reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie i pielęgnacja naszych maleństw

anecznik - u nas też tak jest, w sumie pampers prawie suchy chyba, że herbatki jeszcze się napije z godzine przed snem to trochę bardziej mokry, maluchy, które nie piją w nocy już tak bardzo nie sikają w nocy :-)
 
reklama
Mój to strasznie mało pije nie wiem czy się 100 ml wody w ciągu dnia by uzbierało :-( ale zmusić go przecież nie dam rady, czasem mi się wydaję że on wodę to chyba z powietrza czerpie :-) ale i tak wcześniej to pampersy były pełne a teraz sucho gdyby nie kupy to może i by 2-3 by starczyły. Z tym piciem to może ma to po mnie ja potrafię cały dzień być na szklance herbaty o ile zdążę ją rano wypić :-( wiem że to nie zdrowe ale jakoś nie potrafię się zmusić do picia.
 
ostatnio mi alergolog poleciła, aby filipa czerwone zmiany alergiczne zwykłym kremem nivea smarować i w sumie od czwartku smarowałam i już w sobotę nie było placków a nowe raz dwa się goiły, także polecam :) ja kupiłam ten w metalowym opakowaniu

orientujecie się po jakim czasie po podaniu np czekolady pojawia się reakcja? wczoraj i dziś dałam filipowi czekolady troszkę i nie ma żadnej reakcji :D i nie wiem czy może się jeszcze pojawić czy raczej jest bezpieczny w tym temacie? kusi mnie, aby monte kupić, ale boję się uczulenia...

Kasiu mi sie wydaje ze max jeden dzien...ja \Gai daje monte juz prawie 2 miesiace:)Chociaz ona woli podróbke monte z biedronki bondi:)
I serek gismo taki jak danonki:)
Danonków nie podaje bo jakoś nie mam dobrego zdania:)
 
Wydaje mi się że w monte jest mnóstwo świństwa zresztą podobnie jak w danonkach, ja się zastanawiam ostatnio nad podaniem młodemu budyniu ale jakoś zabrać się za niego nie mogę :-)
 
Dziewczyny daje któraś może swojemu skarbowi tran lub kwasy Omega3?? Młody strasznie rzadko je rybę (o ile zje) i zastanawiam się nad podawanie mu jakiegoś "zamiennika"
 
ostatnio mi alergolog poleciła, aby filipa czerwone zmiany alergiczne zwykłym kremem nivea smarować i w sumie od czwartku smarowałam i już w sobotę nie było placków a nowe raz dwa się goiły, także polecam :) ja kupiłam ten w metalowym opakowaniu

orientujecie się po jakim czasie po podaniu np czekolady pojawia się reakcja? wczoraj i dziś dałam filipowi czekolady troszkę i nie ma żadnej reakcji :D i nie wiem czy może się jeszcze pojawić czy raczej jest bezpieczny w tym temacie? kusi mnie, aby monte kupić, ale boję się uczulenia...

A jakiego rodzaju plamy miał? Bo u nas wczoraj rano u małej pojawiły się na prawej skroni takie czerwone kropki, jakby potówka. Po śniadaniu zniknęły, za to wieczorem pojawiły się na karku i na dekolcie. Nie wiem czy to potówka, czy jakaś alergia? Ale mała nic nowego w sumie nie jadła, no oprócz parówki cielęcej 2 dni wcześniej.. Mąż ma alergie na pyłki i podejrzewa, że może mała to po nim, tyle że on wtedy kicha i z nosa mu się leje, a mała ma tylko te kropki... Dziś zaczęła do tego pocierać prawe oczko.. Kurcze, mam nadzieję, że to nie to 'wiosenna alergia'...
 
filip miał takie placki suche czerwone, takie wielkości truskawki powiedzmy, w łokciach, przy ustach i na brodzie

U nas wysypka już zdiagnozowana - była to wysypka po 3dniówce! :) Myślałam, że przy 3dniówce ma się temperaturę min. 38 st. Pola miała między 37,2 a 37,7.. Myślałam, że to może początek jakiegoś przeziębienia, ale potem pojawiła się ta wysypka, którą dostała wieczorem, a rano już nie było po niej śladu. I tym sposobem mamy 3dniówkę za sobą :)
 
reklama
w szpitalu poznałam nowy patent: jak dziecko ma plasterek i chcemy bezboleśnie zdjąc kupujemy w aptece benzynę !!! zwilżamy plaster i klej się rozpuszcza i zdejmowanie plastra nie boli, sprawdzone na filipie :) ponadto można raz dwa wyczyścić ślady po plastrach :)

dzięki
ja zawsze miałam problem po ABeRze żeby usunąć ślady kleju po elektrodach, przy najbliższym badaniu napewno spróbujemy

ps. schemat jedzeniowy podobny tylko zamiast cyca mm i popołudniu zamiast kaszki jakiś jogurt, serek
 
Do góry