reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie,wychowanie i rozwój naszych dzieciaczków

mam pytanie do tych mam których pociechy miały katarek: co stosowałyście? oprócz wody morskiej czy soli fizjologicznej...
muszę mojemu małemu kupić coś na katar i nie wiem co...
 
reklama
mój dzielny Antoś w końcu pięknie podnosi główkę leżąc na brzuszku bo kładę go na łóżku gdy są reklamy i sobie ogląda... może dziwny sposób ale działa
zresztą przy trzymaniu za rączki sam się stara podnosić i trzyma sztywno główkę więc chyba jest wszystko ok

i ja tez przestaję czytać te wszystkie etapy rozwoju bo każde dziecko rozwija się inaczej i tylko mozna się zestresować
 
u nas tez jakos glowka chetniej w prawa wiec teraz wszystkie "atrakcje" staram sie serwowac z lewej zeby troche kierunek zmienil
Odkad ma ta poduche lezenie na brzuszku jest be:-( bardzo sporadycznie daje sie na chwilke polozyc ale glowki mu sie juz nie bardzo chce dzwigac, za to jak jest na rekach(nawet tylko do odbicia) to trzyma ladnie wiec mam nadzieje jest ok..
 
rozmawiałam z pediatrą na temat kupek, powiedziała, że 7 dni to ciut za dużo, kazała podawać 2 razy dziennie rumianek i ja też mam pić, no i ograniczyć słodycze i tłuste.
spytsła, kiedy była ostatnio kupa- 3 dni temu, to zaczęła mu tam masować dziwnie uciskać i powiedziała:
dziś będzie kupa :-)
i tak po 5 godzinach faktycznie pojawiła się kupka :-D

hehe jak znachorka jakaś;-)
 
aga - jak ci lekarka kazała ograniczyć słodkie to ja już wiem dlaczgo Jasiek ma kupę tylko raz na dwa dni :baffled: - od jutra żadnych słodyczy :tak:

Co do podciągania za rączki to ja podciągam codziennie. Podczas każdej z wizyt - u neurologa, u lekarza rehabilitanta i na samej rehabilitacji, wszyscy podciągali Jaśka i sprawdzali jak ciągnie główkę, czyli jak silne są mieśnie brzucha i ja teraz robię tak jak oni - raz dziennie 2,3 podciągnięia. Na brzuszku leżąc, dźwigając główkę, ćwiczy maluch mięśnie karku, a poprzez podciąganie i trzymanie główki - mięśnie brzuszka, które już w tym okresie mogą być silniejsze. Ja po kilku dniach tego podciągania widzę już różnicę - Jasiek stara się dźwigać główkę do góry samemu a nie ciągnie ją siłą bezwładu - nie wiem tylko czy wynika to z tego że ma silniejsze mięśnie po ćwiczeniach, czy po prostu zakumał że jak podciągają za rączki to wypadałoby dźwignąć główkę - bo wcześniej tego nie próbował :tak:
 
no właśnie słodycze..
a co do podciągania, to dokładnie tak jak piszesz- mięśnie brzuszka.
i też dziś przed szczpeieniem, pierwsze co, to pediatra złapała go za rączki i podciagała..
powiedziała też, ze nie widzi przeciwskazań, aby w leżaczku leżał, bo jest ciekawy świata.
nawet zapyała mnie czy mam spacerówkę :Szok:
ale do spacerówki go przeciez nie włożę, skoro nie siedzi- bez sensu!
 
do kiedy zamierzacie dawać dzieciom wit. K?? do końca 3 miesiąca czy dłużej??? bo mały dzisiaj kończy 3 miesiące mam jeszcze 10 szt. ampułek z wit. K i nie wiem czy dalej ją kupować czy dawać już tylko samą wit. D...
 
reklama
Do góry