reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie,wychowanie i rozwój naszych dzieciaczków

reklama
dokładnie nie wiem, bo my mamy po znajomości w cenach hurtowych, ale z tego co pamiętam, to jedna dawka kosztuje ok. 300 zł.
gdy się szczepi od 6 tygodnia życia dziecka, to są 3 dawki w odstępach co 6 tygodni, a potem dawka przypominająca po skończeniu 2 roku życia.
Ale inaczej jest jak się zaczyna szczepić pomiędzy 6 a 12 miesiącem życia dziecka. Wtedy są dwie dawki co 6 tygodni i jedna przypominająca w 2 roku życia.
Jeszcze inaczej, jak zaczyna się szczepić między 12, a 24 miesiącem życia dziecka. Wtedy są tylko 2 dawki (bo nie ma dawki przypominającej).
A jak chce się zaszczepić dziecko, które ukończyło 2 lata, to jest tylko jedna dawka.

Jednak z tego co słyszałam, zakażenie pneumokokami najgorzej znoszą malutkie dzieci... :/ dlatego my nie zwlekaliśmy ze szczepieniem
 
ta szczepionka na pneumokoki jest dla dzieci dość bolesna.... jak byś szczepiła po skończeniu przez małą roku to wystarczy tylko jedna dawka a tak teraz musisz 3 dawki podać... a koszt jednej to u nas 280 PLN...
Oj jest bolesna :-( Hanusia po niej się rozpłakała, a po 5w1 nie płakała ani trochę. U nas 5w1 kosztuje 95zł, a za prevenar płaciliśmy 275zł.
Krewetka mi pielęgniarka mówiła, że te na penumo Hanusia musi dostać 3, potem, jak skończy 1,5 roku, albo po 1,5 roku od ostatniej (nie pamiętam dokładnie) jeszcze raz przypominającą.
 
reklama
Heloł Laski, dawno mnie u Was nie było. Rany nie wiedziałam że przy dziecku będzie człowiek miał tak mało czasu.

U nas również są pierwsze ząbki. Diana kończy dziś 4 miesiące, a w tym tygodniu wyszły jej dwie dolne jedynki.

Co do szczepionek, to szczepimy się tylko tymi obowiązkowymi. N a razie miała tylko jedno szczepienie, to po 7tygodniach. Na kolejne nie dotarła bo złapała ją infekcja- bakteria w moczu, i męczymy się z tym już miesiąc. 2 antybiotyki już za nami, teraz czekamy na wyniki posiewu. Odbieram w poniedziałek i mam nadzieję że będziemy mogły iść się zaszczepić.
 
Do góry