reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdjęcia z USG, wizyty lekarskie, badania...

hej dziewczyny moja wizyta trwala ponad godzine:) wilekosc kruszynki 5.15cm odpowiada dokladnie na 12 tc, moze byc jedynie odchylenie 2 dni wczesniejszej ciazy. czyli termin bylby na 21-23 marzec. kruszynka strasznie sie ruszala, lekarz probowal zbadac przeziernosc karkowa, ale nie mogl przez to. mowil, ze wydaje sie troche grubszy, ale trudno to jeszcze potwierdzic i mamy wrocic we wtorek i za darmo zbada jeszcze raz ten kark. bede miec kolejny powod do zmartwien, mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze. nigdy nie bralam pod uwage syndromu Downa. tutaj w anglii mozna zdecydowac sie na legalna aborcje, ale my bysmy nigdy sie na to nie zdecydowali, za dlugo czekalismy na kruszynke
kruszynka ogolnie wyglada normalnie, ma dwie raczki, nozki, dwie polkule mozgowe, widac bylo pecherz moczowy, ladnie serduszko, ssala palec i machala rekoma:) jakos to wszystko jest dla mnie nie do opisania, ze taka mala istotka jest we mnie, jeszcze nie dochodzi to do mnie:)
co do krwiaka to niestety nie bylo go widac bo prawdopodobnie jest teraz przy szyjce macicy a wogole szyjki tez nie bylo widac bo nie mogl wejsc glebiej z usg, strasznie mnie bolalo. mialyscie tak kiedys? boje sie tego, ze moze to krwiak jakos blokowal tam wejscie. nie wiem juz sama we wtorek to jeszcze zbadamy. najwazniejsze, ze nie ma krwiaka przy dziecku.
takze do wtorku bede sie zamartwiac i myslec:)
w szpiatlu mam usg za 2 tyg i tam mi tez beda robic badanie na syndrom Downa z usg i z krwi, wiec w razie czego bede miec 2 opinie.
 
reklama
Betina...no szlaban na seks trzeba przetrwać:confused2: potem sobie odbijemy ;p
Agula w pierwszej ciąży po 20 tygodniu szyjka mi się zaczęła skracać, potem wszystko się unormowało o do końca ciąży było ok
teraz gin bacznie zwraca uwagę na tą moją nieszczęsną szyjkę, ale jest ok
Heledorka GRATKI!!! Piękny Maluch :)
Ulkan i Dla Ciebie Wielkie Gratki Ruchliwego Zdrowego Bobasa :D
Noelka no szok...współczuję podróży do pracy i znieczulicy ludzkiej...
no i piękne wieści z usg :) kolejny ruchliwy urwis/urwiska hehe
&&&&&& za wtorek ;)
Kiniusia :) super wieści :) bardzo się cieszę :) i na zdjęciach maluch taki fajniutki :D
też mam usg genetyczne 19 września :)
Kociatka nie mam pojęcia jak ty wróżysz - poznajesz płeć na zdjęciach :p
Makunia niech maluszek dalej zdrowo o pięknie rośnie :)
 
Noelka a czy kość nosowa jest? Bo przy zespole downa z tego co słyszałam na genetycznym nie ma jeszcze kości nosowej, choć i jej brak zespołu downa wcale oznaczać nie musi.
Mam nadzieję jednak, że okaże się, że mały wiercipięta nie dało sobie porządnie pomiarów porobić. :tak:
Będzie dobrze!
 
noelka fajnie ze wszystko pod kontrola i ze znowu podgladniesz maluszka we wtorek
mnie nigdy usg dopochwowe nie bolało, wiec nie wiem co to moze byc. a moze po prostu lek byl niedelikatny?
 
Noelka super, że Maluszek ruchliwy i wszystko wyglądało ok. Przeziernością się nie przejmuj mi u Szczepka też wyszła nieco wieksza 2,2m ale już w połączeniu z krwią prawdopodobieństwo chorób bardzo małe no i Szczepciu zdrów jak rybka.
Moim zdaniem tylko powinnaś się ze szpitalem skontaktować bo genetyczne powinnaś mieć robione pomiędzy 10tyg a 6dniem a 13tyg 6dniem, żeby było wiarygodne a z tego co widzę za 2tyg to już będzie u Ciebie 15tydzień
 
szczebiotka przejrzalam wlasnie taka ksiazeczke od poloznej tam mam wypisane dokladnie jak i kiedy sie wykonuje te badanie na syndrom Downa. I napisane jest, ze jak kobieta jest juz po 14tc to robia badanie krwi z innych skladnikow, ale tez badaja to. Nie wiem czy bedzie to az tak wiarygodne, ale dobrze, ze mam tego prywatnego gin we wtorek i moze mu sie uda cos dojrzec wiecej.
Co do przelozenia to nawet nie bede dzwonic bo u nas w szpiatlu robia usg na maternity tylko w poniedzialki a ja w ten pon. mam spotkanie w klinice nieplodnosci o podsumowanie leczenia clomidem dzieki, ktoremu zaszlam w ciaze. Chca sie ze mna zobaczyc, wiec tego nie przeloze.
Wierze, ze wszystko bedzie dobrze, juz tak bardzo kochamy kruszynke, ze nawet jakby bylo podejrzenie choroby Downa to i tak bym urodzila:)
 
Doskonale Cię rozumiem, myślałam po prostu że zależy Ci na tym teście złożonym.
Z samej krwi faktycznie robią poźniej bo między 14 a 16tyg. Byłam jednak przekonana, że w Londynie robią właśnie złożony tzn przezierność karkową i test krwi raze, bo ja w Oxfordzie miałam tak badane
 
Makunia, super dziec:-)

Noelka, trzymam mocno kciuki za zdrowie malenstwa&&&&&&&&&&&&& Jesli krwiaka nie bylo widac, to moze sie wchlonal? Moze juz niz zagraza dziecku? Pamietaj, nawet wyzsza przeziernosc karkowa o niczym jeszcze nie swiadczy, jesli markery wyjda zle moga najwyzej zaproponowac Ci amniopunkcje (jesli ma to sens, skoro o tak chcesz urodzic). Mojej kolezance wyszla wysoka przeziernosc i slabe markery - ale byl to (czesto spotykany) wynik falszywie pozytywny. Amnipunkcja wykluczyla wady genetyczne i urodzil sie zdrowy chlopczyk. Super, ze dzidzia urosla:-)

Szczebiotka, Noelka bedzie miala prawdopodobnie test potrojny z krwi, a to rzeczywiscie od 15 tc

Truskaffka, oczywiscie ze wroze z nuba, bo na pewno nie potrafie dokladnie przewidziec co dziewczynom w brzuszkach siedzi:-) U Heledorki moze latwiej, ale u Kiniusi bardziej strzelalam:-D Lepiej pytac na polowkowym, wczesniej to i tak niewielu potrafi powiedziec...
 
Ja tam o płci wolę się dowiedzieć tak jak w pierwszej ciąży- dowiedziałam się w 17 tc na 80%, a na połówkowym się potwierdziło. Wolę poczekać. A coś mi się wydaje, że jeszcze z nie jednego synka tu zrobi się córeczka :-p
 
reklama
szczebiotka wyczytalam z tej ulotki ze szpiatala ze od 10-14tc jest test z krwi i badana przeziernosc przez usg. a od 14-20 robia krew czy jest wogole ryzyko. wiec ja pewnie bede miec ta krew jak ty piszesz. To troche niesprawiedliwe, bo znaja moja date ostatniej miesiaczki.
teraz juz sama zgupialam z tymi obliczeniami bo jak dzis jestem w 12tc2dniu, to 17 wrzesnia bede w 13tc4dniu czy 14tc4dniu? wiem blondyna jestem i to naturalna:)

dziekuje wszystkim za gratulacje:) jestescie kochane!
 
Do góry