reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdjęcia z USG, wizyty lekarskie, badania...

reklama
Sesi ja luteine biorę od samego początku ciąży "profilaktycznie" 2x1 i od jakiegoś czasu magnezu sporo.Mnie Hipotrofią lekarz postraszył już w 24 tyg,nawet miałam już skierowanie do szpitala(ale ostatecznie jeszcze się tam nie znalazłam), od tego czasu robie USG co 2-3 tyg żeby sprawdzać przepływy u dziecka no i czy rośnie. Nie wiem czy u Ciebie jakąś przyczynę tego znaleźli? U mnie brzuszek odstaję od reszty o jakieś niecałe 2 tyg, wiem też że trzeba kontrolować ciśnienie bo może to być przyczyną. Ja już się dużo naczytałam o tym wszystkim:)
 
Widze ze mowicie o wymiarach. Mi wczoraj na usg wyszlo ze brzuszek i główka 28w4d i 28w6d a kosc udowa 30w6d wagowo wychodzi kolo 30tygodnia i pare dni i nic nie mowil ze cos nie tak. Nie straszyl niczym... Powiedzial tylko ze kolosa napewno nie urodze i ze taka moja natura ze duze dzieci ze mnie nie wychodza. Syn mial 2950 przy porodzie. ;)
 
kurcze ja mialam ostatnie pomiary w 24 tygodniu i mial 30cm i 700g. Wizyte mam dopiero po świętach i chciqlabym wiedziec ile juz ma. Wasze dzieciaczki juz takie okraglutkie sie robią, ciekawe jak moj;)
 
Sesi - a poprzednie dzieciątko też takie drobne było? Miałaś może III prenatalne usg wykonywane?
Też uwielbiam słowa lekarzy odnośnie stresowania się, yh. Leżeć, odpoczywać, jak najbardziej, ale stres? Wyeliminować się po prostu nie da. Trzymam kciuki, żeby dzieciątko było zdrowe jak rybcia :*
 
ja też po wizycie, mały waży 1660, wg lekaża waga prawidłowa akurat na ten tydzień ciąży. Wszystko ok ale szyjka skróciła mi się przez miesiąc do 2 cm i mam się bardzo oszczędzać.

Sesi mi też często twardnieje brzuch;/
 
Młoda była jak słoń - 3800 w 39 tygodniu. Ale jej tato miał te swoje 1,9m. Mój najświeższy mąż ledwo do 170 dociąga (jak mu fryzjerka odpowiednią fryzurę zrobi), ja urodziłam się 1,8kg więc możliwe ze to też ma wpływ. Ale i tak się stresuję bo wiadomo. Usg genetyczne III miałam właśnie w środę i na nim wyszło że dzieć taki malutki. W czwartek idę na konsultacje do innego gina, a po świętach mam się zgłosić do tego od genetycznych raz jeszcze. No zobaczymy. Mam nadzieję że podrośnie to moje dziecko i przytyje chociaż 300g przez te dwa tygodnie. Leże na lewym boku, jem białko do porzygu i to musi wystarczyć, więcej zrobić nie jestem w stanie.
 
Moja mała dzisiaj 29 tydzień i 5 dni 1500 g, kość udowa jak w 31 tygodniu i 3 dni, a brzuszek jak w 29 i 3 dni. Więc obstawiam że będzie długa :-) luteinę mam dalej brać, nastepna wizyta za 3 tygodnie :-) buźki nie chciala pokazać więc fotki brak . Ale ruchliwa była bardzo,nóżkami kopie :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry