reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdjęcia z USG, wizyty lekarskie, badania...

Mikowata na tym za bardzo się nie znam, a dr co powiedział konkretnie?
Jotka super wieści, gratuluję.
Patrycja nie zakładaj od razu, że będą, trzeba wierzyć że tak nie będzie.
 
reklama
po wczorajszym usg jestesmy bardziej uspokojeni. Lekarz jest na prawde w porzadku badal mnie ok 40min i nie wzial ani grosza. Powiedzial ze to nie nasza wina ze w piatek kruszynka sie tak ruszala i ze nie dalo sie jej zbadac. Dzis tylko zmierzyl kark i wychodzi na to ze jest w normie. Ja oczywiscie i tak sie troche tym denerwuje tylko dlatego ze w piatek wydawal mu sie kark za gruby. Ale w poniedzialek mam usg w szpitalu i tam oprocz mierzenia karku zrobia badanie krwi na zespol downa wiec upewnie sie juz na pewno czy jest wszystko w porzadku. co do krwiaka to musi byc daleko przy szyjce macicy bo kolo dziecka wogole go nie widac. Nie dalo sie dokladnie tego zbadac bo wciaz mam usg dopochwowe i bardzo mnie boli. Z brzusznego jeszcze nic nie widac. Ale nie martwi mnie juz to tak bardzo bo najwazniejsze ze krwiaka nie ma przy dziecku i w razie krwotoku nie bedzie mu tak zagrazal. Kruszynka jest nieziemska. Nie mozemy uwierzyc ze takie cos siedzi u mnie w brzuchu:) caly czas mi dokucza mdlosciami niestety wlasnie robi albo nie lubi jak ja podgladamy albo macha do nas.
W poniedzialek mialam ostatnia wizyte w klinice nieplodnosi, trwala 5min pogratulowali mi i wypisali z niej. Chyba juz nie jestem im potrzebna.
 

Załączniki

  • kruszynka 11.09.2012.jpg
    kruszynka 11.09.2012.jpg
    18,6 KB · Wyświetleń: 46
Ja już też po wizycie :)
dzidziuś rośnie książkowo i jest dokładny co do dnia od ostatniego usg, ma wszystko na miejscu i jest ruchliwe.
Lekarz mówił wygląda na zdrowe i nie ma powodu do niepokoju.
Choć ja jako "królowa dramatu bis :-D" troszkę martwię się że przezierność wyszła 2,4 ... nawet pomimo tego że lekarz stwierdził że jest w normie i nie podejrzewa żadnych nieprawidłowości to jednak ja wolałabym żeby dla świętego spokoju ten wynik był niższy, kość nosową ma więc to mnie uspokaja. Macie jakieś doświadczenia z tymi wynikami ? Jakie wypadły u Was ?
 
Kania78 - by sie nie denerwować :) trzeba na spokojnie isc na kolposkopię i zobaczy sie co dalej, ze moze trzeba wycinki bedzie wziac, ale ponoć wszystko jest bezpieczne itd. Moja mama za to mowi, zeby lepiej zostawić te sprawy na po porodzie bo sie (odpukac) cos złego stanie. Sama miała raka szyjki macicy.
 
Noelka, 03.2013 - Gratulują Dziewczyny!!!

03.2013 - moim zdaniem ta przezierność jest b. dobra. Ma być poniżej 2,6 mm i jest poniżej 2,6 mm. Ja na opisie mam taki wykres, że jakby wynikało z niego, że im większy dzidziol tym ta przezierność może być ciut większa ale 2,4 mm moim zdaniem jest ok. Co powiedział lekarz? Ile masz lat? Ja 31 :/

mikowata - mam nadzieję, że to tylko stan zapalny, trzymam kciuki. Moja mama miała kiedyś niepokojący opis, ale gdy lekarze wzięli wszystko pod uwagę wyszło że jest ok. W ciąży podobno różne świństwa szybciej się rozwijają, więc myślę, że dobrze że się zbadasz. Wierzę, że jest wszyztko w porządku.
 
Jotka, noelka, mikowata, 03.2013 - gratuluję udanych wizyt !!!! :-)

Noelka, śliczne maleństwo ;-)

Dziś mam umówione USG genetyczne na 15.30, troszkę już czuję stres ale muszę przyznać, że wstałam z łóżka w dobrym nastroju i oby taki utrzymał się do samego wieczora...
 
Dziękuję Dziewczyny:)

mam 27 lat, a lekarz w sumie mówił że to dobry wynik - że cyferki cyferkami ale zgodnie z resztą parametrów wszystko wygląda prawidłowo i mieści się w normach więc w sumie trochę głupio pytam ... ale zawsze jest zasiane jakieś ziarenko niepewności i później człowiek się zastanawia. Lekarz mówił że nie namawia mnie na testy z krwi bo nie ma ku temu podstaw z obrazu usg ale pytał czy chcę je wykonać, wiele się na ich temat i naczytałam i nasłuchałam i zrezygnowałam z tego bo dość już mam nerwów - a testy i tak nie dadzą 100% pewności albo konkretnej odpowiedzi więc to nie dla mnie (totalnego nerwusa) A dziecko ma 7cm, kość nosową i wszystkie inne narządy i przepływy ok więc chyba muszę sobie po prostu puknąć kilka razy w głowę i się opanować :) A opis mam ale jeśli chodzi o wykresy i wydruk z jakiegoś specjalnego programu to dostanę to dopiero na kolejnej wizycie w 16tyg.
A zapytałam Was o to bo zawsze dobrze wymienić doświadczenia ale mam nadzieję że u wszystkich będzie ok :)
 
reklama
Wreszcie mam chwilke czasu, zeby wgrac zdjecia z USG.
Lekarz na ostatniej wizycie powiedzial, ze dzidzius wyglada na zdrowego i zeby sie niczym nie martwic. Ma juz 5,3 cm (w 2 tygodnie urosl 3cm) tak wiec.....nie ociąga sie :)
plec jeszcze nieznana.

9 tydzien
Kopia 9t.jpg
12 tydzien
 

Załączniki

  • Kopia 9t.jpg
    Kopia 9t.jpg
    26,8 KB · Wyświetleń: 45
  • Kopia 12.jpg
    Kopia 12.jpg
    20,9 KB · Wyświetleń: 44
  • Kopia 12t.jpg
    Kopia 12t.jpg
    21,3 KB · Wyświetleń: 41
  • Kopia 12tydz.jpg
    Kopia 12tydz.jpg
    24,1 KB · Wyświetleń: 39
Ostatnia edycja:
Do góry