reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdjęcia z USG, wizyty lekarskie, badania...

Będzie dobrze :) Maluszki mają jeszcze dużo czasu na zmianę pozycji :)

Junior od zawsze jest ułożony główką do dołu - przynajmniej na każdej wizycie tak to wygląda. Tez jest jak u Małgosi nisko. Czuję go głównie pod pępkiem i w jego okolicach (po obu stronach i rzadziej nad - aż pod piersiami).
 
reklama
Moj Marcelek na ostatnim usg był ułożony główką do góry, nogami do dołu, czyli jak to powiedzial pan dr, miednicowo. Ale ze do cesarki to stwierdził ze bez znaczenia wiec sie nie przejmuje. Choc zastanawialam sie ostatnio czy nie zmienił pozycji do teraz najbardziej czuję go wysoko, dobrze nad pępkiem:)
We wtorek mam badania prenatalne to sie dowiem czegoś więcej, już nie mogę się doczekać:))))
 
Drogie dziewczyny, a czy któraś z Was była zagrożona konfliktem serologicznym i miała podawaną w 28 tyg zapobiegawczo immunoglobuline? wiecie może jak to wygląda ile kosztuję i czy niesie ze sobą jakieś ryzyko?
 
Drogie dziewczyny, a czy któraś z Was była zagrożona konfliktem serologicznym i miała podawaną w 28 tyg zapobiegawczo immunoglobuline? wiecie może jak to wygląda ile kosztuję i czy niesie ze sobą jakieś ryzyko?

Witaj, jestem co prawda na majówkach ale podczytuję Was regularnie :) Też jestem zagrożona konfliktem. Mam już zakupioną immunoglobulinę. Jutro mam wizytę i Pani doktor umówi mnie z pielęgniarkę na podanie jej. Cena u mnie w mieście to 390zł. Jeżeli chodzi o ryzyko to raczej nie niesie ze sobą ryzyka, bo inaczej chyba by
tego lekarze nie zalecali.
 
Tez mamy konflikt, ale nie słyszałam abym miała mieć podana immunoglobuline. Lekarz mi zwracał uwagę ze muszą ja podać po jakimkolwiek krwawieniu i po porodzie... ja natomiast robie co 2 mce badania na odczyn rh, sprawdzając czy nie ma przeciwcial.
 
U nas też jest konflikt i ja po pierwszym porodzie właśnie dostałam immunoglobuline. Teraz miałam badania i jest ok bo nie wykryto przeciwcial.
 
U nas jest taka sama sytuacja, mamy z mezem konflikt. Immunoglobuline dostalam od razu po porodzie. I teraz w ciazy sprawdzam przeciwciala.
 
Ja też sprawdzam te przeciwciała regularnie. Do tej pory myślałam ze tą immunoglobuline podaje się po porodzie a lekarka mi zaproponowała podanie jej też w 28 tyg.ale jej koszt jest dość duży więc się zastanawiam czy to ma sens skoro po porodzie i tak musze ją dostać,
 
Ja nie mialam nawet pojecia o tym a dzisiaj na wizycie lekarz do mnie, zdostanę zastrzyk z przeciwcialami. Byłam troche zaskoczona ale dopiero potem sobie przypomnialam co pisalyscie;) no i dala mi ten zastrzyk pielegniarka i powiedziała, ze po porodzie powinnam znowu dostac. Troche mnie to zaskoczylo bo nikt nic wczesniej nie mowil. Ale tu dostalam za darmo i nikt sie mnie o decyzje nie pytal, wiec luz:))
 
reklama
A czy Ty chodzisz do lekarza prywatnie czy na NFZ?bo ja sama musze zdecydować i zapłacić za nią.
 
Do góry