reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdjęcia z USG, wizyty lekarskie, badania...

Sosnowiczanka właśnie nie powiedział po co to badanie a ja sama jakoś się nie dopytałam, wyleciało mi z głowy. Robiłam przed ciążą hormony tarczycy we wrześniu i wszystkie było ok. A Ty miewasz kołatania serca przy tarczycy? czy to można łączyć? Najlepiej zrobie jak się siostry dopytam. Ona w końcu się powinna na tym znać.
 
reklama
Justyna badanie tarczycy powtarza sie w ciazy co dwa miesiące , jeśli oczywiście masz nadczynność lub niedoczynnosc jak ja. Pozdrawiam
 
Justyna ja mam tak ze po leku na obniżenie TSH czasami mam kołatania serca. Sama leczę sie na niedoczynnosc i badania robię minimum raz w miesiącu,a ostatnio raz na 2 tygodnie bo wyniki miałam kiepskie.

Nie wiem czy przy nieprawidłowych wynikach TSH może występować kołatanie serca, ale trzymam kciuki żeby Twoje wyniki wyszly w normie.
 
Justyna ja w 3 miesiącu poskarżyłam się na kołotania serca i drżenie rąk , lekarz powiedział że pewnie nerwy, stres ale na wszelki wypadek dał skierowanie na zbadanie tarczycy, badania wyszły dobrze a kołotania ustały

Tak mi sie coś kojarzy ,że kołatania serca mogą być objawem chorób tarczycy. Robiłam hormony tarczycy we wrześniu i były ok więc może teraz też będą ok. A ginek powiedział mi ,że to może być objaw dużej ilości hormonów ciążowych. Badam ciśnienie i tętno i wyniki są ok więc może to takie moje subiektywne odczucie.
 
Lolcia - miło czytać takie dobre wieści. Trzymamy z Edim kciuki za panią z wenus :)
Justyna - dobrze jest i dobrze będzie ;* mi zlecił morfologię i mocz co 4tyg.
 
tak jak pisałam na wątku głównym - byłam dziś na USG, dzidzia waży ok. 292g, tętno 160/min
wyniki krwi chyba ok ale w moczu mam coś takiego jak ciała ketonowe w ilości 5 (jednostki nie pamiętam), lekarz nic nie mówiła, mam powtórzyć badanie na kolejną wizytę 3 lutego :confused:
justyna jeśli chodzi o kołatanie serca - ja mam tak odkąd odstawiłam lek z grupy betablokerów na nadciśnienie, kardiolog kazała mi brać magnez 3x dziennie, 3x2 tabletki uspokajające i jest dużo lepiej. Ciśnienie mierzę 2-3 razy dziennie i w 90% pomiarów aparat pokazuje arytmie.
Zależy jeszcze jak często masz to kołatanie... ja odczuwam je najbardziej wieczorem jak kładę się spać i czasami zasnąć nie mogę... Kardiolog tłumaczy ta arytmię tym, że serce zwiększyło swoją wydajność od 30 do 50% i żebym się tym bardzo nie przejmowała...powinno przejść po porodzie a na pewno powinna się zmniejszyć częstotliwość... no ale zobaczymy
 
reklama
Do góry