reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdjęcia z USG, wizyty lekarskie, badania...

reklama
Marcia ja dziś odebrałam wyniki krwi i mamy konflikt(u mnie ARH- a mąż ARH+), z tego co mi lekarka mówiła trzeba zbadać dziecku odrazu krew po urodzeniu i matka ma dostać za strzyk z jakimiś przeciwciałami. Przy pierwszym dziecku konflikt nie jest groźny.
Właśnie doczytałam że to będzie Twój drugi dzieciaczek, miałaś podane przeciwciała po porodzie?Antosia jaką ma grupę krwi?
Dziewczyny ja za tydzień idę z wynikami badań (dzisiaj robiłam wszystkie a dużo ich było), dokładnie 20.08. będzie to 9 tydzień, dzidek jest młodszy niż z OM przynajmniej tak wygląda z USG. Mam nadzieję że zobaczę już ruchliwego bobaska:-)
 
Miałam podane przeciwciała, wszystko było dobrze przy porodzie i po.
Ja mam A RH-, mąż A RH+, a Tosia 0 RH+. Idę po południu do lekarza i wszystkiego się dowiem. Mam nadzieję, że nie będzie problemu i dostanę skierowanie na badanie w celu sprawdzenia przeciwciał. Już nie mogę się doczekać usg :-D
 
Jula27 ja tez za tyd melduje sie z badaniami
Madzia a to 4d to warte jest zrobienia? chyba kolo 20tc mozna najlepiej je zobic, tak?
 
4 d najlepiej robić 20-24 tc ;) Ja się chyba zdecyduję, mój doktorek też ma dobry sprzęt i 4d też robi, ale to jest jeszcze kwestia do przemyślenia. ;)
 
czesc dziś miałam 1 wizytę ...ojoj ile z tym zamieszania :)
byłam w przychodni od 9:30
najpierw pomiary... a pozniej wizyta ok 30 min. :)

Wszytsko ku dobremu, dostałam skierowanie na usg ( na 3 września) i abadania( antygenHBs, glukoza, mocz, morfologia, przeciwciała anty RH, TSH, WR, Toxo IgG, IgM)
Następna wizyta 7 wrzesnia.
Badania chyba wykonam w tym tygodniu...

Lekarz powiedziala ze dalej moge łyukac te witaminy co do tej pory.
Mam nie jeśc tłustych rzeczy, cieżko strawnych i grilowanych gdyz mieso na grila i w ogole mieso nie jest badane pod kątem toksoplazmowy...a z grila nie jest do konca wypieczone.

Odnośnie mojej mogi dostałam skierowanie do poradni rehabilitacyjnej.ortopedyczej.

Mam dalej uważać na siebie,
Lekarz powiedziała ze raczej krwiaczek sie wchłania skoro nie mam bóli brzucha i krwawień.
Dostałam zwolnienie do 7 września... czyli nastepnej wizyty. W związku z czym musiałam isc i powiadomić dyr w pracy :)ale to juz w innym wątku :)
 
Betina w ciąży z Jasiem USG 4D zrobiłam sobie późno bo w 31 tyg ( tzn było to normalne dokładne badanie USG plus dodatkowo co jakiś czas lekarz przełączał na 4D) i się opłacało:) mam super pierwsze zdjęcie portretowe Jasia:) wszystko wyraznie widać:)
 
Ja już wróciłam od gina :-D
Widziałam pięknego bąbla z cudną główką :tak: maluch ma 1,5cm - olbrzymi człowiek!! :-D ciąża z usg wychodzi 7tydzień i 6 dzień czyli już prawie 9 tydzień idzie :-)
Za 2 tygodnie mam się zgłosić po skierowania na badania krwi itp. w 12tc mam mieć zrobione badanie w kierunku przeciwciał - lekarz powiedział, że wcześniej może ich nie być. Do tego powiedział mi, że MUSZĘ zrobić usg 3D w 12tc.... Żeby sprawdzić czy dziecko nie ma downa :baffled: rzeczy w tym, że to koszt 180zł, a mnie nie stać... W pierwszej ciąży nic takiego nie MUSIAŁAM robić i było ok, a tu takie coś... Myślicie, że mogę się nie zgodzić na przymusowe, płatne badanie?
Dostałam 4 zdjęcia mojego maleństwa - na ekranie było wyraźniej widać niż na papierze, ale pamiątka jest :-)
A i szyjka macicy długa, ładna - oby taka pozostała do marca :tak:
Termin z OM to 5.03.2013r. ale z usg ciąża jest mniejsza o 2 tygodnie, więc cały marzec nasz :-D
Kolejna wizyta 27 sierpnia :-)
 
Hej
Wiecie jak wazne bylo dla mnie moc uslyszec serduszko, tu moja cudowna perelka w 8tc wedlug usg 8,1tc
KOlejna wizyte mam 21 wiec jak wroce z urlopu
Co do badan na Downa to ja bede robila u mnie to koszt 80 euro
Gratuluje udanych wizyt
 

Załączniki

  • Fasolka 8tc.jpg
    Fasolka 8tc.jpg
    27,9 KB · Wyświetleń: 42
reklama
Aniulkas to pewnie czekasz z niecierpliwością na usg:-)zobaczysz co z krwiakiem, ale jak nie masz objawów to pewnie poszedł sobie;-)
Marcia gratuluję widoku maluszka, jejku ja codziennie bym mojego podglądał:-)nie przejmuj się mój też był dwa tygodnie młodszy, ale co się okazało na usg po dwóch tygodniach- dzidzia już młodsza od OM o tydzień, także może się wyrówna w miarę;-)
 
Do góry