reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdjęcia z USG, wizyty lekarskie, badania...

Ja dziś po dwóch wizytach, więc na razie mam dość lekarzy :-D.
U mojego gina jak zwykle szybko i sprawnie - główka młodej bardzo nisko, ale szyjka jest zamknięta i jeszcze dość długa jak na ten tydzień ciąży... Także na razie poród mi nie grozi. Może to i lepiej, bo chyba uda mi się dotrwać do tego 18-go marca ;-). 11 marca mam jeszcze ostatnią wizytę, o ile dotrwam oczywiście.
A od przyszłego tygodnia mam chodzić co tydzień na KTG, dostałam też skierowanie do szpitala na wypadek gdyby coś zaczęło się dziać.
Aha.. wydawało mi się, że wyniki krwi lepsze a tu masz... gin orzekł, że mi morfologia spadła i wypisał żelazo. Może ja się nie znam jednak ;) :-p

Druga wizyta w Medeorze (ta kwalifikacyjna do porodu na NFZ) - tu już było więcej czekania... 2 godz w kolejce, bo kobietek było dużo, a pan doktor w międzyczasie został wezwany do cesarki.
Ale myślę, że się opłacało tyle czekać :) Dostaliśmy dokładne instrukcje w jakich sytuacjach mamy się zgłosić, jakie badania jeszcze zrobić przed porodem i listę rzeczy, które należy wziąć ze sobą. Poza tym dał mi też skierowanie do szpitala (więc teraz już mam 2 do dwóch różnych...) i na KTG, które przysługuje mi dwa razy w tyg. od 39tc. Jak pójdę pierwszy raz to przy okazji obejrzę sobie oddział ;)
 
reklama
makunia fajnie ze wizyty pomyslne ;-) dobrze ze wiesz juz co i jak, a najwazniejsze ze szyjka trzyma. choc moja tak trzymala ze rozwarcie sie nie chcialo zrobic :dry: tego akurat Ci nie zycze.
 
pojechałam dziś do swojej gin w sprawie cisnienia oraz ustalenia pewnych rzeczy dotyczacych porodu na starynkiewicza.
Jak jej powiedziałam o skurczach i sluzie to zbadała mnie ginekologicznie, zrobiła usg i kazała zrobic ktg.
badanie ginekologiczne - w porzadku szyjka zamknieta skrócona do jakis 1,5-2cm. niestety juz na tym etapie badanie mnie boli:(
usg. tu nie była zadowolona. kubus 5 tyg temu był w 58,5percentylu i ważył 1600. Dziś percentyl 16,8 a waga to 2300:((. bardzo ja zmartwiło to ze rozwój sie spowolnił. Zalecenie na nastepnej wizycie mam przyjsc na 14 zrobi usg i wtedy od razu wizyte bo wizyta pierwotnie na 19. bo boi sie ze to sie jeszcze spowolni.
Ktg w porzadku. bez skurczów to dobrze. natomiast one sie pojawiaja i ona mówi ze tak jest.
"wizyta" u niej poszła szybko. poniewaz to w szpitalu to poczekałam na nia bedac tam na 12 poczekałam do 13. usg i badanie załatwione szybko w ciagu 1,5h albo i godziny. Ktg bo to inny lekarz siedziałam na ip do 18!! i to sama... co za..
 
onesmile fajnie ze wszystko ok. moze jednak dotrwacie? a czemu akurat taka data? to tydzien przez terminem?

zuzkon ale te wymiary pamietam ze nie sa jakies super i prog bledu moze byc nawet do pol kg... nie doluj sie, napewno maluszek nadgoni. z reszta szyjka Ci trzyma a takie dziecko przybiera okolo 200 g na tydzien wiec jeszcze bedzie wiekszy dzidz. no i Ty jesli jestes drobna to nie ma co sie spodziewac wielkoluda
 
herbata no wlasnie skoro na tydzien przybiera 200g to w ciagu 5 tygodni jakis 1kg. a tyu tylko 600g. zreszta waga to mały problem ale długość kości udowej prawej w ogole sie nie zwiekszyła i zreszta wszystko wzrosło o wiele za wolno. chyba do percentyla waga nie jest brana pod uwage a nawet jesli to spadek z 58,5 do 16,8 jest duza.
 
makunia mam tak jak Ty - główka bardzo nisko ale szyjka jeszcze trzyma :) Oby potrzymała jeszcze miesiąc :)

ktg ja jeszcze nie miałam, lekarz nic o tym nie mówił. Więc może będzie może nie :)
 
makunia fajnie,że jest ok i że szyjka wporządku:) kurcze, wydaje mi się to wszystko szybko, już co tydzien na ktg? juz skierowanie? Ja idę do lekarza 27 czyli za dobry tydzień, ciekawe czy też dowiem sie tyle nowych informacji.

onesmile
trzymam kciuki by maluszek jeszcze jednak posiedział w brzuszku, chyba że juz chcesz rodzić :]
 
Nomi i co położna mówiła? Rozwiała wątpliwości?
Patrycja to super, że wszystko jest dobrze, Ty bardzo chcesz już urodzić? Boszeee sale jednoosobowe, ja o takiej mogę pomarzyć.
Makunia czyli się nie śpieszysz? A raczej Gabi? I dobrze, może do 18 tego wytrwacie w dwupaku :-) Cieszę się że zadowolona z wizyt jesteś :-)
Zuzkon moja Gabi w 35 tyg ważyła 2430 więc spokojnie, bierz te pomiary też z dystansem bo wystarczy zachwianie ręki, przesunięcie o milimetr i pomiary się już nie zgadzają.
Onesmile cieszę się, że u Was wszystko dobrze :-) I trzymam kciuki byście dotarli do 28-mego :-)
 
reklama
Zuzkon zgadzam się z Kanią to tych pomiarów z USG trzeba podchodzić z dystansem:) mój Mariuszek w 35 tygodniu ważył 2450g, a teraz jak byłam w 37 tygodniu to tak się układał że wogle nie dało się go zmierzyć i jakieś głupoty wychodziły np że główkę miał mniejszą niż 2 tyg wcześniej. Więc głowa do góry i nie martw się z Kubą wszystko wporządku:)
Kaniu u Ciebie w szpitalu porodówka jest wieloosobowa? Ja Jasia rodziłam w Pucku taki w sumie nieduży powiatowy szpital i tam sale porodowe były 3 pojedyncze(dwie takie nieduże a jedna taka wypasiona:) ale akurat na tej nie rodziłam), a sale gdzie mamy leżały z maluszkami od 3 do 5 osób. Teraz raczej będę rodzić w Gdańsku i porodówki też są pojedyncze, choć jak mały do niedzieli nie zdecyduję się wyjść, to pakuję Jasia i jedziemy do moich rodziców do Pucka, bo mój mąż od przyszłego poniedziałku znów będzie pracował na drugie zmiany a mi z Jasiem będzie już wtedy ciężko samej.
Makunia, Onesmile, Patrycja super że wizyty udane i maluszki zdrowo rosną:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry