama
Dziewczyny pociesze Was. Ja tez mam PCO, a w zeszly piatek dowiedzialam sie,ze jestem w ciazy. Rzeczywiscie dlugo sie staralismy z mezem o dzidziusia, bo 2lata i 3 miesiące.W koncu zwatpilam,ze kiedys zajde w ciążę, a tu taka niespodzianka. Wszystkie na pewno doczekacie sie dzidziusia, tylko po prostu bedzie trzeba dluzej poczekac. Zycze wszystkim szybkiego zafasolkowania :-D
 
Do góry