reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie i pielęgnacja naszych maleństw

witam,
Dziewczyny czy u któregoś czerwcowego maluszka pediatra stwierdził zbyt szybko zarastające ciemiączko przednie?Nam coś takiego powiedziano wit D3 nie bierze Juka od sierpnia a teraz mam całkiem wapno ograniczyć w mojej diecie (karmie tylko piersią). Oczywiście już zdążyłam się naczytać czym grozi niedobór witD i wapna. do tego Julce od tygodnia strasznie poci się główka jak je, dosłownie muszę pieluszką wycierać bo tak to niemal ciurkiem jej leci a to ponoć jeden z pierwszych objawów niedoboru wit D.
 
reklama
Agula radzilabym z tym isc do lekarza, niedobor wit D grozi krzywica

paznokcie ja obcinam, nozyczkami zaokraglonymi, 2 razy w tygodniu
nie mam z tym problemow, nigdy sie tego nie balam
 
witam,
Dziewczyny czy u któregoś czerwcowego maluszka pediatra stwierdził zbyt szybko zarastające ciemiączko przednie?Nam coś takiego powiedziano wit D3 nie bierze Juka od sierpnia a teraz mam całkiem wapno ograniczyć w mojej diecie (karmie tylko piersią). Oczywiście już zdążyłam się naczytać czym grozi niedobór witD i wapna. do tego Julce od tygodnia strasznie poci się główka jak je, dosłownie muszę pieluszką wycierać bo tak to niemal ciurkiem jej leci a to ponoć jeden z pierwszych objawów niedoboru wit D.
U chrześniaka P. podejrzewają zarośnięcie ciemiączka i niestety chyba będzie miał nacinaną czaszkę :-(Ale wit.D nie kazano odstawiać, lepiej idź do lekarza.
 
witam,
Dziewczyny czy u któregoś czerwcowego maluszka pediatra stwierdził zbyt szybko zarastające ciemiączko przednie?Nam coś takiego powiedziano wit D3 nie bierze Juka od sierpnia a teraz mam całkiem wapno ograniczyć w mojej diecie (karmie tylko piersią). Oczywiście już zdążyłam się naczytać czym grozi niedobór witD i wapna. do tego Julce od tygodnia strasznie poci się główka jak je, dosłownie muszę pieluszką wycierać bo tak to niemal ciurkiem jej leci a to ponoć jeden z pierwszych objawów niedoboru wit D.
a dlaczego nie bierze wit D3 od sierpnia?? Wit K podaje sie pierwsze 3 miesiace ale D przez conajmniej rok! odstawilas na wlasna reke czy ci tak lekarz zalecil?
 
koriander jak szczepiłam 1 dawką infanriks to mi kazała odstawić, bo mała duża ładnie rośnie i takie tam, dziwiło mnie to ale że Bartkowi też na lato odstawiałam(urodził się w marcu)to stwierdziłam że ok. Nam wręcz zalecano wcześniej żeby Julka miała witD do 3 rż(opinia stomatologa dziecięcego u którego byłam z Bartkiem bo mu strasznie szybko ząbki poleciały)i dieta bogata w wapno(bo szybko rośnie i żeby z układem kostnym wszystko było ok.). A tu taka opinia pediatry żeby w ogóle odstawić.Niepokoi mnie to bardzo. i chyba będę się konsultować z innym pediatrą.
Do tego jeszcze takie pytanie czy może szczepiłyście infariksem jak dziecko kaszle?
Dokładnie 3 tyg temu mała dostała gorączki i zachorowała na coś ala grypa- diagnoza wirus (podobnie jak Bartek)i od tego czasu kaszle a od paru dni jakaś niespokojna jest mówiłam o tym pediatrze ale ona stwierdziła ze szczepić! szczepić! fakt jesteśmy mocno spóźnione z 2 dawką a teraz już z 3 ale jakoś tak się boje.

konniczynka czaszkę to się nawierca ale tylko w przypadku gdy ciśnienie śródczaszkowe jest za wysokie i trzeba natychmiast je zmniejszyć.
 
agula jak masz watpliwosci to nie szczep
to nie lekarz jest odpowiedzialny za dziecko tylko ty, rob jak ci intuicja podpowiada
tydzien odczekac nie zaszkodzi
nam pediatra kazala odczekac 2 tygodnie a tez jestesmy z druga dawka mocno spoznieni
co do wit D to jak dziecko szybko rosnie to chyba jeszcze bardziej jej potrzebuje, tak mi sie wydaje bo ja jako dziecko mialam 2 bardzo duze dawki wit D bo szybko roslam
 
katarzynajanicki te happy bella podobno do niczego - znajoma mi mówiła, Hugissy kupiłam na spróbowanie - jak dla mnie za sztywne, takie jakieś "papierowe", podobno najlepsze po pampersach są Dady z Biedronki:) Już nie jedną taką opinię słyszałam;)
 
katarzynajanicki te happy bella podobno do niczego - znajoma mi mówiła, Hugissy kupiłam na spróbowanie - jak dla mnie za sztywne, takie jakieś "papierowe", podobno najlepsze po pampersach są Dady z Biedronki:) Już nie jedną taką opinię słyszałam;)

My używamy i dla nas są extra:)Dość, że Gaja je lubi są chłonne itd to jeszcze cena super;)
 
reklama
.Niepokoi mnie to bardzo. i chyba będę się konsultować z innym pediatrą.
Do tego jeszcze takie pytanie czy może szczepiłyście infariksem jak dziecko kaszle?
Dokładnie 3 tyg temu mała dostała gorączki i zachorowała na coś ala grypa- diagnoza wirus (podobnie jak Bartek)i od tego czasu kaszle a od paru dni jakaś niespokojna jest mówiłam o tym pediatrze ale ona stwierdziła ze szczepić! szczepić! fakt jesteśmy mocno spóźnione z 2 dawką a teraz już z 3 ale jakoś tak się boje.

konniczynka czaszkę to się nawierca ale tylko w przypadku gdy ciśnienie śródczaszkowe jest za wysokie i trzeba natychmiast je zmniejszyć.
Ten kaszel i niepokój to może od ząbkowania też być i pediatra mogła stwierdzić, że nie ma zmian osłuchowych. Ale ja bym się skonsultowała dla pewności z innym pediatrą, nie warto ryzykować z takim maluchem. Jak odwleczesz jeszcze trochę to szczepienie, to się nic nie stanie.

Niestety chrześniak P. chyba będzie miał rozcinany szew i plastykę czaszki właśnie ze względu na wzmożone ciśnienie śródczaszkowe, ale czekamy jeszcze na konsultację w grudniu.
 
Do góry