reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie,wychowanie i rozwój naszych dzieciaczków

yyy, nie wiem zupełnie o jakim badaniu piszesz. Na co to badanie przesiewowe??? U nas były robione przeciwko wrodzonej niedoczynności tarczycy, fenyloketonurii i mukowiscydozy.


właśnie o tym badaniu piszę. Bo jak ona powiedziała badanie przesiewowe z krwi, aby wykluczyć szczególne choroby (nie pisało jakie) to sprawdziłam w necie co pod tym stwierdzeniem rozumieją w Polsce to właśnie było napisane o tych chorobach co ty piszesz. Najwyżej pokaże jej co mam w polskiej książeczce zdrowia, mam nadzieję że się dogadam, bo w sprawach medycznych nie jestem z angielskiego orłem:p
 
reklama
Martina bo wyniku nie podają jeśli jest wszystko ok. Bo rozumiem, że to jest to badanie co robi się z krwi pobranej z pięty (niedługo po porodzie, chyba w drugiej bądź trzeciej dobie życia dziecka)? Nam w szpitalu powiedzieli, że pobierają krew, robią testy i jeśli coś jest nie tak to będą dzwonić do nas. Jeśli nie zadzwonią to znaczy, że wszystko jest w porządku, dziecko zdrowe :)
 
Martina bo wyniku nie podają jeśli jest wszystko ok. Bo rozumiem, że to jest to badanie co robi się z krwi pobranej z pięty (niedługo po porodzie, chyba w drugiej bądź trzeciej dobie życia dziecka)? Nam w szpitalu powiedzieli, że pobierają krew, robią testy i jeśli coś jest nie tak to będą dzwonić do nas. Jeśli nie zadzwonią to znaczy, że wszystko jest w porządku, dziecko zdrowe :)

no właśnie tak też czytałam, mam nadzieję że takie tłumaczenie jej wystarczy bo po co go kłuć drugi raz jak już badanie jest zrobione i wsio jest ok:)
 
Martina bo wyniku nie podają jeśli jest wszystko ok. Bo rozumiem, że to jest to badanie co robi się z krwi pobranej z pięty (niedługo po porodzie, chyba w drugiej bądź trzeciej dobie życia dziecka)? Nam w szpitalu powiedzieli, że pobierają krew, robią testy i jeśli coś jest nie tak to będą dzwonić do nas. Jeśli nie zadzwonią to znaczy, że wszystko jest w porządku, dziecko zdrowe :)

nam powiedzieli dokładnie to samo ;)
 
MArtina rodziłyśmy maluchy w tym samym szpitalu i powiem Ci to co dziewczyny położna mówiła że jakby było coś nie tak to dostalibyśmy list albo telefon z Prokocimia.do miesiąca czasu chyba. a Nam mija już rok więc napewno jest wszystko oki!!!
 
reklama
Do góry