reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie i pielęgnacja naszych maleństw

Fajna sprawa, od rozmiaru 4 są trochę inne te pieluszki happy (3d flexi czy jakoś tak;-)) niż mniejsze rozmiary, więc może akurat te nie będą uczulać. Miałabyś dużą oszczędność na pieluchach:tak:
 
reklama
Dziewczyny, ja tak z innej beczki: myjecie dzieciom ząbki już szczoteczką, czy jeszcze tą nakładką na palec? I czy myjecie już pastą? Jeśli tak to jaką polecacie? U nas Pola ma co prawda 2 zębolki na dole i 4 na górze, ale na razie myję jej jeszcze tą nakładką Canpola na palec.. Zresztą trudno nazwać to 'myciem'.. :) Trochę jej 'poszoruję' zęby na dole, a ona już zaczyna mnie gryźć.. Z górą to samo - zresztą tam to ma w zasadzie dwie jedynki, a na miejscu dwójek to takie 'kropeczki', które jakoś pomału rosną.. Duzo wolniej niż jedynki..
 
Dziewczyny, ja tak z innej beczki: myjecie dzieciom ząbki już szczoteczką, czy jeszcze tą nakładką na palec? I czy myjecie już pastą? Jeśli tak to jaką polecacie? U nas Pola ma co prawda 2 zębolki na dole i 4 na górze, ale na razie myję jej jeszcze tą nakładką Canpola na palec.. Zresztą trudno nazwać to 'myciem'.. :) Trochę jej 'poszoruję' zęby na dole, a ona już zaczyna mnie gryźć.. Z górą to samo - zresztą tam to ma w zasadzie dwie jedynki, a na miejscu dwójek to takie 'kropeczki', które jakoś pomału rosną.. Duzo wolniej niż jedynki..

Używam pasty Nenedent i nakładam ją na szczoteczkę, którą kupiłam w aptece. Maluch dostaje ją do gryzenia w czasie zakładania pieluchy po kąpieli. Szczoteczkę mamy Jordan 0-2, o taką:

jordan-szczoteczka-step-by-step-0-2-soft-dla-dzieci.jpg
Mam tylko jedno pytanie -podajecie dzieciom fluor? Bo pasta jest bez niego i dla dzieci, które zażywają go doustnie. Muszę przy najbliższej okazji zapytać o to pediatrę, bo chciałabym żeby zęby malucha były jak najlepiej zabezpieczone.
 
Dziewczyny jak to jest z siuśkami u Waszych maluchów? Kamil ostatnio strasznie mało sika, po całej nocy ok 10-12 godzinach jego pampers jest praktycznie słuchy a jeszcze niedawno był cały nabombany. Zastanawiam się czy to normalne czy raczej niepokojące.
 
Dziewczyny jak to jest z siuśkami u Waszych maluchów? Kamil ostatnio strasznie mało sika, po całej nocy ok 10-12 godzinach jego pampers jest praktycznie słuchy a jeszcze niedawno był cały nabombany. Zastanawiam się czy to normalne czy raczej niepokojące.

hmmm cieżko cokolwiek doradzić bo Gaja to wiecznie siedz na bombie a pije duzo czy srednio??
 
w ciagu dnia tez mało sika? Jeśli tylko po nocy pieluszka nie napełniona to nie masz się czym martwić, w tym wieku dzieci już w nocy tak nie siusiają. Chorował Kamil ostatnio? Mój łukasz po chorobie dzień czy dwa mało sikał.
 
reklama
Do góry